چند وقتی هست که بازی‌هایی با سبک و شباهت زیاد به بازی معروف و مطرح HQ Trivia که پیش از این در بازیاتو معرفی کردیم پا به بازار بازی‌های ایران گذاشته اند. این بازی‌ها به سرعت مطرح شده و نسخه‌های متفاوتی از سازندگان مختلف عرضه شده است.

انجام این بازی‌ها ساده است و در عین حال جایزه‌های نقدی اغلب میلیونی برای برندگان باعث شده این بازی‌ها به سرعت رشد کنند. در اکثر بازی‌های این سبک شما با تنها پاسخ به ده سوال میتوانید جزو برندگان باشید.

در این مطلب از بازیاتو قصد معرفی و بررسی یکی از بازی‌های این سبک با نام یوتنکیو (U10Q) را داریم. اگر دوست دارید در کنار بازی کردن کسب درآمد نیز داشته باشید این مطلب را از دست ندهید.

بازی یوتنکیو

راحت تر، زشت تر

گیم پلی یوتنکیو نیز دقیقا مشابه باقی بازی‌های این سبک است. روزی یک بار مسابقه انجام می‌شود و شما با همراهی مجری باید به ده سوال پاسخ دهید و در نهایت اگر همه سوالات را درست جواب داده باشید جزو برندگان خواهید بود.

همچنین در این بازی نیز آیتم “جون اضافه” وجود دارد که در صورت پاسخ اشتباه به سوالات میتوانید از آن برای ادامه دادن به مسابقه استفاده کنید. سطح سوالات این بازی نسبت به بعضی بازی‌های مشابه مثل کوییزشو کمی راحت تر است.

تعداد شرکت کنندگان در مسابقات یوتنکیو کم تر از اسنپ کیو است و همین امر سبب میشود شما برای رسیدن به جایزه مسیر راحت تر و سهم بیشتری نیز از جایزه نقدی مسابقه داشته باشید.

بازی رده بندی هفتگی و کلی دارد و شما میتوانید توانایی و دانش خود را در مقابل برترین‌های یوتنکیو محک بزنید. هر شب هم اسامی برندگان و مبلغی که برنده شده اند را میتوانید ببینید. 

در بازی کسانی هم هستند که هفته ای حدود صد هزار تومان از بازی درآمد دارند و تعداد افرادی که بیشتر از یک میلیون هم درآمد داشته اند کم نیست. 

اما بازی از نظر ظاهری چندان خوب نیست و نسبت به نسخه‌های مشابه ضعیف تر است. رنگ‌ها چندان خوب نیستند و در بعضی بخش‌های بازی چندان با هم همخوانی ندارند. همچنین رنگی که برای آیکون بازی انتخاب شده هیچ ربطی به رنگ رابط کاربری بازی ندارد.

بازی u10q

هرجور میخوای جون اضافه جمع کن

به دست آوردن قلب و یا همان جون اضافه نیز در بازی یوتنکیو (U10Q) راه های متنوعی دارد که این نکته مثبت دیگری نسبت به بازی‌هایی چون آباکیو به حساب می‌آید. شما با دعوت دوستان، خرید جون اضافه و یا پاسخ به 9 سوال درست در هر مسابقه میتوانید جون اضافه، جایزه بگیرید.

به علاوه هر روز به غیر از مسابقه اصلی، یک سوال دیگر هم در بازی از همه کاربران پرسیده میشود که اگر دو روز متوالی به این سوالات روزانه پاسخ درست بدهید یک جون اضافه، هدیه خواهید گرفت.

راحت تر شدن سطح سوالات، راه‌های متنوع گرفتن جون اضافه و سوالات روزانه نقاط مثبتی از بازی U10Q که برتری نسبی‌ای نسبت به سایر رقبا به این عنوان داده است و می‌تواند برای کسانی که اطلاعات عمومی بالایی دارند یک سرگرمی موقت و لذت بخش تبدیل شود.

بازی یونتکیو یک بازی جانبی نیز به نام روبوکیو دارد که معمولا 3 بار در روز برگزار می‌شود و شما با پاسخ به هر 1 سوال می‌توانید جایزه نقدی دریافت کنید؛ این حالت از بازی مجری ندارد و شما نمی‌توانید از جان اضافه در آن استفاده کنید.

کسب درامد با بازی در u10q

در کنار این‌ها هفته‌ای یکبار مسابقه وفاداران برگزار خواهد که برای کاربرانی است که در طول هفته در حداقل 2 مسابقه شرکت کرده باشند و این کار باعث می‌شود که بازیکنان بیشتری به شرکت در مسابقات ترغیب شوند.

امکان انتخاب عکس پروفایل نیز از دیگر امکانات بازی است که به نوعی قابلیت شخصی سازی پروفایل کاربری محسوب می‌شود.

در پایان بازی U10Q (یوتنکیو) را میتوان یک عنوان خوب و نسبتا موفق در این سبک بازی معرفی کرد؛ بازی ضعف بزرگی ندارد و اجرای مجری‌ها نیز خوب و قابل قبول است.

با تمام این توضیحات بهتر است خودتان بازی را تجربه کنید. قطعا تجربه حداقل یک بار مسابقات U10Q خالی از لطف نخواهد بود.