کرونا مدت زیادی است که تمام مردم و صنایع را تحت تاثیر خود قرار داده است. صنعت بازی‌های ویدیویی هم بی تاثیر از این همه گیری نبوده و برعکس بسیاری از صنایع باعث رونق بیشتر بازار بازی‌های ویدیویی شده است.

جدای از این مسائل، این ویرویس باعث به وجود آمدن ایده‌های جدید و ساخت بازی‌هایی شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به بازی جذاب و خوش ساخت کووید۱۹ اشاره کرد که هدفش فرهنگ سازی و اشاره بر فاصله اجتماعی است.

حالا استودیو تازه کار و جوان ساوا هم عنوانی با تم کرونا با هدف ترویج استفاده از ماسک تولید و عرضه کرده است. این بازی در سبک رانر و تا حدودی مشابه بازی محبوب و پر طرفدار Subway Surfers است.

در ادامه با بررسی این بازی جذاب با نام هی کرونا فرار کن با من همراه باشید.

دانلود بازی هی کرونا فرار کن

ماسک: عصاره‌ی زندگی

هی کرونا فرار کن گیم پلی بسیار ساده و روانی دارد. مانند تمام بازی‌های این سبک از جمله تمپل ران شما باید کاراکتر در حال دویدن خود را به بهترین شکل کنترل کنید و از موانع عبور کنید و سعی کنید رکورد خود را افزایش دهید.

البته در گیم پلی هی کرونا فرار کن شاهد جزئیات بیشتری هستیم که همین‌ها باعث جذابیت بازی شده است. در این بازی علاوه بر اینکه باید از موانع مختلف بازی گذر کنید، باید حواستان به ویروس کرونا هم باشد و تا می‌توانید ماسک جمع کنید.

در طول بازی و در فواصل زمانی مشخص میزان ویروس کرونای کاراکتر کم کم افزایش پیدا می‌کند و شما باید با جمع کردن ماسک، این میزان را کنترل کرده و پایین بیاورید. در صورتی که میزان ویروس کرونای کاراکترتان پر شود بازی را خواهید باخت.

هدف بازی که ترویج استفاده از ماسک است قابل تحسین و ارزشمند است.

بررسی بازی هی کرونا فرار کن

یکی دیگر از کارهایی که باید در بازی انجام دهید کمک به بیماران کرونایی است. در مسیر شما جعبه‌هایی قرار دارد که هر کدام ویژگی و قدرت خاصی مثل سرعت بیشتر به شما می‌دهند. بعضی از این جعبه‌ها حاوی واکسن هستند و شما با داشتن واکسن می‌توانید به بیمارانی که در راه خود می‌بینید کمک کنید.

موانع بازی هم بسیار متنوع هستند و شما می‌توانید مدت‌ها با، هی کرونا فرار کن مشغول باشید. سازنده در کنار تمام نکات گفته شده در مورد گیم پلی بازی گرافیک بسیار مناسبی هم قرار داده و محیط جذابی می‌بینیم و بازی گرافیک بسیار خوبی دارد.

جدول رتبه بندی کاربران هم در بازی قرار دارد و به توجه به گفته‌های سازنده قرار است این جدول در آینده پیشرفته تر شود و آیتم‌های بیشتری را شامل شود.

تغییر کاراکتر هم در هی کرونا فرار کن امکان پذیر است. اما تعداد کاراکترها بسیار کم است و در حال حاضر فقط سه کاراکتر در بازی وجود دارند. وجود کاراکترهای بیشتر می‌توانست بازی را به نسخه بهتری تبدیل کند و انتظار می‌رود در آینده تیم سازنده کاراکترهای بیشتری به بازی اضافه کنند.

دانلود بازی اندروید

پیش به سوی بازار جهانی

طبق گفته استودیو ساوا در آینده‌ای نزدیک این بازی به صورت بین المللی منتشر خواهد شد و قرار است نسخه‌های IOS و PC هم منتشر شوند. باید دید آیا این بازی توان رقابت با بهترین‌های جهان را دارد و در بازار جهانی مقبول خواهد شد یا خیر؟

بازی‌ هنوز کیفیت نزدیک به بهترین‌های سبک خود را ندارد و جدای از آن با توجه به واکسناسیون و همچنین خستگی مردم از کرونا ایده بازی می‌تواند برای بازی یک نقطه منفی حساب شود.

رابط کاربری بازی مناسب است اما آنقدری که باید خوب نیست و جای پیشرفت زیادی دارد. همچنین بعضی مواقع آیکون جایزه بر روی دکمه بازگشت قرار می‌گیرد و سازنده باید این مشکلات جزئی را حل کند. صدا گذاری بازی نیز همچنان جای پیشرفت دارد.

برخی امکانات مثل اهداف روزانه یا دستاوردها می‌توانستند جذابیت بازی را دو چندان کنند. همچنین بهتر بود زمانی که کاربر رکورد قبلی خود را می‌شکند، پیامی دریافت کند و مشخص شود که این رکورد جدید است. توسعه دهندگان باید برای انتشار بین المللی حتما این نکات را رعایت کنند.

دانلود بازی رانر

هی کرونا فرار کن یکی از بازی‌های خوب و جذاب تولید داخل در سبک رانر است و اگر به این سبک علاقه مندید می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

همچنین طبق گفته استودیو سازنده به بازی در آینده قابلیت بازی مولتی پلیر اضافه خواهد شد و شاهد رفع بسیاری از مشکلات و اضافه شدن ویژگی‌های جدید خواهیم بود.

شما هم می‌توانید از همین صفحه بازی را دانلود کنید و به جمع کردن ماسک و مبارزه با کرونا بپردازید.