اگر به بازی های ماشینی و ریسینگ علاقه دارید، احتمال‌اش خیلی خیلی کم است که تا حالا اسم Codemasters و بازی‌هایش به گوش‌تان نخورده باشد. استودیو Codemasters در کارنامه خود بازی‌ های ریسینگ فوق‌العاده محبوب و درخشانی دارد که از میان آنها می‌توان به عناوینی چون Grid، Dirt و F1 یا همان فرمول یک اشاره کرد. از میان این بازی‌ها، Grid یا GRID™ Autosport یک نسخه موبایلی نیز دارد که حسابی مورد توجه گیمرها و منتقدها قرار گرفته است. در ادامه به معرفی بازی GRID™ Autosport می‌پردازیم، همراه بازیاتو باشید.

بازی ماشینی

با اینکه GRID™ Autosport یک بازی پریمیوم است و برای تجربه آن می‌بایست مبلغی را پبردازید و آن را بخرید، اما این مهم باعث نشده تا طرفداران بازی های ماشینی را از تجربه این عنوان منصرف کند. جالب است بدانید که GRID™ Autosport در صف دیگر بازی‌های باکیفیت و پرطرفدار ریسینگ روی پلتفرم‌های موبایل (اندروید و آی او اس) قرار می‌گیرد و می‌توان گفت در هیچ بخشی چیزی از این بازی‌ها کم ندارد و حتی در بعضی از آنها باکیفیت‌تر نیز ظاهر شده! از گرافیک و جلوه‌های دیداری فوق‌العاده چشم‌نواز بازی که بگذریم، برای مثال GRID™ Autosport از نظر شبیه‌سازی رانندگی و مسابقه دادن حرفه‌ای حرف اول را میان رقبا می‌زند و اگر در بازی بالاترین درجه را انتخاب کنید و همه گزینه‌های کمکی را خاموش کنید، یک اشتباه کوچک می‌تواند شما را کلا از دور مسابقه خارج کند. از نظر دقت شبیه‌سازی مسابقات ریسینگ در Grid تا جایی پیش رفته که اگر شما به مانع، ماشین رقیب و هر شی دیگری در مسیر مسابقه برخورد کنید، ماشین‌تان صدمه دیده و این اتفاق در عملکرد آن در مسابقه تاثیر می‌گذارد.

بازی ماشینی برای موبایل

Codemasters برای پیاده‌سازی Grid روی پلتفرم‌های موبایلی از استودیو Luckily Feral کمک گرفته و این استودیو نیز کار پورت کردن Grid روی موبایل را به نحو احسن انجام داده است. با توجه به اینکه این عنوان در واقع یک بازی روی کنسول‌ها و پی‌سی بوده، مکانیک‌های کنترل ماشین‌ها و دیگر جزییات گیم‌پلی به خوبی روی اندروید و آی او اس پیاده‌سازی شده است. جدا از حالت پیش‌فرض کنترل ماشین که هیجان یک مسابقه واقعی را به شما منتقل می‌کند (تا حدی که از آدرنالین رقابت به عرق ریختن بیافتید!)، شما می‌توانید هر زمانی که دوست داشتید به تنظیمات بازی رفته و نحوه کنترل ماشین را در Grid تغییر دهید. گذشته از قابلیت شخصی‌سازی نحوه کنترل ماشین در بازی GRID™ Autosport که تنوع قابل توجهی به این بخش بازی بخشیده و به شما نیز قدرت انتخاب بیشتری داده، شما برای انتخاب ماشین مورد نظر خود نیز بیش از ۱۰۰ گزینه قابل انتخاب در دست خواهید داشت. بیش از ۱۰۰ ماشین و بیش از ۱۰۰ مسیر مسابقه متفاوت در Grid روبه‌روی شما قرار می‌گیرد و می‌توان گفت با این حد از تنوع، شما هیچ‌وقت از تلاش برای اول شدن و رسیدن به خط پایان خسته نمی‌شوید.

ماشین بازی

این‌که GRID™ Autosport یک بازی پریمیوم است، باعث شده که Codemasters و توسعه‌دهنده نسخه موبایلی آن وقت و هزینه‌ای صرف طراحی یک فروشگاه درون بازی بکنند یا بخواهند با درج تبلیغات‌های متعدد شما را کلافه کنند. شما با خریدن بازی GRID™ Autosport نه تنها به خود بازی و بلکه به تمامی DLCهایش نیز دسترسی پیدا می‌کنید؛ DLCها و محتواهای اضافه‌ای که برای نسخه‌های کنسولی و نسخه پی‌سی منتشر شده بودند.

اگر از GRID™ Autosport و در کل بازی های ماشینی خوش‌تان می‌آید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما بازی آسفالت ۹ و NFS No Limits نیز نگاهی بیاندازید. همچنین برای آشنا شدن با ۵ بازی برتر در سبک ریسینگ به این لینک سر بزنید.