رقابت‌های آنلاین همیشه جذابیت بازی را دوچندان میکنند. این روزها یک بازی هرچقدر هم خوب و قوی باشد اگر رقابت آنلاینی در کار نباشد انگار یک جای کار میلنگد.

با بزرگتر شدن دنیای اینترنت و در دسترس بودن اینترنت برای همه اقشار تعداد بازی‌های آنلاین نیز افزایش پیدا کرده است. امروز شما میتوانید در هر سبک بازی‌ای عنوان‌هایی که دارای رقابت آنلاین هم هستند پیدا کنید. از بازی‌های استراتژی مطرح مثل کلش آف کلنز تا بازی‌های کلماتی داخلی مثل واژه.

امروز در بازیاتو قصد بررسی یک بازی آنلاین دیگر را داریم. در این بازی قرار نیست مبارزه کنید یا با رقیب خود بجنگید بلکه جنگ، جنگ ذهن هاست. با بررسی بازی شاهوش که یک بازی آنلاین در سبک اطلاعات عمومی و دانستنی‌هاست با ما همراه باشید.

تصویر 1 از بازی شاهوش

سریع و صحیح

شاهوش جزو آن دسته از بازی‌هاست که میتواند به راحتی طرفداران پر و پا قرص خودش را داشته باشد. رقابت آنلاین در این بازی شباهت زیادی به بازی Quiz of Kings دارد. شاهوش آمده تا جای پای بازی‌های بزرگ بگذارد و خود را میان کاربران به خوبی جا بیندازد.

در شاهوش شما با انتخاب موضوع مورد علاقه خود در یک رقابت آنلاین قرار خواهید گرفت و پرسش‌هایی مطرح میشود که باید به آن‌ها پاسخ دهید. حریف شما هم به همان سوالات پاسخ میدهد و اگر بتوانید در مدت زمان کمتر به سوالات بیشتری پاسخ دهید برنده خواهید بود.

بازی موضوعات مختلفی شامل محاسبه اعداد و به خاطر سپری رنگ‌ها در خود دارد که کاربر میتواند بر حسب علاقه یکی از آن‌ها را انتخاب کند. هر بار به صورت تصادفی یکی از موضوعات آزاد هستند و برای انتخاب سایر موضوعات باید 30 سکه بپردازید. همچنین میتوانید با 70 سکه موضوعات جدیدی را ببینید.

تصویر 2 از بازی شاهوش

با شاهوش هوشت رو محاسبه کن

از امکانات جالب و جذاب بازی میتوان به محاسبه درصد هوش کاربر در بازی اشاره کرد. در بخشی از بازی شما با توجه به سرعت؛ دقت و پاسخ‌هایی که داده‌اید میتوانید میزان هوش خود را ببینید. شاید این درصد چندان واقعی نباشد اما روش خوبی برای کل کل با دوستان و محک زدن خودتان است.

بازی آمار بسیار کاملی از پاسخ‌های شما را نشان میدهد. اینکه به چند درصد از هر کدام از موضوعات پاسخ داده‌اید کاملا مشخص است و شما میتوانید آمار بازی خود را به خوبی مشاهده کنید.

در کنار این بخش، قبل از هر بازی شما تعداد برد و رتبه بندی خود و رقیبتان را در موضوع انتخابی خواهید دید که میتواند به شما در انتخاب موضوعی که در آن بهتر عمل میکنید و همچنین میزان سرسختی حریف کمک شایانی کند.

تصویر 3 از بازی شاهوش

شما بعد از برد تعدادی جام دریافت خواهید کرد. این جام‌ها به شما کمک میکند تا به جزیره‌های بالاتر دست پیدا کنید. با رفتن به جزیره‌های بالاتر در رتبه بهتری قرار خواهید گرفت و همچنین جوایزی دریافت میکنید.

از دیگر بخش‌های جذاب بازی وجود گروه‌ها و بازی گروهی در بازی است. شما میتوانید در گروه‌های موجود عضو شوید و یا گروه خود را بسازید. برای عضویت در گروه‌ها باید حداقل به سطح شش رسیده باشید.

بخش دیگری هم با عنوان بازی تمرینی وجود دارد که شما میتوانید در آن به صورت تمرینی بازی کنید و خودتان را قویتر کنید و برای مسابقات اصلی آماده شوید. امکان شخصی سازی آواتار نیز در بازی وجود دارد و شما میتوانید آواتار خود را به شکل دلخواه طراحی کنید.

تصویر 4 از بازی شاهوش

از نقاط ضعف بازی میتوان به کمبود سکه‌های داده شده به کاربر اشاره کرد. در شاهوش شما بعد از هر بازی سکه دریافت نخواهید و تنها با گذرندان ماموریت‌های روزانه میتوانید سکه بگیرید. همچنین در صورتی که یک هفته هر روز مقداری سکه با عنوان حضوری زدن پرداخت کنید در پایان هفته جایزه خواهید گرفت.

این نکته در طولانی مدت میتواند باعث زده شدن کاربر از بازی شود و بهتر بود سازنده بازی را با نیاز کمتری به خرید طراحی کند. حتی امکان دریافت سکه از طریق تبلیغات هم در بازی وجود ندارد.

با اینحال شاهوش توانسته با امکانات خوبی که در بازی قرار داده مثل بازی گروهی و امکان چت با دوستان این اشکالات جزئی را قابل چشم پوشی کند. گرافیک و رابط کاربری بازی نیز به خوبی طراحی شده و حس خوبی به کاربر میدهد.

تصویر 5 از بازی شاهوش

در پایان میتوان شاهوش را عنوانی قابل و مناسب برای علاقه مندان به رقابت‌های آنلاین معرفی کرد. با اینکه بازی از نظر گیم پلی شباهت زیادی به عنوان‌های بزرگتر دارد اما نوع پرسش‌ها متفاوت و جنسی جدید و خلاقانه دارد که باعث خاص شدن بازی در بین نسخه‌های مشابه شده است.

سازنده به خوبی توانسته با سوالات و طراحی خلاقانه خود از شاهوش یک بازی سرگرم کننده و با پتانسیل بالا بسازد. پیشنهاد میکنیم بازی را همین الان دانلود کنید و هوش خود را در شاهوش بسنجید.