بازی‌های رکوردی و امتیازی سال‌هاست همراه کاربران گوشی‌های هوشمند هستند و می‌توان بسیاری از کاربران را در حال انجام این بازی‌ها در مترو، اتوبوس، مهمانی‌ها و حتی کلاس‌های درس دید. از جمله بهترین بازی‌های این سبک که سال‌هاست جزو بهترین انتخاب‌های علاقه مندان به بازی‌های رکوردی است می‌توان به بازی Subway Surfers اشاره کرد.

این دست از بازی‌ها را می‌توان در اشکال مختلف و موضوعات متنوع پیدا کرد. سازندگان ایرانی هم در ساخت بازی‌های امتیازی بیکار نبوده‌اند و بازی‌های خوبی مثل جیمانی و مهمان اصغر آقا که باب میل کاربر ایرانی هستند توسعه داده‌اند.

در این مطلب از بازیاتو قصد معرفی بازی رکوردی و امتیازی روتور را داریم که طبق گفته سازنده تنها در یک هفته توسعه داده شده و به تازگی منتشر شده است. اگر به بازی‌های امتیازی و تفننی علاقه‌مندید و دنبال یک بازی مناسب و کم حجم می‌گردید تا انتهای این مطلب با من همراه باشید.

بررسی بازی روتور

روتور گیم پلی بسیار ساده‌ای دارد اما با همین گیم پلی ساده می‌تواند به خوبی شما را با بازی درگیر کند. گیم پلی بازی از بازی‌های کلاسیکی که عموم کاربران تجربه کرده‌اند الهام گرفته شده و خلاقیت و ایده پردازی زیادی در کار نبوده است.

در بازی یک حلقه وجود دارد که داخل آن دو دایره رنگی ابی و قرمز وجود دارد که به طور دائم در حال چرخش هستند. به هر بار لمس صفحه جهت چرخش این دایره‌ها تغییر می‌کنند. هر چند ثانیه یکبار یک دایره آبی یا قرمز دیگر وارد حلقه اصلی می‌شود. در صورتی که دایره‌های همرنگ با هم برخورد کنند شما امتیاز می‌گیرید و در غیر این صورت بازی را خواهید باخت.

کل کاری که شما در روتور انجام می‌دهید تغییر دادن جهت چرخش دایره‌هاست. البته بازی به همین سادگی هم که به نظر می‌رسد نیست و با امتیاز گرفتن سرعت چرخش دایره‌ها بیشتر می‌شود و رنگ‌های دایره‌هایی که وارد حلقه می‌شوند غیر قابل پیشبینی می‌شوند.

گرافیک و رابطه کاربری روتور بسیار ساده است. هیچ چیز اضافی‌ای در بازی وجود ندارد و همه چیز در عین سادگی طراحی شده‌اند. گرچه رابط کاربری می‌توانست بهتر باشد اما راضی کننده است. در کنار این‌ها سازنده با اضافه کردن صداها و انیمیشن‌هایی سعی کرده بازی را جذاب‌تر و دوست داشتنی‌تر کند.

دانلود بازی روتور

شما باید در بازی تلاش کنید با بازی کردن امتیاز خود را بیشتر کنید و تا جایی که می‌توانید رکورد خود را افزایش دهید. روتور تنها همین یک حالت بازی را دارد و خبری از بازی مرحله‌ای یا حالت‌های دیگری از بازی نیست. نبود بخش‌ها مختلف و حتی آیتمی که بخواهید به آن دست پیدا کنید کاربران را به مرور خسته می‌کند.

سازنده می‌توانست با اضافه کردن جدول رتبه بندی رقابتی بین کاربران به وجود بیاورد و بازی را کمی جذاب‌تر کند اما این مورد هم در روتور وجود ندارد.

در مجموع روتور را می‌توان یک بازی با گیم پلی روان و جذاب دانست که می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای سرگرمی به خصوص در زمان‌های خالی و کوتاه بین روز باشد.

این بازی تنها 17 مگابایت حجم دارد و در حال حاضر در ابتدای راه خودش است و احتمالا در آینده شاهد بازی بهتری خواهیم بود.
اگر فکر میکنید اعصاب قوی‌ای دارید یا گیم پلی روتور در نگاهتان ساده است پیشنهاد میکنم حتما بازی را از همین صفحه دانلود کنید و خودتان را به چالش دعوت کنید.