اگر اهل بازی‌های موبایلی و به خصوص بازی‌های ساخت ایران باشید حتما با آثاری مثل مارکرفت آشنا هستید. این عناوین که در بین کاربران بسیار محبوب هستند و مورد اقبال کاربران قرار گرفته‌اند با الهام گیری و دیجیتال کردن بازی‌های نوستالژی و قدیمی توانسته‌اند این جایگاه را در بین کاربران بازی‌های موبایلی پیدا کنند.

از دیگر عناوین مطرح و محبوب در این دسته از بازی‌ها می‌توان به بازی تخته باز اشاره کرد. حالا استودیو خوش نام نوآگیمز که آثار درخشانی را در کارنامه خود دارد هم با ساخت بازی‌ای با نام منچیکو پا به این میدان گذاشته و قصد دارد طرفدارانی برای بازی تازه ساخت خود دست و پا کند.

این بازی در واقع همان منچ دوران کودکیمان است. با این تفاوت که این بار قرار است در گوشی هوشمند و به صورت آنلاین تجربه‌اش کنیم. اگر به منچ و بازی‌های تخته‌ای علاقه مندید تا پایان این مطلب با من همراه باشید.

بررسی بازی منچیکو

کامل و بی نقص

منچیکو یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین بازی‌های منچ موجود در بازار است. گرافیک و رابط کاربری زیبا باعث به وجود آمدن فضایی دوست داشتنی و جذاب برای کاربر شده‌اند. در کنار این، گیم پلی روان و رقابت آنلاین هم اضافه شده تا منچیکو را تبدیل به یکی از برترین‌های سبک خودش کند.

البته شما توانایی بازی آفلاین را هم در بازی دارید و اگر به اینترنت هم دسترسی نداشته باشید باز هم منچیکو می‌تواند سرگرمی مناسبی برای شما باشد. بازی تیمی از دیگر جذابیت‌های گیم پلی منچیکو است. شما می‌توانید به شکل‌های مختلفی از جمله دو نفره، چهار نفره یا حتی شش نفره، و تیمی به بازی مشغول شوید.

در بازی آفلاین شما می‌توانید با دوستانتان و در دورهمی‌ها بازی کنید و یا با هوش مصنوعی به بازی کردن بپردازید. گیم پلی و قوانین بازی‌ هم به دو نوع مختلف تقسیم می‌شود که در نوع کلاسیک آن همه چیز مانند منچ نوستالژی‌ای که همه با آن آشنا هستیم است و در نوع مدرن قوانینی جدید مثل خانه‌های امن به بازی اضافه شده‌اند.

نقش شانس در بازی مدرن کمی کمرنگ‌تر از بازی کلاسیک است و باید برای حرکت و نوع بازی خود استراتژی مناسبی در نظر بگیرید.

دانلود بازی منچیکو

بازی آنلاینه و کل کلش

قطعا یکی از ویژگی‌های جذاب بازی های آنلاین کل کل‌هایی است که بین کاربران اتفاق می‌افنتد. استودیو نوآگمیز به خوبی فکر اینجا را هم کرده و امکانات بسیاری برای جذاب‌تر کردن بازی‌ها و ایجاد کل کل بین کاربران در نظر گرفته‌. در منچیکو به سبک بازی‌های آنلاین جملاتی برای کل کل و برقراری ارتباط بین کاربران در بازی‌ها در نظر گرفته شده‌اند.

البته شما می‌توانید با پرداخت سکه بسته‌های جدیدی بخرید تا جملات بیشتری در اختیار داشته باشید. جدای از آن امکان ارسال ایموجی‌هایی خاص هم در بازی وجود دارد. توسعه دهندگان به این مقدار هم راضی نشده‌اند و امکان چت آزاد را هم در بازی در اختیارتان را می‌گذارد که آن هم با صرف هزینه‌ای در دسترستان قرار خواهد گرفت.

در نتیجه با امکاناتی که توسعه دهندگان در بازی قرار داده‌اند شما می‌توانید به خوبی با کاربران تعامل کنید. علاوه بر این امکان ایجاد کلن و بازی با دوستان هم در بازی وجود دارد و منچیکو حسابی دست پر پا به میدان گذاشته و به خوبی می‌تواند با نمونه‌های مشابه مثل منچرز رقابت کند.

دانلود منچ اندروید

همانطور که تا اینجا متوجه شدید منچیکو پر است از امکانات و آپشن‌های متنوع که به جذابیت بازی کمک می‌کنند. اما صبر کنید؛ هنوز تمام نشده.

در کنار رقابت آنلاین و کلن جداول رتبه بندی مختلفی هم وجود دارد و شما می‌توانید عملکرد خودتان را با سایر کاربران بسنجید و برای پیشرفت و قرار گیری در جمع بهترین‌های بازی تلاش کنید.

امکان شخصی سازی آیتم‌های مختلف بازی هم وجود دارد. شما می‌توانید نماد روی مهره‌ها، رنگ مهره‌ها، حلقه دور مهره‌ها و تاستان را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید و رنگ و ظاهر مورد علاقه خود را برای مهره‌هایتان بسازید.

البته قیمت‌های بسته‌های چت، تاس‌ها و به طور کلی آیتم‌های موجود در فروشگاه با توجه به درآمد و میزان سکه‌ای که در اختیار کاربر قرار می‌گیرد کمی بالاست.

منچ آنلاین

در مجموع می‌توان منچیکو را یکی از بهترین و کامل‌ترین بازی‌های تخته‌ای آنلاین موجود در بازی دانست که به خوبی می‌تواند با بهترین آثار رقابت کند و برای خود جایگاهی دست و پا کند.

شاید تنها ضعف گیم پلی بازی مشخص نشدن جایی است که مهره پس از حرکت در آن قرار می‌گیرد. بهتر بود سازنده با در نظر گرفتن چنین امکانی و نشان داده مهره‌هایی که با تاسی که آمده قابل زدن هستند کمی کار کاربر را راحت‌تر کند. البته این هیچ اثری بر کیفیت بازی و تجربه بسیار خوب شما نخواهد داشت.

پیشنهاد می‌کنیم اگر اهل بازی‌های تخته‌ای هستید و دنبال یک بازی آنلاین جذاب در این سبک می‌گردید به هیچ وجه منچیکو را از دست ندهید.