بازی‌های ماجراجویی در سال‌های اخیر به خوبی نشان داده‌اند که تا چه حد می‌توانند جذاب و مفهومی باشند و بازی‌های خوبی مثل ماکاروما در این سبک منتشره شده‌اند.

در بازار داخلی هم توسعه دهندگان دست پر بوده‌اند و بازی‌های جذابی مانند رستگاری و ۱:۰۱۱ را توسط سازندگان داخلی دیده‌ایم که جایگاه ویژه‌ای در بازار بازی‌های داخلی پیدا کرده و توسط کاربران هم از این دست بازی‌ها استقبال خوبی شده است.

در این مطلب از بازیاتو قصد بررسی یکی از بازی‌های جدید و خوش ساخت در این سبک را داریم. اگر شما هم به بازی‌های ماجراجویی علاقه مندید با بررسی بازی راه سخت(رستگاری در تاریکی) همراه ما باشید.

بررسی بازی راه تاریک

لیمبوی ایرانی

راه سخت(رستگاری در تاریکی) در واقع نسخه جدید بازی راه سخت (انقلاب تاریکی) که توسط استودیوی جوان اطلس گیم توسعه داده شده است.

راه سخت گرافیک بسیار مناسبی دارد. فضای بازی بسیار شبیه عنوان به یادماندنی و هنرمندانه لیمبو است. فضای بازی به سبک لیمبو تاریک و پر از جزئیات است که حس بسیار خوبی به کاربر منتقل می‌کند و بازی را بسیار جذاب کرده.

انیمیشن‌های بازی هم روان هستند و گرافیک بازی از هر نظر مناسب و راضی کننده است. البته رابط کاربری به خصوص دکمه‌های مربوط به حرکت و کنترل کاراکتر ضعیف هستند و در فضای بازی کمی نا هماهنگی ایجاد کرده‌اند و بهتر بود سازنده در طراحی دکمه‌های حرکت توجه بیشتری به خرج دهد.

کات سین‌های بازی هم به خوبی و به موقع هستند و شاهد بازی‌ای با کیفیت هستیم. صدا گذاری بازی هم تا حدودی راضی کننده است؛ گرچه چندان حرفه‌ای نیست و می‌توانست بهتر باشد. تنوع دشمنان هم به قدری هست که کاربر از بازی کردن خسته نشود و بتواند از زمانی که در بازی می‌گذارد لذت ببرد.

دانلود بازی راه سخت

دشمنانی از جنس سوال

در کنار گرافیک بازی که به بهترین شکل کار شده گیم پلی روانی هم شاهد هستیم. گیم پلی بازی همراه با روایت داستانی است و شاهد داستانی جذاب و گیرا هستیم. داستان به اندازه کافی درگیر کننده هست. همچنین سازنده با استفاده از خلاقیت خود سعی کرده گیم پلی نو و جدیدی ارائه کند و بازی را از حالت یکنواختی خارج کند.

در راه یکنواخت در بعضی از مراحل از شما سوالات اطلاع عمومی پرسیده می‌شود و شما باید به این سوال‌ها پاسخ دهید تا بتوانید به مسیر خود ادامه دهید. اضافه شدن این سوالات به گیم پلی راه سخت را تبدیل به یک عنوان خلاقانه کرده‌اند.

علاوه بر سوالات، معماهایی هم در بازی وجود دارد و شما باید از موانعی که در راه دارید با استفاده از خلاقیت خود و المان‌های محیط از این موانع گذر کنید. در مجموع گیم پلی راه سخت خوب و سرگرم کننده است.

بازی مارجرایی اندروید

بازی ایراد بزرگی ندارد و همه چیز معقول و خوب است. البته نبود هیچ راهنمایی و توضیح در بازی کمی آزار دهنده است و سازنده می‌توانست با قرار دادن راهنمایی‌هایی به خصوص در مراحل مشکل که گنگ‌تر هستند و پیدا کردن راه حل سخت‌تر است کمی به کاربران کمک کند.

از ایرادات جزئی بازی که بگذریم راه سخت عنوانی خوش ساخت و جذاب است و پتانسیل موفقیت را هم دارد. اگر به بازی‌های ماجراجویی و رمزآلود علاقه‌مندید و از طرفداران بازی‌هایی مثل 41148 هستید حتما تجربه راه سخت برای شما لذت بخش خواهد بود.