یادگیری و آموزش همیشه اهمیت خاصی برای والدین داشتند و با پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن گوشی‌های هوشمند و اینترنت آموزش از طریق اینترنت و دستگاه‌های هوشمند جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است.

همین موضوع باعث شده تا بسیاری از توسعه دهندگان دست به ساخت بازی‌هایی بزنند که از طریق آن هم کودکان را سرگرم کنند و به هم به صورت هدفمند به آموزش آنان بپردازند. از جمله این بازی‌ها می‌توان به بازی‌هایی مثل هانا و گربه بازیگوش اشاره کرد.

در مطلب امروز بازیاتو به سراغ یکی از همین بازی‌ها می‌رویم که از طریق بازی و سرگرمی زبان انگلیسی را از پایه و به صورت اصولی به کودکان آموزش می‌دهد.

اگر شما هم به دنبال یک بازی آموزشی برای کودک خود هستید در ادامه با بررسی بازی ایکا همراه من باشید.

بازی آموزشی کودکان

بازی و سرگرمی به سبک دیمو

ایکا در واقع نسخه به روز شده بازی زبان فسقلی‌ها، ساخته استودیو دیمو گروپ که پیش از این در بازیاتو معرفی کرده‌ایم، است. حالا بعد از نزدیک به یک سال این بازی با نام و آیکون و تغییرات جدید بهبود پیدا کرده و تبدیل به یکی از بهترین عناوین در دسته بندی خودش شده و بارها و بارها در بین بهترین‌های کافه بازار قرار گرفته است.

ایکا مجموعه‌ای کامل از آموزش‌های مورد نیاز کودکان است که با دسته بندی‌های مناسب می‌تواند گزینه‌ای عالی برای کودک شما باشد. محیط و رابط کاربری هم با رنگ‌هایی شاد کاملا فضایی مناسب برای کودکان را فراهم کرده است.

در ایکا ابتدا برای آموزش کودکان از محتواهای ویدیویی و صوتی مناسب رده سنی کودکان استفاده شده و شما می‌‌توانید از طریق این مجموعه آموزشی به انیمیشن‌های آموزشی مخصوص کودکان که بسیار جذاب هستند دسترسی داشته باشید.

علاوه بر این بخش، بخش دیگری برای تمرین کودک هم وجود دارد که سازنده با طراحی مینی گیم‌هایی بسیار ساده و روان که کاملا اصولی طراحی شده‌اند امکان تمرین همراه با بازی و سرگرمی را برای کودکان به وجود آورده است.

آموزش زبان انگلیسی کودکان

پکیج آموزش زبان در سی و پنج مگابایت

همانطور که پیش از این گفته شد ایکا دسته بندی‌های بسیار مناسبی دارد و هر دسته بندی محتوای آموزشی و مینی گیم مخصوص به خود را دارد. از جمله این دسته بندی‌ها می‌توان به دسته بندی آموزش الفبا، اعداد و اشکال اشاره کرد. وجود این بازی‌ها در کنار بخش یادگیری بسیار موثر است و یادگیری را سریع‌تر و شیرین‌تر کرده است.

هر آنچه که از یک پکیج آموزش زبان کودک انتظار در ایکا وجود دارد.

از دیگر ویژگی‌های مثبت بخش تمرین وجود مینی گیم‌های متنوع است که از کسل کننده شدن و خستگی کاربر جلوگیری می‌کند. مینی گیم‌ها از تنوع بسیار خوبی برخوردار هستند و همین باعث شده تا کودک شما بتواند مدت‌ها از ایکا استفاده کند و علاوه بر یادگیری سرگرم شود.

ایکا در کنار انیمیشن‌های جذاب و رابط کاربری بسیار خوب دارای صدا گذاری مناسبی هم هست. صدایی که در طول بازی دائما کودک را تشویق و راهنمایی می‌کند و به خوبی تلفظ درست حروف و کلمات را به کودک آموزش می‌دهد. البته جای خالی یک موسیقی مناسب در منوی بازی حس می‌شود.

از دیگر نقاط قوت ایکا می‌توان به به روزرسانی‌های مستمر اشاره کرد که موجب شده بازی عاری از هرگونه مشکل و باگ و کاملا به روز باشد و نگرانی‌ای از بابت به روزرسانی‌ها نخواهید داشت و می‌توانید با خیال راحت و به رایگان از ایکا و به روزرسانی‌هایش استفاده کنید.

در ایکا بخشی به عنوان سرگرمی هم وجود دارد که شامل مینی گیم‌هایی است که جدا از بخش آموزشی هستند و امکان بازی‌هایی مثل دوز به صورت تک نفره یا دو نفره را برای شما و کودکتان فراهم کرده است. این بخش یک نقطه قوت بسیار خوب به حساب می‌آید اما در دل خود مشکلاتی مانند سخت بودن برای کودکدارد. هر کدام از بازی‌های این بخش با 300 سکه باز می‌شوند و سکه را می‌توانید از طریق گردونه شانس به دست بیاورید.

همچنین برخی نوشته‌های بازی مثل توضیحات بخش گردونه شانس، به خاطر رنگ نوشته‌ها و رنگ پس زمینه خوانایی پایینی دارند و نیاز به اصلاح در به روزرسانی‌های بعدی دارند.

وجود رتبه بندی کاربران از دیگر نقاط قوت ایکاست.

دانلود بازی ایکا

در مجموع می‌توان ایکا را یک آموزشگاه زبان جیبی دانست که می‌تواند بهترین گزینه برای آموزش زبان به کودک شما باشد. ایکا با داشتن دسته‌بندی‌های بسیار خوب و متعدد و تنوع بازی‌هایی که در خود دارد یک عنوان کامل برای آموزش زبان به کودکان است.

این بازی بیش از 20 هزار نصب فعال و نمره بسیار عالی 4.6 را در کافه بازار کسب کرده است که نشان از کیفیت بالای این بازی است.

پیشنهاد می‌کنم شما هم با دانلود ایکا که تنها 35 مگابایت حجم دارد یک مجموعه کامل آموزش زبان و سرگرمی را به کودک خود هدیه کنید.


معرفی ویدیویی بازی ایکا