بازی SimCity BuildIt یکی از بازی‌های کمپانی EA Games است که در سبک شبیه‌سازی ارائه شده و بازیاتو در این مقاله به طور کامل به معرفی آن می‌پردازد.

کمتر کسی است که با کمپانی بازی‌سازی EA Games آشنا نباشد و حداقل یکی از بازی‌های معروف آن را تجربه نکرده‌باشد. وقتی سازنده یک بازی این کمپانی باشد قطعا انتخاب بازی بسیار آسان می‌شود و نگرانی بابت کیفیت بازی وجود نخواهد داشت.

بازی‌های شبیه‌سازی و مدیریتی همیشه طرفداران خاص خودشان را داشته‌اند و هرکدام باداستان‌های اکثرا جذاب مخاطب را به نوعی درگیر روند بازی می‌کنند.

بازی SimCity BuildIt داستان شهری است که شما مسئول ساخت و پیشرفت آن را برعهده دارید. مدیریت یک کلان شهر کاری است که خیلی از ماها فکر می‌کنیم به خوبی انجام می‌دهیم. ولی وقتی نوبت اجرا می‌رسد می‌بینیم چندان کار راحتی هم نیست. برای این‌کار شما همه جور تجهیزات و امکاناتی در اختیار دارید؛ فقط باید ازهر کدام در بهترین حالت استفاده کنید.

در واقع شما در بازی SimCity BuildIt دو نقش اصلی را برعهده دارید. یکی شهرسازی و دیگری مدیریت شهر. ساختمان‌های شهر همگی نو نیستند و باید آن‌ها را بازسازی کنید. راه‌ها پل‌ها مراکز تجاری و مسکونی و هر جایی که بنظرتان شهر شما نیاز دارد را می‌توانید بسازید. از طرف دیگر مدیریت شهرهم با شماست. یعنی باید به فکر مردم شهر هم باشید. برای آن‌ها شغل، مسکن، مراکز تفریحی و در یک کلمه رفاه فراهم کنید تا روزبه روز جمعیت شهر افزایش پیدا کند و به یک شهر آرمانی و مدرن تبدیل شود. باید در این راه استراتژی خودتان را داشته باشید. هر چه بیشترکارخانه وشغل ایجاد کنید پول بیشتری ایجاد می‌شود و شهر رونق می یابد. حمل و نقل را آسان کنید تا مردم بیشتری وارد شهر شما شوند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بازی SimCity BuildIt گرافیک HD و سه بعدی بازی است که وقتی نام کمپانی EA Games در میان باشد جز این هم انتظاری نمی‌رود. از آن‌جایی که بازی دیتا ندارد و به صورت آفلاین انجام می‌شود با این حال گرافیک خوب بازی شما را شگفت‌زده می‌کند.

چند نمونه دیگر از ویژگی‌های بازی عبارتند از:

  • طراحی واقعی شب و روز
  • امکان مشاهده شهر با دوربین 360 درجه به طور کامل
  • صداگذاری جذاب و مهیج
  • گیم پلی روان و سرگرم‌کننده
  • ایجاد شادی و نشاط در شهر با ساخت مکان‌های مختلف
  • چالش آلودگی هوا، آتش‌سوزی و ترافیک شهر

شاید خیلی از ماها فرصت تبدیل شدن به یک شهردار واقعی و یا یک مدیر با تصمیم گیری‌های مهم برای مردم شهر را هیچ‌گاه بدست نیاوریم، اما لااقل بازی SimCity BuildIt فرصت خوبی است که در قالب یک شهردار آن هم در فضایی با کیفیت و سه بعدی به ساخت شهر و پیاده کردن ایده‌‎هایمان بپردازیم. اگر شماهم فکر می‌کنید می‌توانید یک مدیر قابل و دلسوز برای مردم باشید و با استراتژی‌های خودتان شهری پیشرفته و مدرن با جمعیت بالا بسازید بازی SimCity BuildIt رو حتما امتحان کنید. این بازی توسط EA Games هم برای گوشی‌های اندرویدی و هم IOS منتشر شده است.

اگر به بازی های شبیه سازی و مدیریت در این سبک علاقه دارید حتما بازی های زندگی برای تو ،پرسیتی و شهردار را نیز مشاهده و تجربه کنید.