بازی Marvel Contest of Champions یک عنوان اکشن است که توسط استودیو Kabam Games برای اندروید و آی او اس منتشر شده است. کمپانی کانادایی Kabam Games تا به حال دست روی ساخت بازی‌های زیادی از فرنچایزهای پر طرفدار گذاشته است که از میان‌ آن‌ها می‌توان به عناوینی مثل پدر خوانده، ارباب حلقه‌ها، سریع و خشن، بازی‌های عطش، جنگ ستارگان و تبدیل شوندگان اشاره کرد. اما این‌بار Kabam Games به سراغ دنیای ابرقهرمانی مارول رفته است.

در این بازی اکشن شما می‌توانید با شخصیت‌های پرطرفدار و منحصر به فرد مارول مثل مرد آهنی، مرد عنکبوتی، هالک، کاپیتان آمریکا و … به رقابتی پرهیجان بپردازید. بازی Marvel Contest of Champions قطعا برای دوست داران دنیای مارول و کمیک‌های این فرنچایز بسیار جذاب خواهد بود و بدون شک داشتن قهرمانان مارول در این بازی علاوه بر جذاب کردن آن بازی، مسبب بیشتر دیده شدن و جذب کاربرهای زیاد برای بازی نیز خواهد شد.

بدون شک هر بازی‌دوستی با سری بازی‌های Mortal Kombat آشناست و نحوه گیم‌پلی این بازی را می‌شناسد. اگر همان حالت را روی موبایل منتقل کنید به چیزی مشابه با بازی Marvel Contest of Champions خواهید رسید. در این بازی شما می‌توانید شخصیت موردعلاقه خود از دنیای مارول را انتخاب کنید و با رقیب خود به مبارزه‌ای نفسگیر بپردازید.

داستان بازی از این قرار است که نیروهای فرازمینی به دنیای مارول رسوخ کرده‌اند و توانسته‌اند برخی از قهرمانان این دنیا را تسخیر کرده و تحت تسلط خود درآورند. در نتیجه ممکن است شما در قدم اول بخواهید مرد عنکبوتی را انتخاب کنید و رقیب شما ثور از کار در بیاید و در مثالی دیگر ممکن است کاراکتر کاپیتان آمریکا را انتخاب کنید و رقیب شما هالک باشد.

بعد از شکست هر قهرمان که با شما مبارزه می‌کند، نیروی شیطانی که موجب تسخیر او شده بود از بین رفته و قهرمان به حالت عادی خود بازمی‌گردد. پس از این‌که بخش داستانی بازی را به پایان رساندید همه‌ی قهرمان‌ها با هم متحد می‌شوند و این اتفاق لحظات پایانی Avengers Endgame را برای ما تداعی می‌کند.

علاوه بر این‌ها استودیو Kabam Games المان‌های سبک RPG (نقش آفرینی) را نیز به این عنوان اضافه کرده است تا روند بازی یک‌نواخت نباشد. شما می‌توانید به مرور و با پیشرفت در بازی قابلیت‌های هرکدام از کاراکترهایی که به آن علاقه دارید را ارتقا ببخشید. البته این نکته قابل ذکر است که برخی از شخصیت‌ها و قهرمان‌های بازی در ابتدا قابل استفاده نیستند و برای انتخاب آن‌ها باید بازی را پیش ببرید و امتیاز جمع کنید تا با استفاده از این امتیازها شخصیت مورد نظر خود را آزاد کنید و در نقش او با حریف خود دست و پنجه نرم کنید.

بازی Marvel Contest of Champions گرافیک بصری بسیار جذابی دارد و همین امر به تجربه بازی و به استفاده از کاراکترهایی که بسیار زیبایی طراحی شده‌اند لذتی دوچندان می‌بخشد. این بازی رایگان است ولی برای برخی آیتم‌ها باید خرید درون برنامه‌ای انجام دهید. حجم بازی 108 مگابایت است و تا به این لحظه بیش از 100 میلیون بار توسط کاربران اندروید از پلی استور گوگل دریافت و نصب شده است که نشان می‌دهد بازی مورد استقبال بسیاری از افراد بوده است. بیش از 3 میلیون رای میانگین نمره بسیار خوب 4.2 از 5 را برای بازی نمایش می‌دهد که دستاوردی بسیار خوب برای سازنده بازی محسوب می‌شود.

اگر به دنیای مارول علاقه دارید و درکنار آن دوست دارید ساعاتی شاد و مفرح را با یک بازی اکشن و چالش‌ برانگیز سپری کنید به هیچ‌عنوان بازی Marvel Contest of Champions را از دست ندهید.

درصورتی که به عناوینی در این سبک علاقمند هستید پیشنهاد می‌کنم سری به بازی‌های Shadow Fight 3 و خروس جنگی نیز بزنید.