بازی‌های ماجراجویی و اکشن چند سالی است در بازار بازی‌های موبایلی به جایگاه ویژه‌ای دست پیدا کرده‌اند و ساخته‌های خوبی را در این سبک شاهد بوده‌ایم و در بین عناوین داخلی هم آثار درخشانی تولید شده‌اند.

از جمله عناوین این سبک می‌توان به بازی‌های Oddmar و ۴۱۱۴۸ اشاره کرد که هر کدام توانسته‌اند طرفداران خاص خود را پیدا کنند و هم در بازار داخلی و هم بین المللی به موفقیت‌هایی دست پیدا کنند.

در این مطلب از بازیاتو قصد بررسی یکی از عناوین تازه منتشر شده در این سبک را داریم که توسط توسعه دهنده‌ای جوان به نام مسیح هاشمی منتشر شده است. این بازی زال نام دارد و با گرافیک خاص و جالب خود می‌تواند به خوبی شما را سرگرم کند.

اگر به این سبک بازی هستید بررسی این بازی جدید را از دست ندهید.

دانلود بازی زال

زال 2 نام یک بازی اکشن و ماجراجویی است که همانطور که از اسمش پیداست نسخه دوم بازی زال است و توسعه دهنده پیش از این تجربه ساخت چنین بازی‌ای را داشته و همین باعث شده انتظار بیشتری از این بازی داشته باشیم.

بازی حالت پلتفرم دارد و شما باید با پرش و تیر اندازی از سد دشمنان و موانع عبور کنید و مراحل را به پایان برسانید. سازنده برای جذاب‌تر کردن بازی و درگیر شدن بیشتر کاربر با دنیای زال داستانی را هم به بازی اضافه کرده؛ البته اشتباه نکنید بازی زال هیچ ارتباط به داستان‌های قدیمی و شاهنامه ندارد و صرفا نام کاراکتر بازی زال است.

گیم پلی بازی روان است و خوب طراحی شده و می‌توانید از تجربه زال لذت ببرید.

طراحی مراحل هم خوب انجام شده و بازی نه آنقدر آسان است و نه آنقدر سخت و سطح بازی و مراحل بسیار مناسب است و سازنده در طراحی مراحل به خوبی عمل کرده است.

بازی اکشن اندروید

البته تعداد مراحل بسیار کم است و در عرض چند ساعت می‌توانید بازی را به پایان برسانید. بازی مجموعا بیست مرحله دارد و گیم پلی کوتاهی را شاهد هستیم. همچنین روند داستانی اصلا خوب اجرا نشده و در سرتاسر بازی خبری از داستان نیست و انگار سازنده بعد ازکات سین‌های اولیه داستان را فراموش کرده و خبری از روند داستانی در بازی نیست.

تعداد موانع و دشمنان قابل قبول است و تنوع راضی کننده‌ای از موانع در بازی وجود دارند. گرچه بهتر بود توسعه دهنده با افزایش تعداد مراحل و بیشتر کردن تنوع دشمنان و موانع بازی بهتری را عرضه کند.

از گیم پلی که بگذریم گرافیک و طراحی‌ خاص بازی خودنمایی می‌کند. تم تیره و نوع طراحی و گرافیک بازی تا حدی یادآوری بازی محبوب لیمبو است و از نظر گرافیک و طراحی سازنده به بهترین شکل عمل کرده. انیمیشن‌های به کار رفته هم بسیار مناسب هستند و جذابیت بازی را بیشتر کرده‌اند.

فضا سازی و دنیایی که در آن هستید بسیار خوب طراحی شده‌اند اما حیف که روند داستانی همپای شما نیست و تعداد مراحل بسیار اندک است.

بررسی بازی زال

زال یک بازی مناسب و جذاب است با حجم بسیار پایین 27 مگابایتی عرضه شده و با قیمت مناسب و اقتصادی قابل دانلود است. پیشنهاد می‌کنیم اگر به بازی‌های اکشن و پلتفرم علاقه مندید زال را تجربه کنید.

همچنین امیدواریم توسعه دهنده با برطرف کردن مشکلات و اضافه کردن امکاناتی مثل تغییر سلاح نسخه‌های بعدی این بازی را منتشر کند.