بدون شک باب اسفنجی نیاز به معرفی ندارد. برنامه تلویزیونی باب اسفنجی که برای اولین بار در سال 1999 منتشر شد خیلی زود محبوبیت بسیار زیادی را در میان کودکان و نوجوانان سراسر دنیا کسب کرد. این محبوبیت باعث شد تا فیلم و انیمیشن سینمایی و بازی‌های ویدیویی زیادی در مورد این کارتون ساخته و منتشر شود که مانند کارتون اصلی طرفداران مخصوص خود را پیدا کرده است. یکی از این بازی‌ها SpongeBob: Patty Pursuit در ژانر پلتفرمر است که به صورت انحصاری برای کاربران آی او اس در سال 2020 توسط Viacom International Inc منتشر شده است. این بازی با درجه سنی +4 سال در پلتفرم Apple Arcade قرار داده شده و برای کاربرانی که عضو این پلتفرم هستند و آی او اس 13 یا بالاتر دارند در دسترس است.

احتمالا می‌توانید داستان بازی SpongeBob: Patty Pursuit را حدس بزنید. یکبار دیگر Bikini Bottom در خطر افتاده و پلانکتون دوباره برای دزدیدن دستور پخت سری Krabby Patty نقشه کشیده است. پلانکتون این بار تصمیم دارد تا با ارتشی از عموزاده‌های خودش همه‌ی دوستان باب اسفنجی را گروگان بگیرد که البته موفق هم می‌شود. در این نقطه از داستان شما به عنوان باب اسفنجی وارد عمل شده و ماجراجویی خود را در Bikini Bottom شروع می‌کنید تا دوستان خود را نجات دهید. شما باید نقاط مختلف شهر را بگردید سکه و کف‌گیر معروف باب اسفنجی را جمع کنید، موانع را از بین ببرید، با ارتش پلانکتون مبارزه کنید، دوستان خود را نجات بدهید و فرمول سری آقای خرچنگ را از پلانکتون پس بگیرید.

همه چیز از طراحی کاراکترها تا طراحی Bikini Bottom کاملا مطابق با سریال تلویزیونی انجام شده، حتی صداگذاری کاراکترها توسط بازیگران اصلی کارتون انجام شده که حس نوستالژی به بازیکنان نوجوان و جوان می‌دهد و برای کودکان جذابیت مخصوص به خود را دارد. برای کنترل باب اسفنجی هیچ دکمه‌ای وجود ندارد و کافیست که صفحه را لمس کرده تا باب اسفنجی به جهت مورد نظر شما هدایت شود. کنترل آسان بازی که هیچ پیچیدگی در آن وجود ندارد یک نکته مثبت برای بازیکنان با سن پایین محسوب می‌شود و به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا از بازی لذت برده و ساعت‌ها سرگرم شوند.

ویژگی‌های منحصر به فرد بازی SpongeBob: Patty Pursuit:

-در طول بازی می‌توانید با کاراکترهای مورد علاقه خود مثل اختاپوس، آقای خرچنگ، پاتریک، سندی و… ملاقات کرده و با نجات هر یک از دوستان باب اسفنجی آن‌ها را به تیم خود اضافه کنید تا در ماجراجویی همراه شما باشند.

-ماشین‌های تغییر شکل که در مراحل مختلف وجود دارند باب اسفنجی را به شکل‌های بامزه تغییر می‌دهند که هر کدام توانایی مخصوصی به باب اسفنجی می‌دهند تا با کمک آن موانع را از بین ببرد.

-با پیدا کردن پازل‌های موجود در مراحل و حل آن‌ها می‌توانید مرحله را به پایان برسانید.

-در مکان‌های مورد علاقه خود مثل Bikini Bottom ،Glove World و Chum Bucket به گشت و گذار بپردازید.

-با حقه زدن به باس‌ هر مرحله از سلاح آن علیه خودش استفاده کنید.

ویژگی‌های گفته شده به همراه وجود باب اسفنجی بامزه می‌توانند دلیل خوبی برای سرگرم شدن و دور شدن از تمام مشکلات روزمره باشند و حداقل برای مدتی کوتاه شما را به دوران دوست داشتنی کودکی برگردانند.

در پایان لازم به ذکر است که اگر به باب اسفنجی علاقه دارید می‌توانید بازی باب اسفنجی مبارز را امتحان کنید و اگر به دنبال یک بازی پلتفرمر هستید Oddmar گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.