اگر اهل بازی‌های موبایلی باشید حتما بازی‌هایی مثل Zipline Valley را تجربه کرده‌اید. این شکل از بازی‌ها بازی‌های نسبتا ساده‌ای هستند، خبری از هیجان و سرعت و خشونت نیست اما گاهی اوقات چند برابر از سایر عناوین ما را درگیر گیم پلی خود می‌کنند.

این شکل بازی‌ها که با حل معما جلو می‌روند در شکل‌های مختلفی از دو بعدی و سه بعدی در بازار عرضه شدند. یکی از نمونه‌های موفق و جذاب این سبک را می‌توان بازی Amaze دانست که قطعا با یک بار تجربه آن عاشقش می‌شوید.

اما در بازار بازی‌های داخلی بازی‌های زیادی در این سبک وجود ندارند. همین خلا موجود باعث شده قله هنر که پیش از این بازی جذاب و سرگرم کننده گرانش را منتشر کرده بود دست به ساخت بازی در این سبک بزند.

در ادامه با عنوان جدید این استودیو با نام فرار از جزیره با ما همراه باشید.

بررسی بازی فرار از جزیره

بپا نسوزی

فرار از جزیره گیم پلی خلاقانه، جدید و جذابی دارد و می‌تواند به خوبی کاربران خود را سرگرم کند. گیم پلی به این شکل است که باید سه کودکی که در جزیره‌ای پر از زامبی گیر افتادند را نجات دهید.

شاید خیال کنید فرار از جزیره یک بازی شبیه عناوین زامبی دیگر است؛ اما پس از تجربه بازی متوجه خواهید شد که بازی در سبکی متفاوت است و تجربه‌ نویی برای شما خواهد بود.

نجات دادن این کودکان با رسم یک مسیر برای آن‌هاست. پر واقع شما باید بهترین مسیر را برای آن‌ها رسم کنید و سپس یکی یکی آن‌ها را از آن مسیر رد کنید. تا اینجا همه چیز بسیار ساده به نظر می‌رسد اما موانعی که در بازی وجود دارند کار را بسیار پیچیده خواهند کرد.

در این جزیره آژیر‌های زیادی وجود دارند که هر کدام محدوده دیدی دارند و در صورتی که وارد محدوده دید آن‌ها شوید گیر میفتید و دستگیر می‌شوید و یا به قول معروف می‌سوزید. همچنین از جایی به بعد زامبی‌ها هم سد راه شما قرار خواهند گرفت و باید طوری که آن‌ها متوجه شما نشوند از جزیره فرار کنید.

دانلود بازی فرار از جزیره

تا ندیدنت بدو

هر مرحله از بازی با مراحل قبلی متفاوت است و رفته رفته بازی سخت و سخت‌تر می‌شود. تعداد مراحل بازی هم آنقدر زیاد نیستند اما به پایان رساندن همین تعداد مرحله هم کار دشواری است زیرا فرار از موانع و مخفی ماندن از دید آژیرها و زامبی‌ها بسیار چالش برانگیز است.

بازی دو قابلیت ویژه و کاربردی هم در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید کار خود را آسان کنید. همچنین سازنده با دست و دل بازی این کمک‌ها را در اختیار کاربران گذاشته و با رد کردن هر مرحله یکی از آن‌ها دریافت می کنید.

اما حتی با کمک هم ممکن است چالش‌هایی در رد کردن مراحل داشته باشید. پس برای پیدا کردن راه درست و دقیق دقت کنید و توجه کنید که مجبور نیستید ساده یا سریع‌ترین راه را انتخاب کنید. بلکه حتی گاهی بهتر است مسیری که می‌کشید کمی زمان حرکت کاراکترها را طولانی‌تر کند.

گاهی لازم است برای برخورد نکردن با موانع و در دید آژیر‌ها قرار نگرفتن پیچ و خم‌هایی در مسیر در نظر بگیرید.

بعد از تعیین مسیر هم کار شما تمام نشده؛ بلکه باید یکی یکی کاراکترها را بفرستید. گاهی می‌توانید بدون مکث این کار را انجام دهید و گاهی بهتر است برای تغییر جهت دید آژیرها بین حرکت کاراکترها مکثی در نظر بگیرید.

دانلود بازی ایرانی

بازی فضای سه بعدی جذاب و فانتزی‌ای دارد و همه چیز به خوبی طراحی شده و شاهد محیط‌های زیبایی در بازی هستیم. از نظر صداگذاری نیز سازنده تلاش خود را برای داشتن صدایی ایده آل کرده که البته جای پیشرفت بیشتری وجود دارد.

یکی از ضعف‌های فنی که از چشم سازنده دور مانده نبود قابلیت جلوگیری از به خواب رفتن دستگاه است. در نتیجه گاهی که منتظر برای تغییر زاوید دید آژیرها هستید ممکن است نور صفحه کم شود و اگر صفحه را برای جلوگیری از به خواب رفتن دستگاه لمس کنید یکی از کاراکترها ناخواسته شروع به حرکت می‌کند. سازنده بازی حتما باید برای رفع این مشکل فکری کند.

همچنین بازی تنها شامل همین بخش و تعداد مراحل محدودی است. توسعه دهنده بازی می‌توانست با اضافه کردن حالت‌های دیگر و خاصی از بازی مثل مراحلی با زمان محدود بازی را چندین برابر جذاب‌تر از قبل کند. جدول رتبه بندی نیز می‌توانست روح رقابت را به بازی اضافه کند.

دانلود بازی فکری اندروید

علاوه بر این‌ها سازنده سعی کرده برای بازی روند داستانی‌ای هم پیاده کند که در پیاده سازی آن نسبتا موفق بوده و می‌توانید داستان بازی هم دنبال کنید. این قابلیت در بین معدود بازی‌هایی در این سبک وجود دارد.

فرار از جزیره به تازگی منتشر شده و قطعا در آینده مشکلات و نقاط ضعف کمتری را در بازی خواهیم دید. سازنده جوان و با انگیزه بازی بایده پردازی خوبی داشته و با ارائه بازی‌های جذاب گمان می‌رود به زودی جایگاهی ویژه برای خود در بازار بازی‌های موبایلی کسب کند.

پیشنهاد می‌کنیم حتما فرار از جزیره را تجربه کنید و از رد کردن چالش‌های بازی لذت ببرید. اگر دنبال یک بازی هستید که نیاز به فکر و دقت داشته باشد و در عین حال از بازی کردن لذت ببرید بی شک فرار از جزیره انتخاب عالی‌ای خواهد بود.


[تماشا کنید] ویدیوشات بازی فرار از جزیره