استودیو Riot Games بار دیگر یک بازی استراتژی و کارتی که از دنیای بازی محبوب و معروف League Of Legends برگرفته شده برای اندروید و آی او اس منتشر کرده است. در این بازی مهارت، خلاقیت و ذکاوت شما در انتخاب حرکت‌های درست تعیین کننده‌ی پیروزی و یا شکست در میدان نبرد است. در ادامه با معرفی بازی Legends Of Runeterra همراه ما باشید.

همانند دیگر بازی‌های کارتی در ابتدا باید قهرمانان خود را انتخاب کنید و با ترکیب کارت‌های خود از مناطق مختلف- که هر کدام استراتژی و توانایی مخصوص به خود را دارند- بهترین چینش را برگزیده و بعد از شروع نبرد به تماشای پیروزی خود بپردازید. 6 ناحیه مختلف به نام‌های Demacia، Noxus، Freljord، Piltover & Zaun، Ionia و the Shadow Isles در بازی Legends Of Runeterra وجود دارد که هر یک از کارت‌های قهرمانان مربوط به یکی از این نواحی است. در ابتدای بازی به انتخاب خودتان وارد یکی از این مناطق شده و با جست و جو و کشف مکان‌های مخفی کارت‌های مختلف قهرمانان، طلسم‌ها، متحدین و… مربوط به آن ناحیه را به دست می‌آورید. بعد از پیشرفت در بازی می‌توانید به دلخواه ناحیه خود را عوض کرده و به گشت و گذار در یک ناحیه دیگر بپردازید و برای خود کارت جمع کنید.

در مجموع 24 قهرمان با توانایی و قدرت‌های متنوع پیش روی شما قرار دارد که می‌توانید با توجه به استراتژی خودتان و قدرت کارت‌ها آن‌ها را انتخاب و کنار هم بچینید. اگر با تصمیم‌های مناسب پیروز میدان شوید می‌توانید کارت‌های خود را ارتقا داده و قدرت قهرمانان خود را افزایش بدهید. علاوه بر کارت‌های قهرمان که کارت‌های اصلی بازی هستند هزاران کارت به عنوان پشتیبان و طلسم وجود دارد که قهرمان شما را قوی‌تر می‌کند، این کارت‌ها هم از دنیای League Of Legends برگرفته شده‌اند و هم کارت‌های کاملا جدیدی هستند که برای رسیدن به استراتژی مورد نظرتان در اختیار شما قرار دارد.

کارت‌های قهرمانان شامل کاراکترهای معروف و کلاسیک دنیای بازی League Of Legends و کاراکترهای کاملا جدیدی است که در دنیای Runeterra با جزئیات فراوان و متنوع خلق شده‌اند. علاوه بر پیدا کردن کارت‌ها به صورت رایگان در بازی می‌توانید کارت مورد نظر خود را خریداری کنید. البته لازم به ذکر است که بازی با شعار “استراتژی شما کاملا به شما بستگی دارد” به بازیکن این اجازه را می‌دهد تا مستقیما کارت دلخواه خود را انتخاب و خریداری کند؛ بنابراین خبری از صرف پول برای یک مجموعه کارت تصادفی و تکراری نیست. نکته جذاب دیگر ترکیب کردن کارت‌های مختلف است. همانطور که گفته شد هر کارت از یک ناحیه با قدرت مخصوص به آن ناحیه است پس شما 6 نوع قدرت مختلف دارید اما توسعه دهندگان قابلیت ترکیب دو کارت از دو ناحیه متفاوت را به بازی اضافه کرده‌اند که علاوه بر جذاب‌تر کردن بازی هر چیزی که به آن نیاز داشته باشید را در اختیارتان قرار می‌دهد. به عبارتی همه چیز تحت کنترل شماست و استراتژی و ذکاوت شما نتیجه بازی را مشخص می‌کند.

سیستم مبارزه بازی دارای 4 قسمت است: بازیکن در مقابل بازیکن، بازیکن در مقابل هوش مصنوعی، قسمت Expeditions و Challenges که بیشتر برای آموزش ترفندها و نکات ارزشمند به بازیکن استفاده می‌شود. برد یا باخت، هر دو به پیشرفت بازیکن در بازی کمک می‌کنند. با کسب تجربه از هر رقابت بدون توجه به نتیجه آن می‌توانید کارت‌های خود را ارتقا دهید. اما اگر در نبرد‌ها پیروز شوید یا با یک ترکیب هوشمندانه و سریع نتیجه بازی را به نغع خود تغییر دهید می‌توانید قابلیت‌های جدیدی را به کارت‌های خود اضافه و سرعت پیشرفت و ارتقا کارت‌ها را افزایش دهید. علاوه بر تجربه نبردها هر هفته صندوق‌های مختلفی در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد که حاوی کارت‌های متداول و افسانه‌ای است و به پیشرفت بازیکنان کمک می‌کند. در بخش بازیکن در مقابل بازیکن سیستم بازی رقابت‌ها را کاملا عادلانه برنامه ریزی می‌کند تا بازیکنانی که کارت‌های هم سطح دارند در مقابل یکدیگر قرار بگیرند. ویژگی‌های گفته شده باعث شده تا حالت پرداخت درون برنامه‌ای و خرید کارت‌های کمیاب تعیین کننده نتیجه بازی نباشد و بازیکنان را از ادامه بازی ناامید نکند.

بازی‌های استراتژی می‌توانند شما را به چالش انداخته و برای ثابت کردن ذکاوت و مهارت شما در بازی‌ها به خودتان و دوستان‌تان انتخاب‌ فوق‌العاده‌ای هستند. اگر به این دسته بازی‌ها علاقه دارید بازی Mobile Legends و اگر شیفته‌ی دنیای League Of Legends هستید بازی Teamfight Tactics را از دست ندهید.