بازی های ورزشی همیشه پای ثابت دنیای بازی ها است. از میان این بازی ها، شاید بیشترین محبوبیت را بازی های فوتبالی در بین کاربران دارد. وجود عناوین بسیار زیاد و البته قدر خارجی این موضوع را تایید می کند. اما بازی سازان خوش فکر ایرانی نیز اقدام به ساخت چنین عناوین مشابهی کردند که کات یکی از آنها است.

بازی کات یکی دیگر از ساخته های استودیوی پاپاتا است که سابقه ساخت عناوینی همچون سبقت را در کارنامه ی خود نیز دارد. تمرکز Papata Games بیشتر روی سبک آنلاین است تا کاربران بتوانند باهم به رقابت بپردازند و از بازی لذت ببرند و از همین رو جای تعجب نیست که کات نیز به صورت آنلاین قابلیت بازی دارد.

از سری بازی های مشابه٬ می‌توان به Flick Shoot از استودیو Mobile Craft و Football Strick از استودیو Mini Clip اشاره کرد. هرچند به قدرت و کیفیت بازی های هم سبک و رقیب خارجی نیست ولی به جرات می‌توان گفت که رقیب و همتای ایرانی ندارد.

پاپاتا

پنالتی بزن ؛ رقیباتو شکست بده!

کات ٬ به سبک ضربات پنالتی و یا مهار آن می‌باشد به این صورت که دو بازیکن دارید؛ یکی دروازبان و دیگری پنالتی زن. ابتدا یک ضربه به سمت دروازه حریف می‌زنید و سپس نوبت به گرفتن توپ از حریف می‌رسد.

برای شوت زدن کافیست انگشت خود را روی توپ بگذارید و بعد به سمت دلخواه بکشید. هر چه قوس های خمیده تری روی صفحه بکشید ٬ توپ کات بیشتری می‌گیرد.

هر نفر ٬ پنج ضربه دارد و اگر تا پنج ضربه اول بازی به تساوی بکشد ٬ قانون گل طلایی حاکم می‌شود.

وقتی هم نوبت به دروازه‌ بانی شما می‌شود ٬ همانند قبل با Swipe کردن ( کشیدن انگشت روی صفحه ) می‌توانید به دروازه بانتان دستور پرش به جهت دلخواه را بدهید.

استودیو پاپاتا

همچنین یک بخش ضربات سرعتی نیز دارد که به صورت ضربه های ایستگاهی بدون دیوار دفاعی می‌باشد که باید به هدف متحرکی که در درون دروازه حرکت می‌کند به صورت همزمان با حریفتان ضربه بزنید. در فاصله زمانی مشخصی ٬ هر کس امتیاز بیشتری کسب کرده باشد پیروز می‌شود.

 

با این که بازی کات از موتور گرافیکی خوبی استفاده نکرده و شاید شوت ها و پریدن ها مطابق انتظار شما نباشد ٬ ولی با طراحی استادیوم جذاب و گزارش جالب محمد شمس ٬ کمی نکات منفی را از یاد خواهید برد.

گزارش لحظه به لحظه بازی بسیار جالب و ترقیب کننده است ولی جمله ها بی هیجان ادا شده اند. شاید اگر با هیجان و شور بیشتری گزارش می‌شد ٬ نظر بیشتری را به خود جلب می‌کرد.

ضربه آزاد

پول جمع کن ؛ تمرین بده

بازی کات همانند بازی های مشابه دارای سطح بندی است که با بازی کردن و کسب تجربه به سطح های بالاتر راه پیدا می‌کنید. با افزایش سطح اجازه ورود به مسابقات پیشرفته و برتر و… را پیدا می‌کنید که هزینه ورود به آن ها بالا تر وبه طبع٬ جایزه شما هم بیشتر است.

اگر پولتان تمام شد نگران نباشید ٬ چون با گردونه شانس هر روز یک جایزه دریافت می‌کنید که شانس دوباره ادامه بازی را به شما می‌دهد.

کات دار

با پولی که به دست می‌آورید می‌توانید بازیکنان خود را تمرین دهید تا بتوانید در دور رقابت باقی بمانید. هر بازیکن شش سطح تمرین دارد که در این حین ٬ ابتدا به بازیکن نیمه حرفه ایی و سپس به حرفه ایی تبدیل می‌شوند.

تمرین ها زمان دارند و در حین تمرین هم می‌توانید به بازی خود ادامه دهید.

بازی کات

تیم مورد علاقتو بساز

از راه های دیگر پیشرفت در بازی کات ٬ خریدن لباس و کفش وتجهیزات بهتر برای آن هاست. در قسمت فروشگاه می‌توانید قدرت های هر لباس و قیمت آنها را ببینید.

همچنین قابلیت تغییرات ظاهری بازیکنان هم در این قسمت است.

تغییرات ظاهری مثل گذاشتن انواع ریش و مدل مو و نوشته پشت پیراهن! لازم به ذکر است که لباس ها و تجهیزات بیشتر و بهتر در سطح های بالا تر آزاد می‌شوند.

تمرین

قدرتتو به همه نشون بده

شما می‌توانید با هر دوری که بازی می‌کنید و برنده می‌شوید ٬ مقداری جام بدست آورید که ملاک رده بندی جهانی شماست. هر چه جام بیشتری بدست آورید ٬ در رتبه های بالاتر و بهتری قرار می‌گیرید. از جذابیت های دیگر این بازی این است که می‌توانید با دوستان خود به صورت آنلاین بازی کنید و به رقابت بپردازید.

پنالتی

بازی کات فقط برای سیستم عامل اندروید در دسترس است و تنها بازی ایرانی به این سبک می‌باشد که با تمام ضعف ها و نقاط قوتش٬ ارزش دانلود و به رقابت پرداختن با دیگران را دارد.

امیدواریم از این بازی لذت ببرید.