بازی‌های ماجراجویی را میتوان سبک خاصی از بازی‌ها به حساب آورد. این بازی‌ها مثل بازی‌های ورزشی یا تفننی معمولا همه گیر نیستند و طرفداران خاص خود را دارند.

توسعه‌دهنده‌های این سبک‌ از بازی‌ها بیشتر از اینکه به فکر طراحی گرافیکی بالا یا گیم پلی پیچیده و بزرگ باشند به دنبال ساخت بازی‌هایی با گیم پلی جدید و خلاقانه هستند. گرچه عناوین با کیفیتی مثل هادس هم در این دسته بندی وجود دارند.

معمولا گیم پلی این بازی‌ها چندان پیچیده نیستند اما در عین حال به خاطر خلاقیت به کار برده شده در ساخت این عناوین، جذابیت زیادی دارند. امروز در بازیاتو قصد معرفی یکی از همین بازی‌های ماجرایی را داریم.

تصویر 1 از بازی redbros

تلفیق چند سبک

شاید به درستی نتوانیم سبک Redbros تشخیص دهیم. این بازی به شکل پازل و معمایی جلو میرود و تا حدی شبیه به بازی Monument Valley است. شما باید قهرمانان خود را از بین موانع و دشمنان به بهترین شکل و با کمترین تلفات عبور دهید.

یادتان باشد که در انتخاب حرکت‌های قهرمانان دقت کافی را داشته باشید.

در کنار معماهای جالب بازی صحنه‌های اکشن خاص خود را هم دارد. گرچه این صحنه‌ها چندان جذاب و سریع و هیجان انگیز نیستند اما این مقدار اکشن برای یک بازی ماجراجویی کافی است.

بازی از نظر صحنه‌های اکشن شباهت‌هایی به بازی Mad Dex2 دارد. یادتان باشد که Redbros یک بازی ماجراجویی با از طریق حل پازل است و نباید انتظار صحنه‌های اکشن خشن و هیجان انگیز را داشت.

تصویر 2 از بازی redbros

قهرمانان فرمانبردار

گیم پلی بازی بسیار ساده است اما معماهای خوب و پازل‌های چالش برانگیز Redbros را عنوانی جذاب ساخته‌اند. شما در بازی تعدادی قهرمان در اختیار دارید و باید آن‌ها را کنترل کنید.

این کنترل کردن تنها با لمس جایی که میخواهید قهرمانانتان حضور یابند انجام میشوند. وظیفه شما خارج کردن قهرمانان از قلعه‌ای است که در آن هستند.

همچنین در راه زندان‌های کوچکی وجود دارند که قهرمانان دیگری در آن‌ها زندانی‌اند و شما با نجات دادن آن‌ها میتوانید قهرمانان بیشتری برای مبارزه با دشمنان داشته باشید.

تصویر 3 از بازی redbros

تعداد زیادی قهرمان در بازی وجود دارند که هر کدام قابلیت و ویژگی‌های خاص خود را دارند و به مرور و با رد کردن مراحل در دسترس شما قرار میگیرند.

نکته جالب و جذاب بازی امکان شخصی سازی قهرمانان در بازی است. شما میتوانید ظاهر و لباس‌های قهرمانان خود را تغییر دهید، آن‌ها را قویتر کنید و ارتقا دهید.

گرافیک بازی سبک فانتزی مخصوص به خود را دارد و به خوبی طراحی شده‌اند. طراحی المان‌ها و انیمیشن‌های بازی به خوبی صورت گرفته و تمام المان‌ها و اجزای بازی با هم همخوانی دارند.

تصویر 4 از بازی redbros

در کنار کنترل قهرمانان شما امکان استفاده از اسپل‌هایی را هم دارید که در طول مراحل در اختیار شما قرار میگیرند و هر کدام برای رد شدن از یکی از موانع و حل پازل‌های بازی کاربرد دارد.

بازی بیشتر از صد مرحله دارد و بعد از هرچند مرحله محیط بازی تغییر میکند و دشمنان متنوعی هم در بازی وجود دارند. تمام این‌ها در کنار هم باعث عدم خستگی کاربر از بازی میشوند.

مجموعا میتوان Redbros یک عنوان قوی و تحسن شده دانست. همچنین این بازی در  فستیوال Indie Games گوگل پلی سال 2016 به عنوان بهترین بازی مستقل شناخته شده است.

اگر فکر میکنید Redbros یک بازی ساده و حل پازل‌ها و رد کردن مراحل آن کار ساده‌ایست همین حالا بازی را دانلود کنید و بگذارید Redbros قدرت خود را به شما نشان دهد.