در دنیای بازی های ویدیویی همیشه بازی های اتومبیل رانی از جایگاه خاصی برخوردار بودند و مخاطب پر و پا قرص خود را داشته اند. بازی هایی که هرکدام با اضافه کردن قابلیت های جدید و بهبود ویژگی های بصری و گیم پلی تلاش برای پیشروی در رقابت با بازی های موجود حال حاضر بازار گیم جهان دارند.

یکی از موفق ترین سری های داخلی این نوع بازی ها برای کاربران گوشی های هوشمند، سری بازی “دنده دو” توسعه داده شده توسط استودیو بازی سازی “آرکا گیمز” است که توانسته به محبوبیت قابل توجهی بین کاربران ایرانی دست یابد.

پس از بازی موفق دنده دو: ترافیک یکی دیگر از عناوین این سری محبوب، بازی “دنده دو: کلاسیک” است که در سبک درگ ریسینگ بوده و به سرعت توانسته در میان طرفداران این سبک جا باز کند. در حال حاضر نیز یکی از برترین بازی ها در این سبک بازی در میان تولیدات داخلی است.

در ادامه با نقد و بررسی “دنده دو: کلاسیک” با ما در بازیاتو همراه باشید.

 گرافیک در حد بنز!

دنده دو: کلاسیک توانسته است با بهره گیری از موتور بازی سازی یونیتی بازی بهینه و مناسبی را برای بیشتر گوشی های هوشمند ایجاد کند.

این بهینه بودن به معنی ضعیف بودن گرافیک و المان های بصری نیست! بلکه ارکا گیمز توانسته با ارائه گرافیکی مناسب و سطح بالا، بازی بهینه ای ارائه کند. با این حال فراموش نکنید که برای اجرای بازی به یک گیگ رم نیاز خواهید داشت.

گرافیک بازی چیزی کم ندارد و نور پردازی، ظاهر اتومبیل ها، محیط بازی، گاراژ و حتی منو و رابط کاربری بازی میتواند شما را کاملا راضی کرده و تجربه مناسبی برای شما بیافریند. جزئیات گرافیکی بازی نیز قابل قبول است و حس خوبی به کاربر القا می کند.

سرعتی پر هیجان!

در کنار گرافیک مناسب و صداگذاری قابل قبول، گیم پلی بازی نیز شما را برای تجربه ای بهتر و یک بازی لذت بخش همراهی می کند.

گیم پلی مانند دیگر بازی های درگ ریسینگ بر مبنای عوض کردن دنده در زمان مناسب است اما تیم سازنده توانسته با خلاقیت خود المان های جدید وجذابی را به بازی اضافه کند. المان هایی مثل چسبندگی، شروع خوب و نیترو که هر کدام در پیروزی شما در بازی نقش داشته و به هیجان بازی می افزاید! شما باید بتوانید از هر کدام از ویژگی های موجود، در وقت مناسب و با توجه به مسیر استفاده کنید. پس با دقت و سرعت عمل بیشتری وارد بازی شوید، چون برای هربار مسابقه دادن نیاز به بنزین دارید و شکست به معنای از دست دادن منابع است!

سبک های مختلفی از بازی نیز برای کاربران وجود دارد، مثل:

  • بازی آزاد
  • روزانه
  • پلکانی
  • داستانی

ماشین؟ هر شکلی که میخوای!

دنده دو:کلاسیک همانطور که از اسمش پیداست پر از اتومبیل های کلاسیک، قدیمی و نوستالژی است! از پیکان جوانان تا کادیلاک و بی ام و 2000!

علاوه بر این شما میتوانید اتومبیل خود را شخصی سازی کرده و به هر رنگ و شکلی که دوست دارید با آن وارد مسابقه شوید! شیشه دودی یا شفاف؟ شاید هم نقش اژدها روی درها! در این بازی هر تغییری ممکن است! حتی میتوانید متن یا عدد روی پلاکتان را هم انتخاب کنید!

علاوه بر اینها، هر اتومبیل قابلیت ارتقا یافتن بخش های گوناگونش را نیز داراست. برای نمونه می توانید جعبه دنده را ارتقا دهید تا شانس بیشتری برای پیروزی در مسابقات داشته باشید!

جمع بندی:

دنده دو:کلاسیک قطعا یکی از گزینه های مناسب برای طرفداران درگ ریسینگ است.یک بازی کامل با امکانات مختلف برای تجربه بازی همراه با بهینه سازی مناسب که می تواند تجربه خوب و ساعاتی لذت بخش را برای شما بسازد.