بازی‌های فکری برای موبایل، نه تنها باعث افزایش توان مغزی می‌شوند، بلکه ساعت‌ها در اوقات فراغت باعث سرگرم شدن بازیکنان می‌شوند. لذت حل یک معمای سخت پس از روز‌ها تلاش، لذتی است که شاید قابل وصف نباشد و شاید همین دلیلی برای محبوبیت این سبک از بازی‌ها به حساب بیاید.

بازی‌هایی مانند هوش فضایی و پازل حباب‌های رنگی از جمله بازی‌هایی با کیفیت در این سبک به حساب می‌آیند که می‌توانند ساعت‌ها شما را به چالش بکشند و باعث تقویت ذهن و تمرکز شما شوند.

بازی درستش کن، ساخته‌ی استودیوی ایرانی Infinity Planet است که سبکی جالب و نسبتا جدید را به شما ارائه می‌کند، که در عین سادگی بسیار چالش برانگیز و سرگرم کننده است. با ما تا انتهای معرفی این بازی همراه باشید تا بیشتر با این بازی آشنا شوید.

حرکت بی نهایت بلوک‌ها تا برخورد

اساس و روند بازی بدین گونه است که شما باید یک سری از بلوک‌ها را در مکان‌هایی که از قبل برایتان تعیین شده است بچینید؛ البته حرکت شما در این بازی محدود به حرکت انگشت به چهار جهت اصلی است یعنی بالا، پایین، چپ و راست. شاید بازی در مراحل اولیه برایتان ساده و کمی ابتدایی به نظر برسد اما طراحی مراحل به خوبی انجام شده است و کمی که بیشتر پیش بروید شاهد سخت شدن مراحل خواهید بود.

بازی نیاز به تمرکز و هوشیاری بالایی دارد و به مراحل به گونه‌ای هستند که برای حل کردن معمای هر مرحله باید حداقل چندین بار آن را تجربه کنید و مسیر‌های مختلف را امتحان کنید. یکی از قابلیت‌های خوب بازی وجود راهنماست که در صورت سردرگم شدن به کمکتان می‌آید و بعد از نمایش تبلیغ به شما ترتیب و جهت حرکات را نمایش می‌دهد.

بازی با ذهن

در بازی دو تم روشن و تیره نیز قرار داده شده است که از ویژگی‌های خوب این بازی به حساب می‌آید که در کمتر بازی ساخت داخل شاهد آن هستیم. پس از پایان هر مرحله شما می‌توانید از موفقیتتان در بازی عکس تهیه کنید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. تصویر پس زمینه‌ی بازی به صورت انیمینشن است تا به جذابیت و خسته نشدن چشم در حین بازی کمک کند.

در مراحل جلوتر شاهد نوآوری‌هایی در گیم‌پلی بازی خواهید بود که می‌توان به وجود بلوک‌های شیشه‌ای اشاره کرد که پس از یک‌بار برخورد بلوک به آن می‌شکند و جذابیت دو چندانی را برای شما به ارمغان می‌آورد و از تکراری شدن بازی جلوگیری می‌کند. مراحل بازی نیز از کیفیت و تنوع خوبی برخوردار است. گرافیک و صداگذاری بازی نیز به گونه‌ای طراحی شده است که باعث القای حس آرامش به شما در هنگام بازی می‌شود و حس خوبی را به بازیکن منتقل می‌کند.

امکان فعالسازی حالت VIP با هزینه‌ای بسیار اندک در بازی قرار داده شده است که با فعالسازی آن شاهد حذف تبلیغات، بی نهایت راهنما، باز کردن تم‌های بازی و در نهایت حمایت از شرکت سازنده خواهید بود.

از نقاط ضعف بازی نیز می‌توان به نبود دکمه خروج و یا بازگشت اشاره کرد که البته به راحتی قابل حل است. اضافه شدن قابلیت بازگشت یا به اصطلاح Undo قبل از باختن بازیکن نیز از جمله قابلیت‌هاییست که در صورت اضافه شدن به بازی باعث جذابیت دو چندان بازی خواهد شد.

در پایان اگر به بازی‌‎های فکری علاقه دارید و دوست دارید حسابی فسفر بسوزانید و در عین حال سرگرم شوید، به هیچ عنوان بازی درستش کن را از دست ندهید و همین حالا این بازی را دانلود و نصب کنید.


معرفی ویدیویی بازی درستش کن