در بین تمامی بازی‎های موبایل ایرانی، عناوینی را می‎توانیم پیدا کنیم که ارزش سرگرم‎کنندگی بالایی دارند. بازی خروس جنگی یکی از آن‎‌ها است که توسعه‎دهنده این بازی یعنی «مدریک» سعی کرده است آن را براساس استانداردهای جهانی بسازد و با بازی‎های خارجی رقابت کند. تا انتها با بازیاتو برای بررسی این بازی عالی همراه شوید.

این بازی آنلاین در سبک مبارزه‎ای با عناصر نقش‎آفرینی ساخته شده است که شاید در همان نگاه اول شما را به یاد بازی Clash of Clans بیاندازد. ایده این بازی از سنت جنگ انداختن خروس‎ها در بعضی از شهرهای ایران و خروس‎بازی گرفته شده است ولی به شکلی متفاوت و البته بدون خشونت!

در ابتدای بازی باید شخصیت خروس جنگی خود را آماده کنید. برای این کار از بین ۴ نژاد مختلف «کابوی»، «شامو»، «لاری» و «سایبرگ» می‎توانید انتخاب کنید و ظاهر آن‎ها را طبق سلیقه خود شخصی‎سازی کنید.

معرفی بازی موبایلی خروس جنگی

ظاهر خروس‎ها تنوع بسیار بالایی دارند و با آیتم‎های گوناگون می‎توانید شخصیت جنگی ایده‎آل خود را بسازید! همه چیز از تاج خروس‎ها تا حتی رنگ پرهای آن‎ها قابل سفارشی است. ساخت خروس جنگی اولین گام یک ماجراجویی بزرگ است!

امکان بازی در دو حالت جداگانه وجود دارد. در قسمت داستانی، شخصیت شما از سوی شاه‎خروس قلمروی خروس‎ها، ماموریت پیدا می‎کند تا در نواحی خروس‎نشین نظم و قانون را پیاده کند. هر ناحیه تعدادی محله دارد که یاغی‎ها در آن‎ها پنهان شدند.

به دنبال پیشرفت بازی اگر به حرف این شخصیت‎های به اصطلاح یاغی گوش کنید، متوجه می‎شوید برقراری قانون و نظم به راحتی که فکر می‎کردید نخواهد بود و پشت صحنه خبرهایی است! در حال حاضر بازی سه ناحیه بزرگ خروس‎نشین دارد یعنی بیابان‎های بی آب و علف غرب وحشی، سرزمین‎های اسطوره‎ای افسانه‎های پارسی و بین‎النهرینی و جنگل‎های جادویی خاور دور.

در مبارزه‎های قسمت داستانی بازی خروس جنگی باید ماموریت‎های خاصی نیز انجام دهید که تکمیل هر کدام پاداش‎هایی به همراه دارد.

بازی خروس جنگی برای اندروید

در حالت دوم بازی می‎توانید به صورت آنلاین نبرد کنید که دنیای کاملا متفاوتی است! خروس شما ویژگی‎هایی دارد که با انتخاب تجهیزات صحیح و ارتقاء سطح، بهتر می‎شوند. در بخش آنلاین هر بازیکن با انتخاب بهترین تجهیزات سعی می‎کند سایر خروس‎ها را از بین ببرد. خروس‎هایی که برنده باشند و در جدول رتبه‎بندی رتبه‎های بالا را به دست آورند، پاداش ویژه‎ای دریافت می‎کنند.

بازی در حالت آنلاین اعتبار شما را زیاد می‎کند و لیگ‎های گوناگونی وجود دارند. شروع آن‎ها از برنز و نقره‎ای است و به یاقوت می‎رسد که برای آن باید بیش از 100 هزار اعتبار داشته باشید. عضویت در لیگ‎های بالاتر به معنای طلا و امتیاز بیشتر برای رفتن به سطح‎‎های بالا است.

مکان جنگ با سایر خروس‎ها یکی از نکات جالب بازی است چون در محل‎هایی مانند زورخانه‎های سنتی، سالن‎های غرب وحشی و حتی معبد شائولین رخ می‎دهد!

بازی موبایل خروس جنگی

از خصوصیات دیگر بازی مجموعه وسیعی از سلاح‎ها، زره‎ها و آیتم‎هایی است که خروس شما به آن مجهز می‎شود. استفاده از آن‎ها (برای هر نژاد با دیگری فرق دارد) خروس جنگی شما را تقویت می‎کند. سلاح‎ها گوناگون هستند و همه چیز را می‎بینیم از شمشیر و تیر و کمان گرفته تا شات‎گان و حتی بازوکا! طراحان با طراحی اسلحه‎های حتی فانتزی و علمی تخیلی نبردها را جالب و متفاوت کردند.

تقریبا تمامی سلاح‎ها سه سطح دارند و قدرت و فرصت استفاده از آن‎ها در هر نبرد فرق دارد. البته بین استفاده از سلاح و سطح خروستان ارتباط مستقیمی است مثلا برای تبر فولادی باید سطح حداقل 30 داشته باشید.

استفاده از تجهیزات آن‎ها را فرسوده می‎کند که با خرج چند سکه می‎توانید آن‎ها را تعمیر کنید. تعمیر طول می‎کشد ولی می‎توانید با الماس‎ها آن را فوری انجام دهید. الماس‎ها محدود هستند، مگر آن که از بخش پرداخت درون برنامه‎ای بازی خروس جنگی با پول واقعی آن‎ها را بخرید.

زره‎ها نیز متنوع هستند و می‎توانند قسمت‎های گوناگون اندام خروس را بپوشانند و قدرت دفاعی او را بالا ببرند. در نتیجه در برابر یورش سایر خروس‎ها قدرتمندانه دفاع می‎کنید. در بخش فروشگاه بازی آیتم‎هایی مانند معجون سلامت، اسلحه پرتابی و تخم‎مرغ شانسی دیده می‎شود تا یکنواختی بازی از بین برود.

بازی خروس جنگی iOS

در پایان باید گفت طراحان بازی خروس جنگی از نظر گرافیک هنری کم نگذاشته‎اند که شاید مهمترین عامل تفاوت این بازی با سایر عناوین ایرانی باشد. پیش‎زمینه‎های بازی گوناگون هستند و جذابیت آن‎ها یکنواختی و تکراری بودن بازی را از بین می‎برد.

خصوصیات بازی خروس جنگی در یک نگاه:

  • امکان انجام بازی در دو حالت آنلاین و داستانی
  • امکان بازی در مناطق مختلف خروس‎نشین
  • امکان اتحاد و دوستی با سایر بازیکنان
  • گرافیک اچ‎دی و جلوه‎های صوتی عالی
  • انواع پاداش‎های گوناگون برای خروس‎های برتر
  • مجهز کردن خروس‎ها با مجموعه وسیعی از سلاح‎ها، زره‎ها و آیتم‎های ویژه
  • قرار دادن خروس‎های برنده در جدول رتبه‎بندی
  • ماموریت‎های روزانه
  • امکان شرکت در تورنمنت‎های روزانه