بازی Hill Climb Racing 2 در سبک ماشین‌سواری و دنباله‌ای از یک بازی با همین نام بوده که توسط Fingersoft ساخته شده است. این بازی توسط فینگرسافت به‌صورت رایگان برای اندروید و آی او اس منتشر شده است.

این بازی یک عنوان چند نفره‌ی آنلاین است که با داشتن وسایل نقلیه فراوان و متنوع می‌تواند ساعات زیادی شما را به خود مشغول کند. اگر شما نسخه قبلی این بازی را تجربه کرده باشید می‌دانید که آن بازی بسیار اعتیادآور و سرگرم کننده بود. حال شرکت Fingersoft با انتشار این بازی قدمی بلند پروازانه‌تر برداشته و توانسته عنوانی را برای کاربران عرضه کند که نه‌تنها وسایل نقلیه بیشتر و متفاوت‌تری را برای بازیکن به ارمغان می‌آورد بلکه بسیار سرگرم کننده‌تر از گذشته است.

در این بازی شما باید وسیله نقلیه خود را با دقت به پیش ببرید و ذکر این نکته ضروری است که این بازی کاملا بر اساس قوانین فیزیک نیوتون استوار است و کافی است که یک حرکت اشتباه از شما سر بزند تا خودروی‌ شما سرنگون شود. شما باید بتوانید به سلامت از مناطق مختلف عبور کرده و موانع را پشت‌سر بگذارید و با پرش‌های بلند‌تر امتیاز بیشتری جمع کنید.

جمع کردن سکه یکی از کارهای مهم شما در بازی خواهد بود. شما با داشتن سکه‌های زیاد می‌توانید از وسایل نقلیه جدیدتر استفاده کنید، خودروی خود را از جهات مختلف ارتقا ببخشید، مراحل جدیدتر را باز کنید و آیتم‌های مختلف را بکار بگیرید.

در بازی Hill Climb Racing 2 سوخت شما محدود است و باید در طول مسیر سوخت‌هایی که برای شما قرار داده شده است را بدست آورید. جا انداختن سوخت‌ها کار شما را دشوار می‌کند زیرا پس از اتمام سوخت قادر به حرکت نخواهید بود و از پیشرفت در بازی جا می‌مانید.

این بازی گرافیک دو بعدی بامزه و زیبایی دارد و همچنین موسیقی متناسب و هیجان‌انگیز بازی را نمی‌توان نادیده گرفت. این بازی تقریبا 150 مگابایتی تا این لحظه بیش از 100 میلیون بار توسط کاربران پلی‌استور گوگل نصب شده است.

ساخته جدید Fingersoft در دو حالت آنلاین و آفلاین قابل بازی است. در حالت آنلاین می‌توانید در تورنمنت‌های جهانی با افراد زیادی در سراسر دنیا به رقابت بپردازید و جایگاه خود را در جدول رده‌بندی جهانی بهبود ببخشید. حالت آفلاین بازی نیز جذابیت خاص خود را دارد و می‌توانید در آن دست به شکستن رکوردهای زیادی بزنید و با گرفتن هرچه بیشتر امتیاز و سکه دست خود را در ارتقا وسیله نقلیه‌تان بازتر کنید.

ویژگی‌های بازی

20 ماشین و موتورسیکلت جدید: با پیشروی در بازی و کسب مقام‌های عالی و همچنین بردن رقابت‌ها و کسب سکه‌های زیاد می‌توانید وسایل نقلیه جدید بخرید که این‌ موارد شامل یک تانک جذاب نیز می‌شود. همچنین 20 وسیله نقلیه متنوع به‌صورت قفل شده در بازی قرار دارند که می‌توانید آن‌ها را آزاد کنید.

ارتقا وسیله نقلیه: شما می‌توانید با دادن چند سکه وسیله نقلیه خود را ارتقا دهید. بیش از 16 بخش برای ارتقا دادن وجود دارد که شما با انتخاب و ارتقای هر بخش می‌توانید بهبود جدیدی در خودروی خود مشاهده کنید. پس از ترکیب موارد ارتقا داده شده استفاده کنید و به جاده بزنید.

ماشین و کاراکتر خود را شخصی‌سازی کنید: اگر می‌خواهید شخصیت منحصر به فردی داشته باشید می‌توانید شخصیت و خودروی خود را شخصی‌سازی کنید. بیش از هزاران ترکیب متفاوت در بازی قابل دریافت هستند از موارد مربوط به وسیله نقلیه مثل تایر، بدنه و … گرفته تا استایل کاراکتر.

حالت ماجراجویی کلاسیک: در این بازی نیز حالت ماجراجویی درست مشابه نسخه پیشین قابل دسترسی است. می‌توانید در یک جاده بی‌انتها پیشروی کنید و با بدست آوردن سکه و امتیاز وسیله نقلیه خود را برای شرکت در رقابت‌های آنلاین ارتقا دهید.

با دوستان‌تان تیم شوید و با دیگران رقابت کنید: اگر دوستان‌تان هم این بازی را روی تلفن‌های همراه خود نصب کرده‌اند می‌توانید آن‌ها را از حضور خود در بازی مطلع کنید و با همدیگر به رقابت بپردازید. در رقابت می‌توانید از یکدیگر در جدول رده‌بندی پیشی بگیرید و برای هم کُری بخوانید. همچنین می‌توانید با دوستان‌تان یک تیم تشکیل دهید و با سایر بازیکن‌ها در حالت آنلاین رقابت کنید.

بازی Hill Climb Racing 2 بدون شک یکی از اعتیادآورترین و سرگرم کننده‌ترین بازی‌هایی است که می‌توانید آن‌را تجربه کنید. کافی است یکبار این بازی را روی موبایل خود نصب کنید تا در دام جذابش بیفتید.

اگر دوست دارید بازی دیگری در این سبک تجربه کنید می‌توانید به بازی Hillside Drive در وبسایت بازیاتو نگاهی بیندازید.