اگر کمی با بازی‌های استراتژی آشنایی داشته باشید حتما اسم بازی معروف و پرطرفدار League of Legends را شنیده‌اید. بعد از موفقیت و محبوبیت بسیار بالای این بازی شرکت Riot Games در سال 2019 یک بازی به عنوان زیر مجموعه League of Legends با نام Teamfight Tactics منتشر کرد که یک بازی مستقل در سبک استراتژی به شمار می‌آید. بازی Teamfight Tactics: League of Legends Strategy Game که به اختصار TFT نامیده می‌شود به صورت آنلاین با درجه بندی سنی 12+ سال برای اندروید و آی او اس عرضه شده است.

همانطور که از اسم بازی انتظار می‌رود فهرستی از قهرمانان بازی League of Legends در اختیار بازیکن قرار داده می‌شود و بازیکن می‌تواند قهرمانان مورد علاقه خود را انتخاب کند و در طول بازی با طلاهایی که به دست می‌آورد آن‌ها را برای ورود به میدان نبرد ارتقا دهد. شما با کشف بخش جدید بازی به نام Galaxies می‌توانید قهرمانانی از سرتاسر دنیای League of Legends را پیدا کرده و علاوه بر آن با افسانه‌های کوچک که تا به حال دیده نشده‌اند رو به رو شده و آن‌ها را به تیم خود اضافه کنید.

سیستم بازی بر اساس مبارزه نوبتی بوده و هدف اصلی این است که بازیکن در میدان نبرد بازیکن حریف را از بازی حدف کرده و تا پایان راند نجات پیدا کند. در شروع هر رقابت بازیکنان می‌توانند قهرمانان خود را به دلخواه در محیط بازی جایگذاری کنند اما حرکت قهرمانان به صورت خودکار انجام می‌شود پس کلید موفقیت در این بازی داشتن تیمی قدرتمند و یک نقشه‌ی کامل برای چیدن هر قهرمان متناسب با نقش خود در جایگاه مناسب است. یادگرفتن این استراتژی با آزمون و خطا در طول بازی به دست خواهد آمد البته در ابتدای بازی یک سیستم راهنما وجود دارد که به بازیکن نحوه انجام بازی را اموزش می‌دهد بنابراین اگر تا به حال این سبک از بازی‌ها را امتحان نکرده‌اید جای نگرانی وجود ندارد.

سیستم بازی به گونه‌ای طراحی شده است که از شبیه بودن رقابت‌ها جلوگیری کرده و رقابت‌های متنوع را برای بازیکنان انتخاب می‌کند تا تمامی رقابت‎ها هیجان انگیز بوده و تکراری نباشند. علاوه بر این قابلیت کراس پلتفرم نیز یکی دیگر از ویژگی‌های این بازی است به این معنا که شما می‌توانید با بازیکنان در سراسر دنیا و با پلتفرم‌های متفاوت مثل گوشی‌های همراه یا رایانه‌های شخصی به رقابت بپردازید. علاوه بر قهرمانان ویژگی‌های دیگری مثل بمب‌ها، صحنه‌های بین کهکشانی، افسانه‌های کوچک و لباس‌های جدید و متنوع وجود دارند که با بازی یا با استفاده فروشگاه TFT در دسترس قرار خواهند گرفت. از طرفی با آپگرید کردن Galaxies II Pass هدیه‌های رایگان به شما تعلق می‌گیرد و با آپگرید کردن +Galaxies II Pass هدایای خاص و کمیاب به صندوق شما اضافه می‌شود.

در آپدیت‌های بازی توسعه دهندگان سعی می‌کنند ویژگی‌های جذاب و جدیدی را به بازی اضافه کنند تا بازی هیجان خود را حفظ کرده و بهتر از قبل عمل کند. برای مثال سیستم رتبه بندی به بازی اضافه شده که بر اساس امتیازی که بازیکنان در پایان هر رقابت دریافت می‌کنند با لقب‌های آهنین تا چالشگر رتبه بندی می‌شوند.

علاوه بر گیم‌پلی هیجان انگیز که نیازمند داشتن ذهنی خلاق و استراتژیک است، طراحی سه بعدی میدان‌های نبرد و کاراکترها جذابیت بازی را دو چندان کرده و حس یک نبرد واقعی با قهرمانانی جذاب و قدرتمند را به شما می‌دهد.

اگر به بازی‌های استراتژی و هیجان انگیز که سرشار از رقابت‌های متنوع است علاقه دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که بازی‌های Mobile Royale و Mobile Legends را از دست ندهید.