بازی دونامینولا به صورت مستقل و توسط یکی از نوجوانان فعال در حوزه گیم ساخته شده است. سازنده بازی پیش از این نیز توانسته بود در گیم جم 2019 تبریز مقام اول را با یکی دیگر از عناوینش به دست آورد.

دونامینولا نیز با توجه به زمان کمی که از انتشارش گذشته توانسته موفقیت‌هایی از جمله ترند شدن در گوگل پلی را تجربه کند. در ادامه با معرفی این عنوان خوش ساخت با ما همراه باشید.

بازی دونامینولا

ماجراجویی خاص

دونامینولا شاید در بازار بازی‌های ماجراجویی ایران یکی از متفاوت ترین و خاص ترین بازی‌های منتشر شده تا به امروز باشد که بیشتر نگاهش به بازار جهانی بوده است.

در حالی که بعد از انتشار بازی 41148 تمام سازندگان این سبک بازی تلاش برای الگو برداری از سبک این بازی هستند بازی‌هایی مثل آناهیتا دختر خوب و دونامینولا متفاوت عمل میکنند و با الگوسازی از عناوین مطرح  بازار جهانی پیش می‌روند. 

دونامینولا شباهت‌های زیادی به بازی  Chuchel دارد. در واقع دونامینولا یک کپی و نمونه خوش ساخت و با کیفیت از بازی بوتانیکولا است. حتی عنوان بازی نیز شبیه به بوتانیکولا انتخاب شده است. با اینحال بازی هنوز ارزش تجربه را دارد و نسبت به سایر بازی‌های داخلی دارای تفاوت است.

بازی ماجراجویی دونامینولا

تیم یک نفره

داستان بازی از ورود دانه‌ای عجیب به خانه یک سیب زمینی به نام مینولا شروع می‌شود. در ادامه نیز شما با مینولا به سفری خواهید رفت تا راز این دانه را پیدا کنید و متوجه می‌شوید این دانه منبع حیات جنگل بوده است.

صدا گذاری بازی نیز در نوع خود جالب است و سیستم رد و بدل شدن دیالوگ بازی نیز در کنار صدا گذاری جذابیت بازی را دو چندان میکند. انیمیشن‌های بازی نیز روان هستند.

در این سفر شما با معماها و پازل‌هایی برخورد خواهید داشت که با حل آن‌های میتوانید به سفر خود ادامه دهید. 

بازی شبیه بوتانیکولا

شاید تا به حال زیاد شنیده باشید که برنامه نویسان و بازی‌ سازانی هستند که به طور یک نفره کار میکنند و تمام وظایف یک تیم کامل را به صورت فردی انجام میدهند. استودیو Blue Moon هم یکی از این تیم‌های یک نفره است.

واقعا باید به سازنده بازی احسنت گفت و از بازی دونامینولا تقدیر کرد. بازی ارزش تجربه دارد و به شدت قوی و بالاتر از سطح کنونی بازار داخلی ساخته شده است. از همین صفحه بازی را دانلود کنید و از این ساخته توسعه دهنده جوان تقدیر کنید.

همچنین امیدواریم هر چه سریع تر معدود باگ‌های موجود در بازی که به تجربه کاربری آن ضربه می‌زند برطرف شود.