اگر از بازیکنان بازی‌های موبایلی و علاقه مند به بازی‌های داخلی باشید حتما با استودیو گونای آشنایی دارید. استودیویی که عناوین قدرتمند و تحسین برانگیزی در کارنامه خود دارد.

از جمله آثار منتشر شده توسط این تولید کننده خوش نام می‌توان به بازی‌های خاک و تکاور اشاره کرد. بازی‌هایی که هر دو خوش ساخت و جزو برترین عناوین داخلی در سبک خود هستند.

در این مطلب از بازیاتو قصد معرفی آخرین ساخته این شرکت را داریم. با معرفی بازی کووید19 – کرونا ویروس با ما همراه باشید.

گیم پلی بازی کووید19 - کرونا ویروس

آموزش از راه بازی

بازی کووید19 – کرونا ویروس مثل دیگر آثار استودیو گونای با صدا گذاری خوبی همراه است و در ابتدای بازی داستانی کوتاه را روایت می‌کند از آنچه نوع بشر به سر طبیعت و موجودات آورده.

در ادامه هم وقتی وارد بازی می‌شوید با المان‌های گرافیکی خوب خود از شما استقبال می‌کند. گرافیک بازی ساده ولی در عین حال جذاب و جالب است.

بازی گیم پلی ساده‌ای دارد. شما کنترل ویروس را در اختیار دارید و باید تا جایی که می‌توانید انسان‌ها را به ویروس مبتلا کنید. اما زمانی که فاصله انسان‌ها زیاد باشد و یا آن‌ها از ماسک استفاده کنند نمی‌توانید به مسیر خود ادامه دهید و بازی را خواهید باخت.

بازی کووید19 – کرونا ویروس به خوبی اهمیت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از وسایل بهداشتی مثل ماسک را نشان می‌دهد و باید به سازنده و ایده خوب و خلاقانه‌اش آفرین گفت.

فاصله گذاری اجتماعی در بازی کووید19 - کرونا ویروس

از بحث ایده و داستان بازی که بگذریم به بررسی گیم پلی بازی خواهیم رسید. گیم پلی ساده که آنقدر که باید جذاب طراحی نشده و شاید بتوان گفت در حد و اندازه استودیو سازنده خودش نیست.

با توجه به آثار فوق العاده قوی منتشر شده توسط استودیو گونای توقعات از این استودیو کمی بالاتر است. توقعی که بازی کووید19 – کرونا ویروس نمی‌تواند پاسخگوی آن باشد.

بازی به سادگی انجام می‌شود و گیم پلی روانی را تجربه می‌کنیم اما همان قدر که گیم پلی ساده است، به همان اندازه هم آسان می‌تواند کاربر را خسته کند.

نابودی ویرویس در بازی کووید19 - کرونا ویروس

بازی تقریبا هیچ امکان ویژه یا قابلیت خاصی ندارد. البته شما می‌توانید با امتیازهایی که کسب می‌کنید ویروس خود را ارتقا دهید تا بتوانید بیشتر و بهتر به مبتلا کردن مشغول شوید. همچنین امکان انتخاب از بین سه زبان انگلیسی، فارسی و ترکی وجود دارد.

انتظار می‌رفت به سبک بازی‌های این سبک آیتم‌های ویژه یا حداقل جدول امتیاز کاربران در بازی وجود داشته باشد تا شاهد گیم پلی جذاب تری باشیم و کاربر اشتیاق بیشتری برای ارتقای رکورد خود داشته باشد. گویا سازنده بعد جذابیت را فراموش کرده و صرفا قصد آموزش نکات را به کاربران دارد.

با تمام این‌ها همچنان بازی کووید19 – کرونا ویروس می‌تواند با گرافیک و صداگذاری خود بازی مناسبی به خصوص در زمان قرنطینه باشد و می‌تواند به خوبی شما را در این روزهایی که موج کرونا جهان را در برگرفته سرگرم کند.