امروزه تلفن‌های هوشمند به ابزاری ضروری در پیشبرد کارهای روزانه‌ی ما تبدیل شده است. ازآنجایی که بسیاری از ما ساعت‌های زیادی را صرف کار و فعالیت‌های خسته کننده دیگر می‌کنیم، باید تفریحی داشته باشیم تا کمی از فشار کاری‌مان کاهش یابد. گوشی‌های موبایل این امر را برای ما بسیار ساده‌تر کرده‌اند. بازی‌های ویدیویی در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری به‌دست آورده‌اند و به‌خصوص در یک سال گذشته با بروز بیماری کووید 19، موج بیشتری از کاربران به سمت این بازی‌ها آمده‌اند. این افزایش کاربر به تولید بازی‌ها موبایلی هم کمک زیادی کرده و هر روز می‌توانیم بازی‌های بیشتر و متفاوت‌تری را مشاهده کنیم. بازی‌های تفننی یکی از عناوینی هستند که برای کاربران محبوبت زیادی دارند، زیرا بدون داشتن جلوه‌های گرافیکی سنگین و داستان عمیق و پیچیده می‌توانند مخاطب خود را سرگرم کنند. ما هم تصمیم گرفته‌ایم در این مطلب به معرفی یکی از بازی‌های پرطرفدار این سبک بپردازیم.

بازی Penguin Isle توسط استودیو سنگاپوری Habby ساخته و برای پلتفرم‌های اندروید و آی او اس عرضه شده است. این بازی در سبک شبیه‌سازی طبقه‌بندی می‌شود. داستان در جزیره‌ای دنبال می‌شود که پر از پنگوئن‌ است. شما در این بازی باید از آیتم‌های گوناگون استفاده کنید تا بتوانید بازی را مدیریت کرده و محل زندگی این پرندگان سیاه و سفید را گسترش دهید.

هر یک از پنگوئن‌های این بازی ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فردی دارند و شما برای انجام کارهای مختلف به یک پنگوئن خاص نیاز خواهید داشتن. به‌طور مثال، اگر بخواهید غذا به‌دست آورید باید از یک پنگوئن استفاده کنید که می‌تواند از یک قلاب ماهیگیری استفاده کند و با رفتن به اطراف جزیره ماهیگیری کند. همچنین برای ساخت بخش‌های مختلف در محل سکونت باید از پنگوئن‌های کارگر استفاده کنید. شما باید با جمع‌آوری پول و امتیاز بیشتر سعی کنید تا محل سکونت‌تان را هرچه بیشتر ارتقا دهید.

بازی Penguin Isle گرافیک بصری زیبایی دارد و انیمیشن‌هایی با سرعت 60 فریم بر ثانیه به جذاب شدن بیش از پیش بازی کمک کرده‌اند. صداگذاری بازی بسیار خوب است و صدای آرامش‌بخش دریا و موسیقی شنیدنی این بازی به شما احساس آرامش می‌دهد.

برخی از ویژگی‌های بازی:

  • گیم‌پلی روان و آرامش‌بخش
  • ساده و لذت‌بخش
  • دارای حیوانات گوناگون و به‌خصوص پنگوئن‌های منحصر به فرد
  • انیمیشن جذاب
  • نمایش جلوه‌ای زیبا از قطب
  • امواج موسیقیایی گوش‌نواز

این بازی 93 مگابایتی تا این لحظه بیش از 10 میلیون بار توسط کاربران پلی استور دانلود و نصب شده است. همچنین نزدیک به 300 هزار نفر به این بازی نمره داده‌اند که میانگین نمرات، عدد 4.6 از 5 را نمایش می‌دهد که نشان از عملکردی بی‌نظیر و محبوبیتی مثال زدنی دارد.

اگر به بازی‌هایی مشابه با Penguin Isle علاقه دارید حتما سری به عناوین Hay Day Pop و ماینکرافت در وبسایت بازیاتو بزنید و از آن‌ها نیز استفاده کنید.