بازی کلماتیک یکی از بازی‌های حدس کلمه (word game) است که آذر ماه سال 96 منتشر شد. روش بازی کلماتیک به این صورت است که کاربر باید با وصل کردن حروف به یک دیگر کلمات با معنی بسازد تا جدول هر مرحله را کامل کند و پشت سر بگذارد.

در مراحل بالاتر حروف و کلمات بیشتر و سخت تر می شود که باعث می شود دایره لغات بازیکنان به چالش کیشده شده و حدس کلمات سخت تر شود. برای این بازی، آپدیت های مختلفی منتشر شده و نکته مثبتی که داراست این است که هنوز هم این بازی در حال بروز رسانی و ساخت مراحل جدید است. و در کنار این اپدیت ها متناسب با هر فصل از سال گرافیک بازی تغییر می کند.

بازی کلماتیک برای iOS

بازی کلماتیک در سال 1396 به صورت رایگان برای سیستم عامل اندروید منتشر شد و بعد از محبوبیت که بدست آورد مهر ماه سال 1397 برای سیستم عامل iOS ساخته و انتشار پیدا کرد. طی چهار ماه اول انتشار این بازی توانست بیش از 180,000 کاربر روی آیفون جذب کند.

این وضع خیلی پایدار نبود و در بهمن ماه سال 97 شرکت اپل محدودیت هایی را برای کاربران ایرانی اعمال کرد و به دلیل اینکه بازی کلماتیک و سایر بازی‌های ایرانی در اپ استور آیفون نبودند به طور کامل از دسترس خارج شدند.

اردیبهشت استودیو موفق شد پس از چهار ماه تلاش بازی را برای سیستم عامل iOS و به صورت قانونی بر روی اپ استور منتشر شد.

قسمت جالب این‌جاست که انتشار بر روی اپ استور تنها به نسخه فارسی آن محدود نمی شود بلکه به زبان های انگلیسی و عربی هم بومی سازی شد و برای اینکه بدانید باید گفت نسخه انگلیسی آن در حال حاضر کاربران فعال دارد و دارای پرداخت درون برنامه ای است.

بازی کلماتیک برای iOS منتشر شد!

کلماتیک هم اکنون با نام world of words که به اختصار wow نوشته می شود، روی اپ استور قرار دارد و بعد از نصب بازی کاربر می تواند به زبان های مختلف دسترسی داشته باشد. این نسخه بعد یک هفته از انتشارش بیش از 4 هزار نصب فعال داشته است.

لازم به ذکر است هم اکنون نسخه اندروید کلماتیک در کافه بازار و گوگل پلی مجموعا بیش از 150 هزار کاربر فعال دارد و میانگین امتیاز 4.6 از 5 را به خود اختصاص داده است.

بهتر است بدانید کاربران قدیمی که بعد از مشکل حذف استور های ایرانی از گوشی های آیفون اکانت خود را از دست داده اند می توانند با ارتباط با تیم پشتیبانی اکانت خود را بازیابی کنند.

https://www.kalamatic.com/support