این روزها موفقیت برای بازی‌های کلماتی و رسیدن به درآمد مناسب چندان کار آسانی نیست. بازار پر رقابت و اشباع شده بازی‌های کلماتی رقابت را برای توسعه دهندگان سخت کرده است.

در کنار عناوین و زیاد و متنوع انتشار بازی‌های خوش ساختی مثل آمیرزا و فندق توقع کاربران را بالا برده. امروز کاربران به خوبی ویژگی‌های یک بازی کلماتی مناسب را می‌دانند.

در میان تمام توسعه‌دهندگان که بیشتر روی ایرانیزه کردن بازی‌های خودشان کار می‌کنند این بار ققنوس طلایی ایران مسیری نسبتا متفاوت را انتخاب کرده است و از ویژگی‌های دیگری برای بازی خود بهره برده است.

با بررسی بازی متفاوت و جذاب این گروه یعنی بابیلون با ما همراه باشید.

معرفی بازی کلماتی بابیلون

گیم پلی ترکیبی

گیم پلی بابیلون جذاب، متفاوت و برای هر نوع سلیقه‌ای راضی کننده است. این عنوان خوش ساخت از سه گیم پلی متفاوت برای جذب کاربران استفاده می‌کند و شما تقریبا هر آنچه از یک بازی کلماتی انتظار داشته باشید را در بابیلون خواهید داشت.

این سه گیم پلی شامل گیم پلی شبیه به بازی معروف کلماتیک و جدول کلمات و کلمات سرعتی است. در جدول کلمات مانند جداول قدیمی سوالی طرح می‌شود و شما باید به آن پاسخ دهید.

در کلمات سرعتی هم که جزو بخش‌های جذاب و خلاقانه بازی محسوب می‌شود حروفی به صورت به هم ریخته به همراه چند گزینه به شما نمایش داده می‌شود. شما باید کلمه‌‌ی درستی که تشکیل شده از آن حروف است را در مدت زمان محدود حدس بزنید.

ترکیب این سه گیم پلی از بابیلون اثری خلاقانه و متفاوت ساخته است که ویژگی مثبتی در مقابل سایر رقبا و عناوین مشابه به حساب می‌آید.

جواب مراحل بازی بابیلون

به تمدن بابل خوش امدید

همانطور که پیش تر گفتیم توسعه دهنده به جای استفاده از المان‌های ایرانی به سراغ تمدن بابل رفته و اسم بازی هم خود گویای این مسئله است. شما در طول بازی همراه با گرافیک و شخصیت‌هایی برگرفته از تمدن بابل همراه هستید.

گرافیک بازی به خوبی طراحی شده و حس خوبی به کاربر القا می‌کند. در کنار گرافیک مناسب و چشم نواز صداگذاری بازی هم به صورت موازی خوب کار شده و تجربه مناسبی برای شما می‌سازد.

رابط کاربری و جزئیات در گیم پلی هم به خوبی طراحی شده و تمام بخش‌ها با هم همخوانی دارند. تجربه کاربری باعث ایجاد گیم پلی روان و جذابی در بابیلون شده است.

استفاده از چنین تم گرافیکی ویژگی‌ای است که پیشتر در بازی‌های دیگر ندیده بودیم. توسعه دهنده ریسک را پذیرفته و با استفاده از یک تم گرافیکی جدید و متفاوت وارد میدان رقابت با دیگر عناوین شده است.

جدول های بازی بابیلون

بازی از نظر طراحی مراحل هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و سطح بازی کاملا مناسب است. همچنین تعداد مراحل بالاست و با توجه به سه بخش بازی متفاوت می‌توانید تا مدت‌ها با بازی سرگرم باشید.

همچنین ویژگی‌های خوبی مثل جایزه برای پیدا کردن کلمات اضافی در بازی وجود دارد و اگر کلماتی که جواب هم نیستند پیدا کنید می‌توانید جایزه بگیرید. مقدار جایزه‌ای که به کاربر داده می‌شود با میزان هزینه برای گرفتن راهنما همخوانی دارد.

شما در هر مرحله می‌توانید از راهنما استفاده کنید که هزینه این راهنما 26 سکه است. با استفاده از راهنما می‌توانید یک حرف از یکی از کلمات را ببینید.

تصویر بازی بابیلون

در کنار این‌ها برای کمک به کاربر گردونه شانش هم در بازی قرار داده شده است که هر روز یکبار می‌توانید از آن استفاده کنید.

بابیلون بازی جامع و مناسبی است و نقطه ضعف بزرگی ندارد. اما مشکل اصلی نبود هیچ ویژگی منحصر به فرد و خاص و جدید است. گرچه بازی سه گیم پلی متفاوت را در خود جای داده است اما این چیز تازه و جدیدی نیست.

پیش تر در بازی‌هایی مثل دهکده کلمات دیده بودیم که چند گیم پلی متفاوت در یک بازی وجود داشته باشند. در نتیجه انتظار خلاقیت بیشتر و افزودن امکاناتی جدید و خلاقانه و نو از سازنده میرود.

مراحل بازی بابیلون

در مجموع می‌توان بابیلون را بازی‌ای جذاب و کامل دانست که می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای کاربران باشد. شما با تنها 33 مگابایت می‌توانید یک بازی شامل سه گیم پلی داشته باشید.

ضمن اینکه بازی گرافیک و صداگذاری بسیار مناسبی هم دارد و می تواند به خوبی شما را راضی کند. تجربه بابیلون قطعا می‌تواند تجربه لذت بخشی باشد.


[تماشا کنید] بررسی بازی بابیلون: