استودیو بازیسازی آمانیتا دیزاین (Amanita Design) بازی جدیدی به اسم Chuchel منتشر کرده است که باید آن را در کنار سایر بازی‎های محبوب و شناخته شده این شرکت مانند Samorost و Machinarium قرار دهیم.

در این بازی شما نقش یک موجود پشمالوی نارنجی رنگ با کلاهی مشکی به اسم Chuchel را خواهید داشت که با دست و پاهای نحیف خود هر لحظه یک دردسر به وجود می‎آورد و از قضا گیلاس زیاد دوست دارد!

در مراحل مختلف این بازی باید او را به هر نحو که شده است به گیلاس قرمز نحس بازی برسانید چون هر زمان که به گیلاس می‎رسد بلایی سر او می‎آید. به احتمال زیاد یاد شخصیت اسکرت سری انیمیشن‎های عصر یخی افتادید که دائما به دنبال بلوط خوشمزه‎اش بود ولی هر مرتبه بلاهای عجیبی او را ناکام می‎کردند.

Chuchel اگر نتواند گیلاس را به دست آورد کلی غر می‎زند و روزگار همه را سیاه می‎کند. جنبه خنده‎دار و سرگرم‎کننده بازی وجود یک موجود مزاحم چهار دست و پا است که در هر مرحله ظاهر می‎شود و فقط می‎خواهد گیلاس را بدزدد و اعصاب شما را خورد کند.

دانلود بازی chuchel

طراحی متفاوت این بازی و همچنین داستان‎پردازی عالی باعث شده است در حین انجام بازی با شوخی‎ها و طنزهای جالبی روبرو شوید و تمامی عناصر بازی از شخصیت‎های آن گرفته تا حتی یک خمیر دندان ساده، برای خنداندن بازیکن طراحی شده باشند.

ساخت بازی با کمک موتور ادوبی فلاش کمپانی ادوبی انجام شده است ولی نه تنها نتیجه آن منفی نیست بلکه محصول نهایی از نظر بصری جذاب و از نظر فنی روان است. فضای این بازی بسیار فانتزی و کارتونی است و هیچ کدام از مراحل حس تکراری بودن را به وجود نمی‎آورد.

این بازی را باید در گروه بازی‎های پازلی و اشاره و کلیک قرار دهیم. برای انجام بازی تنها کافی است هر کدام از اشیاء و موارد موجود در صفحه را انتخاب کنید تا شخصیت دوست‎داشتنی بازی به گیلاس خوشمزه‎اش برسد.

قسمت پازلی داستان این است که واکنش‎های مورد نیاز داخل بازی باید براساس یک ترتیب خاص لمس شوند. به عنوان مثال در یک مرحله باید با باز کردن درب خمیر دندان روی آن بپیرید تا خمیر (به شکل یک مار صورتی رنگ) بیرون بپرد ولی در یک مرحله دیگر باید درب آن را ببندید تا مار به درون آن بر نگردد.

باید بگوییم معماهای بازی اصلا پیچیده نیستند و هدف از تمامی آن‎ها سرگرم کردن و خنداندن بازیکن است.

در فضای داستانی بازی هر چیزی ممکن است رخ دهد. در یک مرحله شاید مجبور به درگیری با یک فیل شوید و در یک مرحله دیگر با دندان‎های مصنوعی بجنگید!

طراحان تنها به خلق این شخصیت خنده‎دار اکتفا نکرده‎اند بلکه به کمک جلوه‎های صوتی بازیکن را به همان مقدار درگیر می‎کنند. موزیک متن بازی با اتفاق‎های بازی تغییر می‎کند و نوعی کنجکاوی ذاتی را می‎توان داخل آن دید.

از طرفی صداگذاری متفاوت برای شخصیت‎های بازی حسابی شما را می‎خنداند، آن‎ها به زبان ساختگی صحبت می‎کنند که به هیچ وجه برای شما قابل درک نیست ولی دوست‎داشتنی بودن این شخصیت‎های پشمالو را بیشتر می‎کند.

اگر نتوانستید هر مرحله را رد کنید می‎توانید از بخش راهنمای بازی کمک بگیرید که با کلیک روی آن نحوه حل کردن پازل‎ها را نشان می‎دهد.

نکته‎ای که در این بازی شما را بسیار درگیر می‎کند وجود شخصیت‎ها و چیزهای مختلف در بازی است که وسوسه می‎شوید آن‎ها را امتحان کنید. به عنوان مثال ممکن است با کلیک روی فیل باعث شوید مستقیما روی شخصیت بازی بیافتد و حسابی او را کفری کند! یا ممکن است با لمس روی یک شی پیچ‎ و تاب‎هایی به وجود آورید که عکس‎العمل جالب Chuchel را به همراه داشته باشد.

خصوصیات اصلی بازی Chuchel در یک نگاه:

  • طراحی گرافیکی متفاوت و خنده‎دار بازی
  • فضای داستانی به شدت سرگر‎م‎کننده
  • صدا‎گذاری جالب و استفاده مناسب از موسیقی متن
  • به پایان رساندن بازی در مدت زمانی کوتاه

همچنین این بازی بخاطر طراحی جالب و منحصربفرد خود برنده جوایز بسیاری از جشنواره‌های متعددی شده است، جوایزی همچون

  • فستیوال بازی‌های مستقل ۲۰۱۸: جایزه هنرهای بصری
  • آنیفیلم ۲۰۱۸: بهترین بازی برای کودکان
  • CEEGA 2018: بهترین هنرهای بصری
  • BIG Festival 2018: بهترین هنر

شاید تنها عامل منفی این بازی بسیار کوتاه بودن آن است یعنی در عرض تنها تقریبا دو ساعت می‎توانید آن را به پایان برسانید. با وجود این جذابیت و سرگرم‎کنندگی بازی می‎تواند آن را به عنوان یکی از بازی‎های شاخص در فهرست بازی‎های محبوب شما قرار دهد.

این بازی موفق توانسته است در گوگل پلی امتیاز عالی 4.8 را از 5.0 به دست آورد و این بازی توسط ادوبی فلش طراحی و ساخته شده است.