بسیاری از ما روزهای شلوغی داریم. روزهایی پر از کار و رفت و آمد که وقت زیادی از ما می‌گیرند. در بین این شلوغی‌ها و رفت و آمدها وقت‌های خالی کوتاهی هم هستند. وقت‌هایی که می‌توان با بازیها پر کرد و خستگی و هیجانات روز را تا حدودی تخلیه کرد.

وظیفه اصلی بازی‌های امتیازی هم همین است. بازی‌هایی که با مراحل کوتاه خود حتی می‌توان در وقت کم هم با آن‌ها سرگرم شد. بازی‌هایی مثل Hop Hop Hop یا AMAZE که جزو برترین بازی‌های امتیازی و تفننی هستند.

در این میان توسعه دهندگان داخلی هم بیکار ننشسته‌اند و بازی‌های داخلی خوبی در این سبک ساخته‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به بازی سر ضرب اشاره کرد.

امروز در بازیاتو قصد معرفی بازی لوپا که یک بازی داخلی و خوش ساخت در سبک بازی‌های تفننی و امتیازی است را داریم. با بررسی این عنوان از استودیوی تازه کار NightLights با ما همراه باشید.

معرفی بازی لوپا

خلاقیت را حس کن

لوپا ایده نسبتا متفاوت و جدیدی دارد. حداقل در بین بازی‌های داخلی کمتر چنین بازی‌هایی را دیده‌ایم. بازی به این صورت است که شما وظیفه کنترل دو حلقه به صورت همزمان را دارید.

باید این حلفه‌ها را از موانعی که در مقابلشان هست بدون هیچ برخوردی بگذرانید و به انتهای مرحله برسانید. کنترل همزمان دو حلقه چندان کار آسانی نیست و نیاز به تمرکز زیادی دارد.

علاوه بر اینکه نباید با موانع برخورد داشته باشید باید سرعت خود را هم در حد مناسبی قرار دهید تا هیچ حلقه‌ای از صفحه حذف نشود. لوپا به دقت و سرعت و هماهنگی زیادی بین چشم و دست‌ها نیاز دارد.

بررسی بازی ایرانی لوپا

بازی طراحی گرافیکی خوبی دارد. المان‌های داخل بازی هرکدام انیمیشن‌ها و افکت‌های خاص خود را دارند که بر جذابیت بازی افزوده‌اند. همچنین بازی ویژگی‌های فضای سه بعدی را هم در خود جای داده و همین مورد باعث جذابیت بیشتر طراحی و گیم پلی بازی شده است. محیط‌‌های بازی هم به زیبایی طراحی شده و در هر مرحله تغییر می‌کنند.

صدا گذاری هم به کمک طراحی گرافیکی آمده تا تجربه بهتری برای شما بسازد. البته صدا گذاری و موسیقی بازی می‌توانست بهتر باشد. با اینحال فضای بازی به طور کلی راضی کننده و قابل قبول است.

رابط کاربری هم به خوبی طراحی شده و کار با دکمه‌ها و سایر المان‌ها به سادگی صورت میپذیرد. اما مشکل اصلی بازی در این بخش در زبان نوشته‌هاست. برخی از نوشته‌ها به انگلیسی و برخی دیگر به فارسی هستند که انتخاب کمی نامناسب است و بهتر است از یک زبان در همه بخش‌ها استفاده شود.

دانلود بازی لوپا

بی‌نهایت یا بازی با موشک

یکی از امکانات جالب لوپا که می‌توان آن را به عنوان یکی از نقاط قوت بازی در نظر گرفت وجود بخش‌ها و حالت‌های مختلفی از بازی است. شما علاوه بر مراحل اصلی می توانید مراحل بیشتری در بخش‌های دیگر بازی تجربه کنید و یا در بخش بی‌نهایت به بازی بپردازید.

گرچه کلیت گیم پلی در همه یکی است و چندان مشخص نیست چرا سازنده بخش اصلی و بخش LevelStore را در دو بخش مجزا گنجانده. ضمنا شما برای باز کردن مراحل این بخش باید از منابع خود پرداخت کنید. در این بخش‌ها شما به جای حلقه کنترل موشک یا توپ را بر عهده خواهید داشت.

یکی از نقاط ضعف بازی در همین بخش منابع است. شما با هربار باخت تعدادی از منابع خود را از دست خواهید داد که مقدار از دست رفته به درستی مشخص نیست. همچنین مشخص نیست چرا سازنده به جای استفاده از واحدهای کوچکتر برای منابع بازی از واحدهای بزرگی مثل هزار استفاده می کند.

این نکته زمانی بیشتر سوال برانگیز می‌شود که به این نکته توجه کنیم که سازنده می‌تواند به طور کامل منابع بازی را ارزش گذاری کند و می‌توانست با دقت بیشتری در ارزش گذاری منابع عمل کنند.

بازی ایرانی لوپا

در کنار بخش‌های ذکر شده بخش مراحل حرفه‌ای هم به تازگی در دسترس قرار گرفته که می توانید با پرداخت مبلغ ناچیزی به این مراحل دسترسی داشته باشید.

لوپا همچنان در حال توسعه است و طبق گفته سازنده در آپدیت‌های بازی مراحل بیشتری به بازی اضافه خواهد شد و شاهد عنوانی بهتری خواهیم بود.

شما می توانید از همین صفحه بازی را دانلود کنید و خود را به چالش حلقه‌ها دعوت کنید.