هر چقدر که بازی‌های سبک کلمات و دانستنی‌ها منتشر شوند باز هم طرفداران و بازیکنان خاص خود را در اختیار دارند؛ چرا که حس خوب حدس کلمه، فکر کردن و مرور دایره لغات ذهن، هیچ وقت جذابیت خود را از دست نمی‌دهد.

بازی‌هایی مانند آمیرزا و یا کلماتیک از نمونه‌های خوب ایرانی هستند که نه تنها ساعت‌ها شما را سرگرم می‌کنند، بلکه باعث محک دایره لغات شما و حتی تقویت آن خواهد شد.

در این مقاله قصد داریم به سراغ بررسی بازی کتیبه گمشده برویم که با بازگشت به دوران کهن ایران زمین، تجربه جالبی از بازی حل جدول را به مخاطب منتقل می‌کند.

همانطور که از نام بازی پیداست در این بازی شما باید کتیبه‌های گمشده را با جابجایی کلمات، پیدا کنید و بدین صورت مرحله را به پایان برسانید. در هر مرحله از بازی دسته‌بندی مشخصی از کلمات برای شما نمایش داده می‌شود و شما باید با چینش صحیح حروف، کلمات مربوط به آن دسته‌بندی را پیدا کنید.

تم بازی نیز با توجه به نام آن شما را به ایران باستان می‌برد تا با القای حس و حال و فرهنگ غنی ایران زمین شما را مسحور خود کند. مراحل بازی در سه درجه سختی به خوبی دسته بندی شده‌اند و درجه سوم سختی به معنای واقعی کلمه سخت است و شاید برای به پایان رساندن هر مرحله در این سطح سختی، باید ساعت‌ها فکر کنید.

بازی دارای جدول امتیازات است تا به راحتی بتوانید جایگاه خود را در میان رقبا پیدا کنید و خود را محک بزنید. از نقاط قوت بازی می‌توان به وجود یک مینی‌گیم در صفحه اصلی اشاره کرد که با ل کردن آن می‌توانید به راحتی سکه بدست بیاورید. دو صندوق جایزه به نام های صندوق مرحله و صندوق ستاره نیز در بازی قرار داده شده است که هر کدام به ترتیب پس از کسب 10 و 20 ستاره بدست می‌آیند و جوایز خوبی را برایتان به ارمغان خواهند آورد.

در حین انجام مراحل چهار حالت راهنمایی نیز در دست شماست که هر کدام از یک خانه تا تمامی خانه‌ها را برایتان می‌چیند. دایره لغات بازی نیز از تنوع خوبی برخوردار است اما شاید دسته‌بندی کلمات می‌توانست گسترده تر باشد. قسمت تیم و چت و حتی بازی آنلاین نیز در آینده قرار است به بازی اضافه شود که قطعا جذابیت بازی را دو چندان خواهد کرد.

بازی نقاط ضعف بسیار کمی دارد اما موردی که می‌توان به آن اشاره کرد و شاید کمی برای بازیکنان آزار دهنده باشد، بازگشت به منو پس از تکمیل هر مرحله است که شاید در طولانی مدت زمان زیادی را از کاربر بگیرد. صفحه لودینگ بازی نیز می‌توانست شکیل‌تر و با مفهوم بیشتری طراحی شود.

در نهایت اگر به دنبال یک بازی کلماتی با کیفیت ایرانی با سبکی نسبتا متفاوت و جذاب هستید، به هیچ عنوان بازی کتیبه گمشده از استودیوی جنگجویان بازی را از دست ندهید و همین حالا آن را از بازیاتو دانلود کنید و ساعت‌ها ذهنتان را به چالش بکشید و سرگرم شوید.