بازی‌های زیادی در سبک شبیه سازی وجود دارند که هر کدام تلاش می‌کنند با شبیه سازی قسمتی از زندگی تجربه جذاب و جدیدی برای کاربران بسازند. از شبیه سازی شغل‌های مختلف، از شبیه سازی شهردار بودن در بازی شهردار تا مدیریت یک سفره خانه در بازی سفره چی.

با اینکه این بازی‌ها اغلب گیم پلی ساده‌‌ای دارند و در طول بازی شما باید دائما کارهای ثابتی را انجام دهید اما می‌توانند روزها و ساعت‌های زیادی شما را در دنیای خود نگهدارند. میل به پیشرفت در این بازی‌ها باعث می‌شود شما حس یکنواختی نکنید و پیشرفت کلید اصلی و وظیفه شما در این شکل بازی‌هاست.

در این مطلب از بازیاتو قصد داریم به بررسی یکی از همین بازی‌ها بپردازیم که در آن باید زندگی کنید و در واقع این بازی شبیه ساز زندگی است و نه یک شغل خاص. اگر به این دست بازی‌ها علاقه دارید در ادامه با بررسی بازی زندگی برای تو با من همراه باشید.

بررسی بازی زندگی برای تو

از فرش تا عرش

زندگی برای تو یکی از بهترین و جذاب‌ترین بازی‌های شبیه سازی و مدیریتی ایرانی است. البته که بازی ساخت داخل است اما در بازی هیچ اثری از زبان فارسی و بومی سازی نیست، البته به جز راهنمایی‌های ابتدای بازی. شاید اگر توسعه دهنده از زبان فارسی و المان‌های بومی در بازی استفاده می‌کرد شاهد اثر بهتری بودیم.

درست است که بازی به خوبی بومی سازی نشده اما در عوض به خوبی می‌تواند شما را درگیر خودش کند. شما در شروع بازی یک اسم برای خود انتخاب می‌کنید و یکی از کاراکترهای موجود را انتخاب می‌کنید و سپس زندگی کاراکتر شما آغاز خواهد شد.

در ابتدا شما با کمترین امکانات زندگی خود را آغاز می‌کنید و باید پله پله پیشرفت کنید. حتی ممکن است در ابتدای بازی برای خرج‌های روزانه خود دچار مشکل شوید اما اگر تصمیمات درستی بگیرید می‌توانید با صبر و پشتکار پیشرفت کنید.

داشتن صبر و حوصله و پشتکار در زندگی درسی است که به خوبی می‌توان از بازی زندگی برای تو یاد گرفت.

گیم پلی بازی ساده و در عین حال شامل جزئیات زیادی است. شما باید کار کنید، پول دربیاورید، غذا بخورید و استراحت کنید. حتی می‌توانید در کلاس‌های درسی و آموزشی شرکت کنید یا به باشگاه بروید و شخصیت قویتری برای کاراکتر خود بسازید.

دانلود بازی زندگی برای تو

در زندگی برای تو شغل‌های مختلف بسیاری وجود دارد و شما می‌توانید شغل مورد علاقه خود را انتخاب کنید. البته هر شغلی مهارت و تجربه خاص خود را می‌طلبد. دسته بندی شغل‌ها هم گسترده است و می‌توانید در فروشگاه کار کنید، استاد دانشگاه شوید یا به کارهای خلاف رو بیاورید.

در واقع زندگی برای تو تا حد زیادی ما را یاد بازی‌هایی مثل Tap Tycoon با این تفاوت که زندگی برای تو بسیار گسترده‌تر است.

با شرکت در کلاس‌های مختلف می‌توانید سطح علمی و فیزیکی خود را ارتقا دهید و در نتیجه فرصت‌های شغلی بهتری داشته باشید. هر بار که کار می‌کنید میزانی انرژی مصرف می‌کنید و باید پس از آن استراحت کنید و غذا بخورید. کارهای خطرناک و سخت مقداری از سلامتی شما هم کم می‌کنند.

یکی از مشکلات بازی زندگی برای تو کمی غیر واقعی بودن سطح درآمدها به نسبت انرژی و سلامتی ای که مصرف می‌کنند و تفاوت زیاد درآمد‌هاست. به طور مثال شما در کارهای خلاف با اینکه باید هزینه بیشتری برای غذا و سلامتی بپردازید اما درآمد بسیار پایینی دارد و حتی بالاترین درآمد در این دسته بندی هم پایین است.

همچنین شما با مهارت‌ها و تجربه‌ای که دارید می‌توانید شغل‌هایی پیدا کنید و گاهی درآمد شغلی که مهارت بسیار بالا و تجربه زیادی می‌خواهد از شغل حال حاضر کاربر پایین‌تر است. بهتر است این اعداد کمی منطقی تعیین شوند.

بازی شبیه ساز برای اندروید

جیب بر یا مهندس

علاوه بر شغل‌های مختلفی که در بازی وجود دارند شما می‌توانید از بین انواع مختلف غذا در بازی انتخاب کنید که هر کدام قیمت و میزان انرژی متفاوتی دارند. علاوه بر این‌ها شما می‌توانید وسایل خانه مثل کتابخانه، تلویزیون و میز هم برای خانه خود بخرید و حتی امکان ایجاد استخر هم در بازی وجود دارد.

دیگر آیتم بسیار جالب و خلاقانه که در زندگی برای تو وجود دارد وسایل نقلیه هستند. شما می‌توانید موتور یا ماشین بخرید و با استفاده از وسیله نقلیه انرژی کمتری برای کار کردن صرف کنید.

زندگی برای تو بسیار خلاقانه طراحی شده و می‌تواند جزو برترین بازی‌های داخلی در سبک خود باشد. شاید اگر توسعه دهنده جدول رتبه بندی کاربران هم در بازی قرار می‌داد تا کاربران بتوانند سطح کاراکتر و میزان پول خود را با یکدیگر مقایسه کنند و رقابتی در بازی به وجود بیاید زندگی برای تو چند برابر جذاب‌تر از حالا می‌شد.

بازی اندروید ایرانی

زندگی برای تو صدا گذاری کاملا مناسب و همخوان با حال و هوای بازی دارد و رابط کاربری خوبی هم در بازی شاهد هستیم. شاید بزرگترین مشکل بازی نبود زبان فارسی و المان‌های ایرانی باشد که پیش از این هم اشاره کردیم.

فرض کنید به جای ماشین‌های ناشناس سازنده خودروهای داخلی و آشنا برای کاربران را در بازی قرار می‌داد، قطعا این مورد می‌توانست بازی را برای کاربران داخلی جذاب‌تر کند.

در مجموع می‌توان زندگی برای تو را یک بازی خلاقانه، خوش ساخت و جذاب دانست که می‌تواند ساعت‌ها شما را پای بازی میخکوب کند. زندگی برای تو تا حدی درگیر کننده و جذاب است که می‌تواند اعتیادآور باشد.

تجربه این بازی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. همین حالا زندگی برای تو را از این صفحه دانلود کنید و داستان زندگی باب میل خود را بسازید.


[تماشا کنید] ویدیوشات بازی زندگی برای تو