بازی‌های Idle هم محبوب هستند هم منفور. در واقع بیشتر کاربران یا علاقه مند به این بازی‌ها هستند یا به شدت حس بدی به این بازی‌ها دارند. در این بازی‌ها اصولا شما مدیریت میکنید و باید زمان زیادی صرف کنید و منتظر بمانید و منتظر بمانید و منتظر بمانید. اما اگر صبر و شکیبایی این انتظار را داشته باشید بازی‌های مدیریتی میتوانند یکی از بهترین سرگرمی‌های شما باشند.

این بازی‌ها در کنار پیشرفت‌های گرافیکی و فنی هر روز گسترده تر و متنوع تر میشوند. مشاغل زیادی وجود دارند که امروزه پا به دنیای بازی‌های مدیریتی گذاشته اند. از سفره چی تا مدیریت تلویزیون در live tv tycoon و صدها سبک و شغل دیگر که در این سبک وجود دارند.

امروز در بازیاتو قصد یکی از جدیدترین عنوان‌های داخلی این سبک بازی‌ها را داریم که شهردار نام دارد. اگر شما از آن دسته از گیمرها هستید که از این سبک متنفر نیستید پس تا پایان همراه ما باشید.

تصویر بازی شهردار

شهر خودت رو بساز

این بازی توسط استودیو بیدسافت توسعه داده و منتشر شده است. گیم پلی بازی نیز تا حدودی از نام بازی مشخص است. شما در بازی نقش یک شهردار را خواهید داشت و باید یک شهر را مدیریت کنید. البته نحوه انجام بازی به سادگی نام و این توضیحات مختصر نیست.

در ابتدای بازی منابعی در اختیار شما قرار میگیرد و شما باید با مدیریت درست این منابع سعی کنید شهر خود را بهتر و منظم تر کنید و منابع لازم را تامین کنید. منابع ابتدایی به قدری هست که شما بتوانید تا مدتی با آن منابع بازی کنید و به مشکلی نخورید. اما از جایی به بعد به دست آوردن منابع سخت و نیاز شهر نیز بیشتر میشود.

این منابع صرف ساخت و ارتقای ساختمان‌ها میشود که هر ساختمان برای شما چیزی متفاوت به ارمغان خواهد داشت. برای مثال در صورتی که سد بسازید به منابع آب شما اضافه خواهد شد. ساختمان‌ها متعدد و واقعا به گستردگی یک شهر واقعی هستند. از کتابخانه تا خانه بگیرید تا برق و تحقیق و هرچیزی که در یک شهر یافت می‌شود.

نمایی از بازی شهردار

مثل یک مدیر قرارداد ببند

در طول بازی پیشنهادهایی برای صادرات و واردات به شما خواهد رسید. شما باید با بستن قراردهای مناسب منابع مورد نیاز را وارد کنید و منابعی که بیش از حد نیاز در دسترس نیستند به فروش برسانید. منبع درآمدی شما نیز همین بخش است. پس این بخش را جدی بگیرید.

در بازی مثل اکثر بازی‌های بزرگ و معروف بخش دستاوردها نیز وجود دارد و با کارهایی که تعیین شده میتوانید از این بخش نیز منابع و جوایز بگیرید. دیگر منبع درامدی شما در بازی نیز دیدن تبلیغات یا به قول سازنده عنوان خلاقانه “بسته حمایتی” است.

در کنار این‌ها ساخت و ارتقای بعضی از بخش‌ها مثل سرگرمی یا توریست نیز میتواند برای شما سودآور باشد.

نمایی دیگر از بازی شهردار

بازی گیم پلی خوبی دارد و سازنده با بخش‌های گوناگون و مختلفی که در بازی گنجانده توانسته عنوان خوبی ارائه کند. اما بزرگترین نقطه ضعف بازی گرافیک آن است. بازی پتانسیل داشتن گرافیک قوی و خلاقانه ای داشت اما سازنده به راحتی از کنار این مورد مهم گذشته است.

در واقع گرافیک هیچ ارتباطی با محتوای بازی ندارد و از ساده ترین حالت ممکن استفاده شده است. گرچه در این سبک بازی خلاقیت و ایده حرف اول را میزند اما گرافیک ساده و مرتبط با موضوع بازی میتوانست جذابیت بازی را دوچندان کند.

در کنار نکات ذکر شده جدول برترین‌های بازی نیز می‌تواند انگیزه و شوق شما برای بازی را بیشتر کند. شما با انتخاب نام شهر خود در فهرست و جدول شهرها قرار خواهید گرفت و با توجه به امتیازتان یک رتبه به شما تعلق خواهد گرفت.

تصویری دیگر از بازی اندروید شهردار

بازی از ایده و خلاقیت خوبی برخوردار است و انتظار می‌رود سازنده برای بهتر کردن بازی به خصوص از نظر گرافیکی در آپدیت‌های بعدی اقدام کند.

در صورتی که علاقه مند به بازی‌های مدیریتی هستید شهردار میتواند ساعات خالی شما را به خوبی پر کند. از همین صفحه بازی را دانلود کنید و شهر خود را مدیریت کنید. امیدواریم که شهردار خوبی باشید.