چندی پیش خبر انتشار بازی تکاور ساخته جدید استودیو گونای که پیش از این بازی‌های خوش ساختی مثل خاک را منتشر کرده است اعلام کردیم. حال این بازی چند وقتی است به طور رسمی در کافه بازار منتشر شده و قابل بازی است.

ما نیز در بازیاتو تصمیم گرفتیم بار دیگر با دقتی بیشتر نگاهی به بازی تکاور داشته باشیم. شما نیز با همراه باشید تا با یکی از برترین بازی‌های منتشر شده در چند وقت اخیر بیشتر آشنا شوید.

تکاور 1

یک داستان تکراری دیگر

بی شک استودیو گونای جزو برترین استودیاهای داخلی است و تقریبا تمام آثار این استودیو توانسته اند نگاه ها را به خود خیره کنند. اما اشکال بزرگی به کارهای این استودیو وارد است و ان نبود ایده جدید برای داستان‌ بازی‌هاست.

این استودیو که ابتدا با بازی‌های کژوال و ساده مانند جنون سرعت شروع به کار کرد پس از مدتی به سراغ ساخت بازی‌های نسبتا بزرگتری رفت. با بزرگتر شدن بازی‌ها داستان نیز وارد پروسه ساخت بازی شد و استودیو گونای اولین اثر خود با نام دلاور که روایت کننده یک داستان بود را منتشر کرد.

حال پس از مدت‌ها هنوز ایده اصلی و داستان بازی همان است که در بازی دلاور بود و هنوز شما باید با تروریست‌های داعشی بجنگید. به نظر می‌رسد استودیو گونای باید فکر اساسی در مورد داستان‌ بازی‌های خود بکند.

تکاور 2

از بحث داستان که بگذریم گیم پلی بازی بسیار خوب و روان طراحی شده است. سرعت بازی به اندازه کافی مناسب است و تغییرات محیطی و نوع مبارزه‌ها بسیار لذت بخش هستند. در کنار گیم پلی داستانی اصلی بازی بخش بازی آزاد نیز میتواند بسیار سرگرم کننده باشد.

قسمت داستانی بازی نیز شامل 25 مرحله و زمان مناسبی است و میتواند مدت‌ها شما را سرگرم کند. در بخش بازی آزاد نیز وجود رده بندی و لیگ باعث بیشتر شدن اشتیاق و حس رقابت خوبی بین کاربران شده است.

دشمنان در این بازی از تنوع خوبی برخوردار هستند و شما با استفاده از تفنگ (درگیری دور) و شمشیر (درگیری نزدیک) می‌توانید آن‌ها را به هلاکت برسانید.

تکاور 3

تکاور را قوی کن

یکی از بخش‌های جذاب بازی وجود امکان شخصی سازی و ارتقای آیتم‌های مربوط به شخصیت اصلی بازی است. شما می‌توانید آیتم‌های موجود را ارتقا دهید و یا از آیتم‌های قویتر استفاده کنید.

برای ارتقا و یا خرید آیتم‌ها شما نیاز به سکه و الماس دارید که هر دوری آن‌ها را طی مراحلی که طی میکنید میتوانید به دست آورید. شما با کشتن دشمنان و یا از بین بردن چیزهایی مثل جعبه‌های موجود در میدان مبارزه سکه دریافت میکنید.

همچنین شما با گذراندن هر مرحله میتوانید تعدادی الماس به دست آورید که به خرید های شما در بازی سرعت می‌بخشد.

تکاور 5

محیط‌های زنده

گرافیک بازی بسیار مناسب طراحی شده است. شخصیت اصلی بازی یا همان تکاور به خوبی طراحی شده و انیمیشن‌های جالب و تحسین برانگیزی دارد. مطمئنا انیمیشن‌های تکاور به خصوص حرکت شال شخصیت اصلی می‌تواند شما را جذب کند.

محیط‌های تکاور نیز بسیار خوب و چشم نواز طراحی شده اند و حس خوبی را به کاربر القا می‌کنند. با اینکه نمای بازی از کنار است اما طراحی گرافیکی هوشمندانه به خوبی حس یک بازی سه بعدی و فضاهای واقعی را منتقل میکنند.

صدا گذاری بازی هم قابل توجه است و با اینکه میتوانست بهتر باشد اما راضی کننده است و با توجه به گرافیک و گیم پلی روان و سریع میتوانید به خوبی با بازی ارتباط بگیرید.

زمانی که قصد داشتیم نسخه اولیه این بازی را قبل از انتشار بررسی کنیم با حجمی در حدود 300 مگابایت رو به رو شدیم، که شاید با وجود این همه المان قابل توجیه بود؛ اما زمانی که تکاور در مارکت ها منتشر شد حجمی در حدود 30 مگابایت داشت و این کاهش 90 درضدی حجم بازی نشان دهنده تکنیک‌های خاص تیم فنی استودیو گونای می‌باشد.

تکاور 4

هوش مصنوعی مناسب، وجود غول‌ها (باس فایت) و دشمنان متنوع و همچنین حرکت آهسته بازی در مواقعی که جنگ رو در رو سرعت بیش از حدی میگیرد (امکانی که از بازی خاک همراه استودیو گونای است) از دیگر نکات قوت بازی تکاور به حساب می آیند.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که بازی در سبک خود با توجه به تمام کمبودها همچنان از بهترین ساخته‌های داخلی است. شما می‌توانید از همین صفحه بازی را دانلود کنید و همراه با تکاور به قتل عام داعشی‌ها بپردازید.

همچنین انتظار می‌رود تکاور روز به روز با آپدیت‌های خود به معیارهای تراز اول یک بازی موفق نزدیک شود.