بازی‌هایی ویدیویی یکی از محبوب‌ترین سرگرمی‌های دهه اخیر و در بین آن‌ها یکی از سرگرم کننده ترین و پر طرفدارترین شکل از بازی‌ها بازی‌های فوتبالی هستند که در طی سال‌ها تکامل زیادی پیدا کرده‌اند.

با گذر زمان و بهبود بازی‌های فوتبالی از نظر گیم پلی و گرافیکی اشکال مختلفی هم از این بازی هم منتشر شدند. امروز کاربران فقط به عناوین مطرحی مثل PES اکتفا نمی‌کنند و به دنبال تجربه‌ای نو هستند.

همین نکته باعث به وجود آمدن سبک‌هایی متفاوت نسبت به بازی‌هایی مثل Dream League Soccer شده و امروز شاهد بازی‌‌های متفاوتی مثل سرمربی و مدیریت تیم و یا بازی به عنوان بازیکن می‌بینیم.

در این مطلب از بازیاتو قصد بررسی یکی از همین عناوین خاص و متفاوت که تولید توسعه دهندگان داخلی هم هست با عنوان یکه تاز فوتبال را داریم. اگر علاقه‌مند به فوتبال هستید به هیچ وجه از این صفحه خارج نشوید و تا انتها با ما همراه باشید.

بررسی بازی یکه تاز فوتبال

نبرد آبی و قرمز

یکه تاز فوتبال شباهت زیادی به بازی معروف و محبوب Score hero دارد. در این بازی شما به جای کنترل کامل یک تیم کنترل یک بازیکن را در اختیار دارید. باید مدافعان حریف را دریبل کنید و از موانع عبور کنید و با شوتی مناسب توپ را وارد دروازه کنید.

دریبل های جذاب و متنوع یکی از ویژگی‌های مثبت یکه تاز فوتبال است. در کنار دریبل‌ها سیستم شوت زنی فوق العاده قوی یکه تاز فوتبال جذابیت بازی را به بازی افزوده است. شما می‌توانید توپ را زمینی۷ هوایی یا با یک کات زیبا وارد دروازه کنید.

همچنین امکان انتخاب تیم هم در بازی وجود دارد. شما در ابتدای بازی می‌توانید از بین تیم‌های ایرانی استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی یکی را انتخاب کنید. یکی از ضعف‌های بازی محدود بودن تعداد تیم‌ها و عدم وجود تیم‌های اروپایی و جهانی است که سازنده باید برای افزایش تعداد تیم‌ها در نسخه‌های بعدی تصمیمی جدی بگیرد.

بازی فوتبال اندروید

با انتخاب هر تیم شما می‌توانید یکی از بازیکنان و اسطوره‌های همان تیم مثل علی کریمی و فرهاد مجیدی را انتخاب کنید و با آن به بازی بپردازید. همچنین می‌توانید یک ستاره جوان را برای بازی انتخاب کنید.

یکه تاز فوتبال سعی کرده‌اند روند پیشرفت یک بازیکن فوتبالی را نشان دهند و داستانی را هم به بازی اضافه کنند. بازی مراحل زیادی دارد و این مراحل تقسیم به تعدادی فصل از بازی می‌شوند. سازنده با انتخاب عناوینی مثل مخالفت خانواده سعی در پیاده سازی همین روند داستانی داشته است.

اما این روند داستانی جز در همان عناوین در هیچ‌جای دیگر بازی وجود ندارد و عملا بازی هیچ داستانی ندارد. تنها انتخاب نام عناوین برای مطرح کردن یک روند کاری غیر منطقی از سازنده بازی بوده که بهتر است اصلاح شود و یا المان‌های بیشتری از داستان به بازی اضافه شوند.

در طول بازی یوزپلنگی به عنوان راهنما و مربی همراه شماست و شما را راهنمایی می‌کند و یا مواقعی که گلی به ثمر می‌رسانید شما را تشویق می‌کند و یا در صورت خراب کردن توپ شما را سرزنش کند.

دانلود بازی فوتبال

با حضور عادل فردوسی پور

یکی از جذاب‌ترین و بزرگترین نقاط قوت بازی داشتن گزارشگر آن هم با زبان فارسی و با صدای عادل فردوسی پور است. گزارشگر محبوب فوتبال در یکه تاز فوتبال با شما همراه شده و تجربه‌ای بسیار جذاب و راضی کننده برای شما می سازد.

از دیگر بخش‌های جذاب بازی که جذابیت بازی را دو چندان کرده و می‌تواند شما را به یکی از طرفداران پر و پا قرص یکه تاز فوتبال تبدیل کند وجود بازی و رقابت آنلاین در بازی است. در این بخش از بازی شما با یکی از کاربران به صورت نوبتی بازی می‌کنید و هرکدام گل بیشتری به ثمر برساند برنده بازی است.

خلاقیت سازندگان در تصاویری به شکل روزنامه که در ابتدا و انتهای بازی آنلاین نمایش داده می‌شوند قابل تحسین است و هیجان و جذابیت بخش آنلاین بازی که به خودی خود جذاب است را بیش از پیش کرده است. در کنار این‌ها گروه‌هایی هم وجود دارند که شما می‌توانید در آن‌ها عضو شوید و با اعضای گروه چت کنید.

همچنین دیالوگ‌هایی محدود در رقابت آنلاین وجود دارند که اسباب کل کل کاربران را فراهم می‌کنند. بازی آنلاین در مرحله سی باز می‌شود که زمان بسیاری از کاربر می‌گیرد و بهتر بود تعداد مرحله کمتری برای ورود به بازی آنلاین انتخاب شود.

بازی ایرانی

در یکه تاز فوتبال شما امکانات و قابلیت‌های ویژه‌ای هم خواهید داشت که در بازی آنلاین بسیار کاربردی‌تر و متعددتر می‌شوند. به طور مثال شما می‌توانید دروازه بان را چند ثانیه قفل کنید تا راحت‌تر توپ را وارد دروازه کنید. در بازی آنلاین هم ویژگی‌هایی مثل بمب دودزا به شما کمک می‌کنند تا در کار رقیبتان اختلال ایجاد کنید.

شادی‌های جالب و متنوع که پس از زدن گل توسط بازیکنان اجرا می‌شوند هم از دیگر قابلیت‌های ویژه و خلاقانه یکه تاز فوتبال است. البته بهتر بود این بخش قابل رد کردن باشد تا کاربر مجبور نباشد تمام شادی‌ها را تا انتها نگاه کند.

یکه تاز فوتبال از معدود بازی‌های فوتبالی موفق داخلی و از همه نظر کامل و مناسب است اما از نظر رابط کاربری توجه کافی به بازی نشده و بازی رابط کاربری ضعیفی دارد. بهتر است توسعه دهندگان در نسخه‌های بعدی بازی را بهبود داده و مشکلات جزئی موجود را حل کند.

در مجموع یکه تاز فوتبال را می‌توان عنوانی فوق العاده مناسب برای طرفداران فوتبال دانست. بازی‌ای که پتانسیل زیادی برای جذب طرفداران زیاد دارد و امکانات خوبی به کاربر می‌دهد. در صورتی که شما هم علاقه مند به فوتبال و بازی‌های فوتبالی هستید یکه تاز فوتبال را از دست ندهید.


[تماشا کنید] ویدیوشات بازی یکه تاز فوتبال