خلاقیت و اشکال انگار با هم گره خورده‌اند. از دوران کودکی و بازی‌های خلاقیت تا بازی‌های خلاقانه و چالش برانگیزی که امروز تولید می‌شوند همراه با اشکال هندسی هستند و بسیاری از توسعه دهندگان بازی‌های موبایلی هم از همین بازی اشکال الهام و ایده گرفته‌اند.

بازی‌های VOI و پارادوکس که هر دو عناوینی جذاب و خلاقانه و البته چالش برانگیز هستند از جمله ده‌ها عناوینی هستند که ما را به دنیای خود می‌برند و با اشکال هندسی مختلف سعی در ساخت لحظاتی سرگرم کننده و لذت بخش را برایمان دارند.

در این مطلب از بازیاتو قصد معرفی یکی دیگر از این عناوین را داریم که با بازی اشکال خود می‌تواند ما را در دنیای خودش غرق کند. این بازی هوش فضایی نام دارد و یک بازی کاملا ایرانی است.

در ادامه با بررسی این عنوان تازه منتشر شده با من همراه باشید.

دانلود بازی هوش فضایی

اشکال چالش برانگیز

هوش فضایی با موتور بازی‌سازی گودوت ساخته شده و از نظر فنی بسیار خوب و روان کار شده و سازنده در ساخت بازی بسیار خوب کار کرده است. ایده استفاده شده در بازی هم ایده‌ای نو و خلاقانست و کمتر توسعه دهندگان داخلی را دیدیم که سمت ساخت چنین بازی‌های بروند.

هوش فضایی تا حدی یادآور بازی موفق و جذاب انگاره است. در بازی قلمی وجود دارد و شما باید شکلی که با توجه به حرکت قلم رسم می‌شود را پیش بینی کنید و شکل درست را از بین گزینه‌های موجود حدس بزنید.

سطح مراحل از آسان شروع شده و کم کم رو به سختی می‌رود. در ابتدا تنها یک قلم وجود دارد اما رفته رفته تعداد، رنگ و نوع حرکت قلم‌ها بیشتر می‌شود و پیش بینی را سخت‌تر و دشوارتر می‌کند.

رابط کاربری بازی هم به بهترین شکل طراحی شده و انیمیشن‌های روان و جذابی در هنگام تغییر صحنه‌ها و رفتن به مراحل بعد اجرا می‌شود که به جذابیت بازی افزوده است. در هر محله رنگ بک‌گراند و المان‌ها هم تغییر می‌کند و همین باعث می‌شود بازی از حالت یکنواختی خارج شود. البته برخی از رنگ‌های به کار رفته در مراحل چندان مناسب نیستند.

بازی فکری اندروید

یکی از نقات قوت هوش فضایی صدا گذاری خوب بازی است. در حالی که دارید بازی می‌کنید موزیک بسیار خوبی پخش می‌شود و باعث می‌شود حس خوبی به کاربر القا شود. صدا گذاری خوب و گیم پلی‌‌ای که فکر شما را درگیر می‌کند به خوبی شما را از شر استرس و شلوغی‌های روز خلاص می‌کند.

بزرگترین نقطه ضعف هوش فضایی تعداد مراحل آن است. بازی به شدت کوتاه است و زودتر از آنچه که فکرش را بکنید تمام می‌شود و تنها هفتاد و یک مرحله دارد. از این تعداد مرحله هم تنها نیمی از آن رایگان است و برای ادامه دادن باید از پرداخت درون برنامه استفاده کنید و بازی را به نسخه کامل ارتقا دهید.

اما قیمت گذاری بازی هم خوب نیست و بازی با توجه به مراحلی که دارد قیمتش بسیار بالاست. سازنده در آینده برای حل این مشکل و عادلانه‌تر شدن قیمت بازی باید مراحل بیشتری را به بازی اضافه کند. اگر تعداد مراحل افزایش پیدا کند شاهد یک بازی بی نقص خواهیم بود.

بررسی بازی هوش فضایی

هوش فضایی از آن دست بازی‌هاست که به خوبی شما را با خود درگیر می‌کند و عاشقش می‌شوید. بازی خوش ساخت و خلاقانه است و یک گزینه بسیار عالی برای سرگرمی و به چالش کشیدن خودتان است.

پیشنهاد می‌کنم بازی را از همین صفحه دانلود کنید و از تجربه هوش فضایی لذت ببرید.