آموزش همیشه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین در رابطه با فرزندانشان بوده است و با توجه به تغییر نحوه یادگیری و فراوانی دستگاه‌های هوشمند بین بچه‌ها، خیلی سخت می‌توان با روال معمول گذشته کودکان را متقاعد کنیم که درس بخوانند و محتوایی که نیاز است را یاد بگیرند.

همین نیاز باعث شده که توسعه‌دهندگان متعددی به سراغ طراحی بازی‌های آموزشی مختلفی برای کودکان بروند؛ بازی‌های مثل فسقلی‌ها در اردو و هانا. در این بررسی قصد داریم بازی زبان فسقلی‌ها به شما معرفی کنیم که خیلی ساده می‌تواند زبان انگلیسی را به کودکان آموزش دهد.

بازی آموزش زبان کودکان

آموزش بازی محور، از a تا z

زبان فسقلی‌ها ساخته استودیو DimoApp به صورت گام به گام می‌تواند مقدمات انگلیسی را به زبان آموز آموزش دهد. همچنین این بازی برای انتقال بهتر محتوا، از جلوه‌های ظاهری (انیمیشن و رنگ‌بندی شاد) و جلوه‌های صوتی (آشنایی کودک با نام و نحوه تلفظ صحیح) نیز استفاده کرده است.

زبان فسقلی‌ها یک بازی رایگان آموزش زبان انگلیسی محسوب می‌شود و به دور از هر گونه پیچیدگی در اجرا، ابتدا دسته‌بندی‌های مختلف را آموزش می‌دهد (بخش یادگیری) و سپس با بازی‌های کوچکی که در خود جای داده محتوا را با کودک تمرین می‌کند.

اولین گام برای ورود به بازی، یادگیری الفبا (Alphabet) است که کودک می‌تواند شکل کوچک و بزرگ هر حرف را مشاهده کند و با انتخاب هر یک با صدای آن نیز آشنا شود؛ پس از یادگیری الفبا می‌تواند به صفحه تمرین الفبا برود و حباب هر حرفی که می‌شنود را بترکاند تا بتواند بازی را با موفقیت طی کند.

بعد از حروف نوبت به اعداد و رنگ‌ها میرسد که در این بخش‌ها کودک نه تنها با شکل، تلفظ و ترجمه هریک آشنا می‌شود بلکه می‌تواند نحوه نوشتن آن‌ها را نیز ببیند و به صورت جداگانه همراه با بازی تمرین کند.

تمرکز سازندگان روی صفحه تمرین در کنار محتوای آموزشی باعث شده که زبان فسقلی‌ها بتواند اثر بخشی بیشتری را هنگام آموزش داشته باشد و کودک با تجربه‌کردن بازی‌های ساده و سرگرم کننده عملا بیشتر یادبگیرد و از این کار لذت ببرد.

بازی رایگان آموزش زبان

بازی‌های جذاب آموزش زبان

در طراحی مینی گیم‌های بازی سعی شده خلاقیت کافی وجود داشته باشد تا کودکان از بازی خسته نشوند و هر بخش تازگی جدیدی را بتواند برای آن‌ها به ارمغان بیاورد.

علاوه بر الفبا، اعداد و رنگ‌ها زبان آموز می‌تواند با اشکال مختلف به زبان انگلیسی آشنا شود، معادل نام حیوانات مختلف را بداند و نام میوه‌ها را نیز یاد بگیرد.

همچنین در جدیدترین بروزرسانی بازی بخش‌های کاربردی و جدیدی به بازی اضافه شده که می‌تواند جذابیت بیشتری را به بازیکنان هدیه کند و محتوای بیشتری را به کودک آموزش دهد؛ عناوینی از جمله:

  • شکل‌ها
  • روزهای هفته
  • وسایل نقلیه
  • حیوانات
  • شغل‌ها
  • آهنگ‌ها

تنوع موضوعات و بروزرسانی‌های متعدد بازی یکی از نقاط قوت آن محسوب می‌شود که نوید بخش ساعت‌ها یادگیری مفید برای بازیکنان خواهد بود.

یادگیری زبان

یکی از ضعف‌های بازی عدم وجود نوار پیشرفت است و کودک نمی‌داند دقیقا چقدر از مسیر را توانسته طی کند؛ اضافه شدن چنین المانی به بازی در آپدیت‌های بعدی می‌تواند به جذب بیشتر کودک به بازی کمک شایانی کند، همچنین والدین می‌توانند با قرار دادن تشویق‌هایی برای کودک خود او را به یادگیری یک زبان جدید ترقیب کنند.

در نهایت بازی زبان فسقلی‌ها با توجه به رایگان بودن، آموزش گام به گام و محتوای صوتی و بصری جذاب خود می‌تواند یک انتخاب خوب برای کودکان باشد و همچنین در آینده سازنده بازی می‌تواند با بروزرسانی‌های متعددی بازی را جذاب تر و البته طولانی تر کند.


[تماشا کنید] ویدیوشات بازی زبان فسقلی‌ها