قبل از پرداختن به معرفی بازی Hay Day Pop جالب است بدانید این بازی جدیدترین نسخه از بازی پرطرفدار و مشهور Hay Day است که به تازگی در سال 2020 منتشر شده است. سازنده بازی Hay Day یعنی کمپانی Supercell پس از استقبالی که از این بازی شد، تصمیم گرفت اسپین آف آن را به نام Hay Day Pop منتشر کند.
اگر شما هم بازی Hay Day با آن مزرعه شگفت‌انگیز و حیوانات دوست داشتنی‌اش بازی کرده باشید، می‌دانید که می‌تواند به راحتی ساعت‌ها شما را با چالش‌های جذاب خود سرگرم کند. اما خبر خوب این است که نسخه جدید این بازی در اختیار شما قرار گرفته است؛ با سبکی متفاوت، در قالب فضای قبلی انتظار شما را می‌کشد.

Hay Day Pop این‌بار طرفداران بازی‌های پازلی و فکری را به مزرعه سرسبز خود دعوت می‌کند تا آن‌ها را با پازل‌های منحصربفرد و جذاب‌اش به چالش بکشد.
داستان از این قرار است که شما نقش رئیس مزرعه را در این بازی دارید؛ پس باید برای پیشرفت و نگه‌داری مزرعه‌تان دست به هرک اری بزنید! اما تمام کاری که باید انجام دهید حل پازل‌های گوناگون و معماهای بازی است تا به شما این اجازه را بدهد برای پیشرفت مزرعه‌تان، تجهیزات و وسایلی که نیاز دارید را تهیه کنید.

پازل‌های Hay Day Pop به شکل جورچین‌های رنگارنگی هستند که شما باید تلاش کنید مهره‌های یک رنگ را که در یک ردیف قرار می‌گیرند، حذف کنید. برای این کار حداقل به دو عدد مهره یکسان نیاز خواهید داشت و دیگر نیاز نیست مانند سایر بازی‌ها، مهره‌ها را جابجا کنید. پس هوشیار باشید و به محض اینکه مهره‌های یک رنگ را کنار هم به ترتیب مشاهده کردید آن‌ها را از سر راه بردارید. هر پازلی که حل می‌کنید یک قدم به توسعه و بزرگ‌تر شدن مزرعه‌تان کمک می‌کنید.
هرچه جلوتر بروید و وظایف‌تان را بیشتر انجام دهید، می‌توانید قابلیت‌های جدیدتری به مزرعه اضافه کنید؛ برای مثال منظره‌های جدیدتری دردسترس شما قرار خواهد گرفت، ساختمان‌هایی با طراحی دلخواه خود برای مزرعه بسازید و حیوانات اهلی را پرورش دهید و با کاشت گیاهانی که دوست دارید مزرعه‌تان را دیدنی‌تر از قبل کنید.

خوشبختانه Supercell در طراحی بازی مهم‌ترین فاکتورهای لازم از قبیل گرافیک، صداگذاری و کیفیت بازی را رعایت کرده و به نحو احسن در اختیار مخاطبان بی‌شمارش قرار داده است. اگر نگویم مهم‌ترین، یکی از مهم‌ترین دلایل اینکه بازی Hay Day Pop به این سرعت توانست جای خودش را در دل مخاطبان‌اش باز کند، شباهت زیاد این بازی به نسخه پرطرفدارش Hay Day است که طراحی فضا و شخصیت‌ها، یاد آور آن بازی است و خیلی زودتر با آن ارتباط برقرار خواهید کرد.

از دیگر ویژگی‌های قابل ذکر بازی، وجود تعداد بی‌شمار پازل‌های متنوع و جذاب است که شما هیچ‌گاه از سروکله زدن با این پازل‌ها خسته نمی‌شوید و هر مرحله برای شما جذابیت و انرژی خاص خودش را رقم میزند.

در پایان ذکر این نکته خالی از لطف نیست که این بازی همه‌پسند را می‌توانید با دوستان‌تان نیز به صورت آنلاین بازی کنید و مزرعه رویایی‌تان را که با زحمت ساخته‌اید به رخ دوستان‌تان بکشید.

دیگر از یک بازی سرگرم‌کننده پازلی چی می‌خواهید؟ در Hay Day Pop مثل یک رئیس باهوش با حل پازل‌ها و چالش‌های بازی یک مزرعه شگفت‌انگیز بسازید.
اگر به بازی‌های در این سبک علاقه دارید به شما بازی‌های Connect me و Pudding Monsters را پیشنهاد می‌کنیم.