بازی‌های موبایلی امروزه به یکی از مهم‌ترین ابزار سرگرمی ما تبدیل شده‌اند تا بار مشکلات روزمره را از دوش ما برداشته و برای داشتن ساعاتی خوش به کمک ما بیایند. همیشه نیازی نیست بازی‌های داستان محور و سخت و نفس‌گیر را برای سرگرمی انتخاب کنیم و گاهی نیاز داریم تنها چند ساعت را بدون دغدغه خاصی با یک بازی ساده سر کنیم. یکی از سبک‌های پرطرفدار که برای چنین نیازهایی طراحی شده‌اند بازی‌های کژوآل یا تعاملی (Casual) هستند. این بازی‌ها نیاز به تمرکز زیاد یا چالش‌های دشوار ندارند و تنها هدف آن‌ها سرگرم کردن مخاطب است.

بازی My Talking Tom 2 توسط استودیو Outfit7 Limited طراحی و برای اندورید و آی او اس عرضه شده است که یکی از بهترین بازی‌های تعاملی محسوب می‌شود. این بازی نسخه دوم عنوانی با همین نام از کمپانی Outfit7 Limited است که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

اگر نسخه قبلی تام سخنگو را بازی کرده باشید به‌راحتی می‌توانید با این بازی نیز ارتباط برقرار کنید. بازی My Talking Tom 2 نسبت به نسخه قبلی خود از نظر بصری و انیمیشن‌ها پیشرفت زیادی کرده است. این بازی برخلاف ظاهر کودکانه‌ای که دارد می‌تواند به‌دلیل جذابیت فراوان خود افراد بزرگسال را نیز سرگرم کند. همچنان در این بازی نیز می‌توانید کلماتی را ادا کنید تا گربه داستان آن‌ها را تکرار کند. این نسخه تغییرات مشهودی را تجربه کرده و تنوع خوبی در بخش‌های مختلف بازی شاهد هستیم که به شما در داشتن تجربه‌ای بهتر کمک می‌کند. همانطور که پیشتر اشاره شد در این نسخه انیمیشن‌ها پویاتر به‌نظر می‌رسند و با بازی جذاب‌تری روبه‌رو هستیم.

در این بازی شما وظیفه‌ی مراقبت و نگه‌داری از گربه‌ای به نام تام را برعهده دارید و از کودکی تا بزرگسالی با او همراه خواهید بود. در این مدت شما باید چالش‌های زیادی را پشت‌سر بگذارید و به‌عنوان مثال باید سروقت او را تغذیه کنید یا او را در زمان مناسب استحمام کنید. همچنین می‌توانید با انجام کارهای مختلف مثل پرت کردن وسایل یا فعالیت‌های دیگر خود را در کنار تام سرگرم کنید.

بازی My Talking Tom 2 نیز مانند نسخه قبلی خود مینی‌گیم‌هایی دارد که به‌شدت سرگرم کننده هستند و اجازه نمی‌دهد که بازی برای‌تان خسته کننده شود. انجام این مینی‌گیم‌ها به شما در کسب سکه‌ کمک می‌کند تا با دریافت آن‌ها بتوانید غذا یا اقلام دیگری که به آن‌ها نیاز دارید را تهیه کنید. همچنین بازی‌های مثل پرش روی توپ یا بسکتبال نیز برای سرگرمی شما تعبیه شده‌اند ولی نکنه مهم‌تر اینجاست که قابلیت شخصی‌سازی مثل پوشاندن لباس‌های مختلف، کلاه یا عینک در این نسخه پیشرفت چشمگیری را به خود دیده است. همچنین امکان دارد در طول بازی تام دچار آسیب شود و شما می‌بایست تا زمان بگشتن سلامتی او به‌خوبی از این گربه مراقبت کنید.

این بازی دارای حالت پرداخت درون برنامه‌ای است که با مراجعه به این بخش می‌توانید اقلام زیادی برای تزئین محیط یا شخصی‌سازی خود تام را تهیه نمایید. برای اثبات محبوبیت زیاد این بازی باید گفت که این عنوان تاکنون بیش از 100 میلیون بار از طریق پلی استور دانلود و نصب شده است. همچنین بیش از 3.3 میلیون نفر به این بازی 112 مگابایتی نمره داده‌اند که میانگین آن عدد 4.3 از 5 را نشان می‌دهد و این نشان از موفقیت آن دارد.

اگر به بازی‌های تفننی مشابه My Talking Tom 2 علاقه دارید می‌توانید نگاهی به عناوین Hill Climb Racing 2 و Subway Surfers در وبسایت بازیاتو بیندازید و از آن‌ها نیز استفاده کنید.