بازی‌های تفننی سهم بزرگی از بازار بازی‌های موبایلی را از آن خود کرده‌اند. بازی‌های ساده‌ای که در عین حال بسیار جذاب هستند و می‌توانند ساعت ها بازیکنان موبایلی را به خود مشغول کنند.

از جمله محبوب‌ترین این بازی‌ها می‌توان Beat Blade و Helix Jump اشاره کرد. در این مطلب از بازیاتو قصد معرفی یکی از جدیدترین بازی‌های تفننی داخلی را داریم.

این عنوان گرانش نام دارد و محصولی از تیم جوان و با انگیزه قله‌ی هنر است. استودیو تازه کاری که با خلاقیت و بازی‌های با کیفیت خود قصد دارد مخاطبانی را برای عناوین خود جمع کند.

در ادامه با بررسی دقیق بازی گرانش از استودیو قله‌ی هنر با ما همراه باشید.

دانلود بازی گرانش

مقابله با نیروی گرانش

گیم پلی بازی در نوع خود جالب و جذاب است. شما باید کنترل سفینه‌ای را به عهده بگیرید و از مسیر‌های خاصی عبور کنید. این مسیرها گاهی بسیار باریک هستند و باید در حین عبور از آن‌ها با دقت عمل کنید. نکته‌ای که باعث سختی دو چندان بازی می‌شود قدرت گرانش بازی است. شما دائما باید مراقب باشید تا سفینه شما سقوط نکند و با گاز دادن از سقوط سفینه خود جلوگیری کنید.

جدا از سختی مسیرها موانعی هم در مسیر وجود دارند. گاهی لیزر راه شما را می‌بندد و گاهی موشک به سمت شما شلیک می‌شود. شما باید با مهرات و کنترل درست سفینه از این مسیرها و موانع عبور کرده و مرحله را به پایان برسانید.

البته نحوه کنترل سفینه کمی دشوار است. سازنده برای کنترل کردن سفینه جوی استیکی در اختیار کاربر قرار داده. کنترل با این جوی استیک کمی سخت است. حساسیت جوی استیک می‌توانست کمی بیشتر باشد تا کاربر بتواند در هنگام برخورد با موانع سریعتر واکنش نشان دهد.

همچنین سازنده می توانست امکان تنظیم حساسیت را در بخش تنظیمات فراهم کند.

بررسی بازی گرانش

آیتم‌های نجات دهنده

در طی این مسیر آیتم‌های ویژه‌ای نیز وجود دارند که به ادامه دادن و راحت شدن کار شما در طی کردن مسیر کمک می‌کنند. این آیتم‌ها شامل آیتمی برای افزایش سلامتی؛ سوخت و سپر می‌شوند. سپر جزو کاربردی ترین آیتم‌هاست که به شما این امکان را می‌دهد تا برخورد با موانع از سلامتی شما کم نکند و از مسیرهای سخت به راحتی عبور کنید.

گرافیک بازی جذاب و چشم نواز است. جزئیات موجود در بازی مثل ستاره‌ها و اشیا مترحکی که در آسمان حرکت می‌کنند و جا به جا می‌شوند به خوبی طراحی شده‌اند و حس خوبی را به کاربر منتقل می‌کنند.

از ویژگی‌های جالب بازی می‌توان به طراحی خلاقانه منوی اصلی و منوی انتخاب مراحل اشاره کرد که به زیبایی و به بهترین شکل طراحی شده‌اند. در کنار گرافیک خوب افکت‌ها و انیمیشن‌ها هم باعث القای حس بهتری به کاربر می‌شوند.

دانلود بازی ایرانی گرانش

داستان در دل سرگرمی

در کنار تمام موارد ذکر شده سازنده سعی کرده روند داستانی‌ای را هم در بازی جای دهد که در این کار موفق بوده و به خوبی عمل کرده. با اینکه در بسیاری از بازی‌های تفننی هیچ خبری از داستان نیست گرانش این ویژگی را هم دارد. داستان بازی از این قرار است که موجوداتی بیگانه به سیاره‌ای حمله می‌کنند و شما باید مردمان این سیاره را نجات دهید.

روند داستانی با دیالوگ‌هایی در بین برخی از مراحل جلو می‌رود. برای هر کدام از کاراکترهای داخل بازی صدا گذاری ای هم در نظر گرفته شده که قابل قبول و راضی کننده است.

از نظر تعداد مراحل هم گرانش حرف‌هایی برای گفتن دارد. گرچه تعداد مراحل آنقدر زیاد است اما آنقدری هست که بتواند کاربر را تا مدتی مشغول به خود کند.

ضمن اینکه در آپدیت‌های بعدی بازی بهبود خواهد یافت و تعداد مراحل هم افزایش پیدا می‌کنند.

بازی ایرانی اندروید

شاید بزرگترین نقطه ضعف بازی نبود هیچ حالت دیگری از بازی است. سازنده می توانست با اضافه کردن حالت‌های مختلفی مثل بی پایان گرانش را تبدیل به عنوانی جذاب تر کند. همچنین اگر در بازی جدول رتبه بندی کاربران و رگه‌هایی از رقابت آنلاین وجود داشت شاهد عنوانی جذاب تر و دلچسب تر بودیم.

با اینحال همچنان گرانش اثری مناسب و سرگرم کننده است. بازی در ابتدای راه خود قرار دارد و گمان می‌کنیم در آینده شاهد عنوانی کامل تر و بهتر باشیم.

شما هم می‌توانید همین حالا با دانلود بازی به ماجراجویی و نجات انسان‌ها بپردازید.


[تماشا کنید] نیم نگاهی به بازی گرانش: