بسیاری از توسعه دهندگان داخلی با الهام از بازی‌های خارجی و گیم پلی‌هایی که امتحان خود را پس داده‌اند عناوینی می‌سازند که از جمله آن‌ها می‌توان به دونامینولا اشاره کرد. چنین بازی‌هایی معمولا توسط سازنده بومی سازی و ایرانیزه می‌شوند و همین باعث می‌شود در بازار داخلی موفق باشند.

فوتبال استارز و هشت دو نمونه از این عناوین هستند که در بازار داخلی توانستند به خوبی موفق شوند و کاربران زیادی را جذب کنند. مسافر روشنایی نام یکی دیگر از این عناوین است که از گیم پلی یک بازی محبوب و خارجی در ساخت آن استفاده شده است.

اگر به بازی‌های رکوردی و امتیازی علاقه دارید و از طرفداران بازی‌های ساخت داخل هستید، تا پایان این مطلب با بررسی مسافر روشنایی با من همراه باشید.

دانلود بازی مسافر روشنایی

The Kreator با فرمول ایرانی

گیم پلی بازی مسافر روشنایی در واقع الهام گرفته شده از بازی موفق The Kreator است و سازنده سعی کرده با اضافه کردن آیتم‌ها و امکاناتی بیشتر و همچنین بومی سازی عنوانی جذاب‌ و مناسب برای کاربر داخلی را روانه بازار کند.

در بازی شما باید کاراکتر اصلی که همان مسافر روشنایی است را کنترل کنید و از موانع مختلف و متنوع موجود در بازی عبور کنید و سعی کنید سکه و امتیاز بیشتری جمع کنید. علاوه بر موانع دشمنانی هم سد راه شما خواهند بود.

در مقابل دست شما هم چندان خالی است و امکانات متنوعی برای دفاع و مقابله با دشمنان در دسترستان است که از جمله آن‌ها می‌توان به شلیک گلوله و شتاب دهنده اشاره کرد.

بازی به دو شکل مرحله‌ای و رکوردی یا بینهایت قابل انجام است. در هر مرحله شما ماموریتی دارید که بعد از انجام آن مرحله به اتمام می‌رسد و در بازی رکوردی هم باید سعی کنید بیشترین امتیاز ممکن را جمع کنید تا در جدول رتبه بندی و رقابت با سایر کاربران حرفی برای گفتن داشته باشید.

بررسی بازی مسافر روشنایی

مراحل بازی آنقدری هست که بتواند مدت‌ها شما را سرگرم کند و مراحل در کنار بازی بینهایت این نوید را به شما می‌دهند که ماه‌ها با مسافر روشنایی سرگرم خواهید بود. بازی بینهایت هم شامل حالت‌های مختلفی از بازی است و شش حالت متفاوت بازی در این بخش وجود دارد و با توجه به تنوع بازی می‌توانید مطمئن باشید که به سادگی از بازی خسته نخواهید شد.

جدای از حالت‌های مختلف بازی و بازی مرحله ای، در بازی‌های رکوردی امکان تغییر آب و هوا هم وجود دارد و محیط‌های متنوعی در بازی وجود دارند که جذابیت بازی را بیشتر می‌کنند.

سازنده سعی کرده با اضافه کردن روند داستانی کمی به جذابیت بازی بیفزاید اما روایت داستانی تنها در ابتدای بازی وجود دارد و پس از آن نقشی از داستان در وجود ندارد. همچنین در ابتدای شروع بازی راهنمای بسیار طولانی‌ای شاهد هستیم که کمی کاربر را خسته می‌کند و هیجان شروع بازی را از بین می‌برد.

رابط کاربری بازی هم می‌توانست بسیار بهتر طراحی شود و منوی اصلی و سایر بخش‌های بازی فاقد جذابیت مورد انتظار هستند.

بازی امتیازی اندروید

همانطور که پیش از این گفته شد جدول رتبه بندی در مسافر روشنایی وجود دارد. هر کدام از حالت‌های بازی رتبه بندی مخصوص به خود را دارند و روح رقابت در بازی کاملا زنده است و می‌توانید از بازی و رکورد زنی به خوبی لذت ببرید.

شاید اگر امکان تغییر ظاهر و شخصی سازی کاراکتر اصلی هم وجود داشت مسافر روشنایی بسیار جذاب‌تر از چیزی بود که شاهدش هستیم. سازنده می‌تواند با اضافه کردن این امکان جذابیت خاصی به بازی ببخشد و انگیزه‌ای مناسب برای بازیکنان به وجود بیاورد.

علاوه بر این‌ها چالش روزانه هم در مسافر روشنایی وجود دارد که برای شرکت در آن باید 120 مرحله را پشت سر بگذارید که عدد بسیار بزرگی است و بهتر بود این بخش بازی هم خیلی زودتر در دسترس کاربر قرار بگیرد.

دانلود بازی ایرانی اندروید

در مجموع مسافر روشنایی یک بازی سرگرم کننده و مناسب است و می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای اوقات بیکاری باشد. این بازی توسط استودیوی جوان الف توسعه داده شده و انتظار می‌رود در آینده و نسخه‌های بعدی شاهد پیشرفت بازی باشیم.

پیشنهاد می‌کنم شما هم از همین صفحه بازی را دانلود کنید و از تجربه مسافر روشنایی لذت ببرید.