بازی‌های کلماتی موجود در بازار عموما با گیم پلی‌ای مشابه و شبیه به هم هستند. اکثر توسعه دهندگان با نگاه به بازی‌های موفقی چون آمیرزا و فندق سعی در الهام گرفتن و استفاده از ویژگی‌های مثبت این بازی‌ها دارند.

اما هستند بازی‌هایی هم که با ویژگی‌های جدیدی وارد بازار شده‌اند و توانسته‌اند برای خود جایگاهی دست و پا کنند. از جلمه این بازی‌ها که با استفاده از خلاقیت و ویژگی‌های جدید توانسته‌اند کاربران زیادی جذب کنند می توان به بازی‌های کلماتور و دهکده کلمات اشاره کرد.

امروز در بازیاتو بازی‌ای در سبک کلماتی را بررسی خواهیم کرد که با طراحی گیم پلی‌ای جدید و نوآورانه توانسته عنوانی جذاب برای علاقه مندان این سبک باشد. در ادامه با معرفی و بررسی دقیق بازی قهوه چی همراه ما باشید.

بررسی بازی قهوه چی

حروف در قالب نعلبکی

قهوه چی جزو خلاقانه ترین بازی‌های کلماتی‌ای است که جدیدا منتشر شده است. شاید بتوان گفت قهوه چی توانسته با گیم پلی جدید خود تا حدودی شروع کننده جریانی جدید در میان بازی‌های کلماتی باشد.

گیم پلی بازی به این صورت است که سوالاتی مطرح می‌شود و شما باید با حروف نمایش داده شده کلمه جواب را پیدا کرده و بسازید. تا اینجا همه چیز شبیه عموم بازی‌های کلماتی موجود در بازار است اما عجله نکنید. قهوه چی چیزهای جدیدی برای ارائه به طرفداران این سبک همراه خود دارد.

در قهوه چی تک تک حروف در قالب نعلبکی‌ نمایش داده می‌شوند. با انتخاب هر حرف این نعلبکی‌ مربوط به آن در سینی چیده می‌شود. نکته مهمی که بازی را دشوار و متفاوت می‌کند این است که این سینی دائما در حال چرخش است. در نتیجه کمی تاخیر در انتخاب حرف می‌تواند باعث برخورد نعلبکی‌ها یا به هم ریختن ترتیب آن‌ها شود.

ضمنا در هر مرحله ممکن است سرعت، جهت و نوع چرخش سینی متفاوت باشد و کار شما سخت تر خواهد شد. پس به نوع حرکت سینی به خوبی دقت کنید.

جواب مراحل بازی قهوه چی

بپا سرد نشه

ویژگی اصلی که گیم پلی قهوه چی را منحصر به فرد کرده و از سایر عناوین جدا می‌کند همین نوع خاص و خلاقانه انتخاب حروف است. دیگر قرار نیست شما در یکی بازی بدون هیجان و سرعت صرفا حروف را انتخاب کنید بلکه قهوه چی چیزی بیشتر از یک بازی کلماتی است.

علاوه بر این شما باید زمان را هم در نظر داشته باشید. در واقع با گذشت زمان سینی سرد می شود و اگر شما به موقع تمام نعلبکی‌ها یا در واقع تمام حروف را در جای خود نچینید به خاطر سرد شدن سینی بازی را خواهید باخت.

در نتیجه گیم پلی قهوه چی نیاز به ترکیبی از دانش کلمات؛ سرعت عمل و دقت دارد. ویژگی‌‌هایی که در کنار هم قهوه چی را تبدیل به عنوانی جذاب می‌کنند. نقطه مثبت بازی در همین گیم پلی خلاقانه است که کاربر را از شر یکنواختی بازی‌های کلماتی رها می کند.

راهنمای مراحل بازی قهوه چی

طراحی گرافیکی بازی هم به خوبی اجرا شده و بازی از گرافیک خوبی برخودار است. اجزای بازی همه با هم هم خوانی داشته و حس خوبی به کاربر القا می‌کنند.

طراحی منوی بازی هم در نوع خود جالب است و شاهد بعضی المان‌های متحرک هستیم که فضای جالب و جذابی به بازی حاکم کرده است. همچنین جا به جایی بین فصل‌های مختلف بازی هم در نوع خود جالب است.

بازی تعداد مراحل زیادی دارد و می‌تواند تا مدت‌ها سبب سرگرمی شما باشد. فصل‌های مختلف بازی در قهوه خانه‌های مختلف در جریان هستند و هر فصل با نامی جالب منتظر ورود شماست.

دانلود بازی قهوه چی

بازی کمک‌ها و راهنمایی‌های مناسبی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. دو قابلیت کاربردی برچیدن برای برگردان حرف انتخاب شده و گرم کردن برای جلوگیری از سرد شدن سینی و اتمام وقت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هزینه راهنمایی بازی هم مناسب و عادلانه است و شما می‌توانید با 20 سکه از راهنمایی استفاده کنید. البته در خرج کردن سکه‌های خود دقت کنید چون سطح بازی رفته رفته سخت تر خواهد شد و شما به سکه‌هایتان نیاز خواهید داشت. پس تا زمانی که مجبور نشده‌اید دست به جیب نشوید.

سطح کلمات هم آنقدر سخت نیستند. اما اضافه شدن زمان و چیدمان درست در سینی باعث جذابیت بازی شده است. کلمات تا مرحله پنجاه بسیار آسان هستند و کم کم رو به سختی می‌روند. سازنده در این امر هم به خوبی عمل کرده و سطح سوالات قدم به قدم و به مرور بالا می‌روند.

دانلود بازی کلماتی اندروید

قهوه چی مجموعا عصری متفاوت و جذاب است که می‌تواند جزو اولین انتخاب‌های کاربران باشد. این بازی با ارائه گیم پلی‌ای جدید پتانسیل زیادی برای موفقیت و دیده شدن در بازار بازی‌های موبایلی دارد.

اگر علاقه مند به بازی‌های کماتی هستید به هیچ وجه قهوه چی را از دست ندهید. تجربه گیم پلی جدید در دل کلمات را به همه کاربران پیشنهاد می‌کنیم.


[تماشا کنید] نیم نگاهی به بازی قهوه‌چی: