این روزها شاهد عرضهٔ بسیار سریع بازی‌های موبایلی هستیم و مدرن شدن جوامع نیز از طرفی دیگر مانع از آن می‌شود که بتوان همهٔ آن‌ها را تجربه نمود.
پنج‌ترین بخشی است که به تازگی به بازیاتو اضافه شده‌است و سعی بر این است تا با گردآوری پنج بازی برتر از هر سبک، کار را برای بازیکنان ساده کرده تا علاوه بر صرفه جویی در زمان، بازیکنان بتوانند شاهکارهای این صنعت را تجربه کرده و وارد دنیای بی پایان بازی‌ها شوند.
در قسمت اول پنج‌ترین به بررسی پنج بازی برتر سبک ریسینگ و مسابقه‌ای می‌پردازیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

1- بازی Asphalt 9: Legends

بازی ریسینگ

بازی اول در لیست پنج‌ترین، آسفالت ۹: لجندز ساخته شرکت معروف Gameloft است که پیش تر شاهد معرفی مفصل آن در بازیاتو بودیم.
آسفالت را می‌توان یکی از بهترین بازی‌های سبک ریسینگ دانست که با گرافیک قابل توجهش توانسته راه خود را پس از موبایل‌ها به کامپیوترهای شخصی نیز باز کند و با استقبال بسیار خوبی نیز مواجه شود.
در آسفالت ۹ جاده‌هایی با جلوه‌های بصری بی نظیر، ماشین‌های سوپر اسپرت و آب و هوای پویا شما را مجذوب خود می‌کند علاوه بر این، ترکیب جلوه‌های بصری، کات سین‌ها و گیم پلی شما را با یک بازی ریسینگ تمام عیار مواجه می‌کند که هیچ گاه از آن خسته نخواهید شد.


2- بازی Grid: Autosport

بازی موبایلی مسابقه ای

بازی گرید: اتواسپرت در جایگاه دوم لیست در حقیقت، پورت یک بازی کنسولی برای موبایل است پس در حوزه گرافیکی حرف زیادی برای گفتن دارد.
این بازی که ساخت شرکت Feral Interactive است، پس از انتشار بر روی کامپیوترهای شخصی راه خود را به آی او اس و سپس به اندروید باز کرد که مورد تأیید و تعریف کاربران و منتقدان قرار گرفت.
از پیست‌های واقعی گرفته تا ماشین‌هایی که برای پیست مسابقه بهینه سازی شده‌اند، قابلیت کاستوم و تیون کردن ماشین‌ها و دیگر قابلیت‌های جذاب بازی ساعت‌ها گیم پلی هیجان انگیز را برای شما رقم می‌زند.


3- بازی Real Racing 3

مسابقه و پیست

در رده‌ی سوم ریل ریسینگ ۳ از شرکت EA را داریم که از سال ۲۰۱۳ سبک ریسینگ را یک تنه یدک کشیده و هنوز هم بعد از گذشت ۷ سال، از آن به عنوان یک پرچمدار در این سبک نام برده می‌شود.
ریل ریسینگ ۳ هر ساله با اضافه کردن دی ال سی‌های متنوع، ماشین‌های مختلف سوپر اسپرت و ایونت‌های معروف اتومبیل رانی توانسته همیشه بازی جویای نامی از ریل ریسینگ بسازد؛ پس اگر به دنبال یک تجربهٔ کامل ریسینگ با ماشین‌ها و پیست‌های لایسنس شده که با بهترین جزییات طراحی شده‌اند هستید، به هیچ عنوان، ریل ریسینگ ۳ را از دست ندهید.


4- بازی Need For Speed: No Limits

نید فور اسپید

گیمری نیست که سری بازی‌های NFS (نید فور اسپید) را بازی نکرده باشد و یا اسم آن را نشنیده باشد و همه‌ی ما قطعا با تمامی‌ نسخه‌های این سری به خصوص NFS:Most wanted خاطره داریم.
حالا دیگر موبایل‌ها به سطحی از پردازش گرافیکی رسیده‌اند که بتوانیم این سری را روی تلفن‌های هوشمند و در هر زمان و مکان تجربه کنیم که تجربهٔ بسیار هیجان انگیزی است.
نید فور اسپید نو لیمیت شاهکاری دیگر از شرکت EA است که جایگاه چهارم را از آن خود کرده‌ است و از آن دسته بازی‌های تعقیب و گریز و فرار از دست پلیس است که با چاشنی مسابقه‌های خیابانی جذاب در خیابان‌های پر رفت و آمد شهر تجربه و هیجان بی نظیری را به شما انتقال می‌دهد علاوه بر موارد گفته شده، به بازی یکی از بهترین سیستم‌های کاستومایز و تیون کردن ماشین هم اضافه شده تا از نو لیمیت یک بازی تمام عیار ریسینگ بسازد.


5- بازی CSR Racing 2

درگ ماشینی

قطعاً تا به حال هنگام گشت و گذار در اینترنت مسابقاتی را دیده‌اید که ماشین ها در کنار یکدیگر قرار گرفته و تا پایان یک مسیر مستقیم پس از سبز شدن چراغ مسابقه می‌دهند، اگر به دنبال این نوع مسابقات هستید، که به اصطلاح به آن‌ها درگ ریسینگ می‌گویند پس باید بازی پنجم لیست را تجربه کنید.
سی اس آر ریسینگ ۲ از استودیو‌ی Naturalmotion بهترین تجربهٔ مسابقات درگ را به شما انتقال می‌دهد، پس خود را آماده کنید که باید دنده‌ها را به موقع عوض کنید تا هم به موتور ماشین آسیب نزنید و هم تا می‌توانید از حریف خود پیشی بگیرید. بازی از مکانیزم مکانیک و بنزین نیز بهره می‌برد که پس از اتمام هر کدام باید مقداری صبر کنید تا مجدداً شارژ شوند و همین تجربهٔ یک ریسینگ کامل را به شما منتقل می‌کند.


[تماشا کنید] معرفی ویدیویی پنج بازی محبوب ریسینگ