راهنمای بازی ولورانت موبایل شامل نکاتی است که برای ورود به بازی ولورانت موبایل به آنها نیاز پیدا خواهید کرد. اگر از طرفداران اکشن‌های اول شخصی همچون Counter Strike هستید، حتما نام بازی ولورانت (Valorant) به گوش‌تان خورده است. این بازی تولید شده توسط کمپانی رایوت گیمز (Riot Games) به سرعت توانست تا با گیم‌پلی لذت‌بخش‌اش، نظرات بسیاری را به سمت خود جلب کند. محبوبیت این بازی به حدی بود که Riot Games تصمیم گرفت تا نسخه موبایل آن را هم بسازد تا با وارد کردن این بازی به یک بازار وسیع، افراد بیشتری را به سمت این بازی محبوب، جذب کند.

اگر دوست دارید که بازی ولورانت موبایل را روی دستگاه‌های موبایل اندروید و IOS خود تجربه کنید، اما از این بازی و مکانیک‌های آن چیزی نمی‌دانید، نگران نباشید. راهنمای بازی ولورانت موبایل به شما کمک می‌کند تا هر آنچه برای شروع این بازی لازم دارید را یاد گرفته و اطلاعات خود را کامل کنید. با ما همراه شوید.

نقشه Valorant

راهنمای بازی ولورانت موبایل | تمرین در میدان تیر

هنگامی که برای اولین بار، وارد بازی ولورانت موبایل می‌شوید، گزینه‌‌ای پیش روی خود می‌بینید که با استفاده از آن می‌توانید با ورود به میدان تیر بازی، یک راهنمای بازی ولورانت موبایل سریع را پشت سر بگذارید. این راهنما کوتاه و مفرح است و به شما کمک می‌کند که تا با مکانیک‌های اصلی بازی ولورانت موبایل آشنا شوید.

با اینکه انجام مسابقات در بازی ولورانت می‌توانند به شما در فهم مکانیک‌های این بازی کمک کنند، اما بهتر است با مراجعه مداوم به میدان تیر بازی و استفاده از راهنمای بازی ولورانت موبایل، توانایی‌های مامور مورد علاقه‌تان و اسلحه‌های مختلف را آزمایش کنید تا به درک مناسبی از آنها برسید. اگر با دوستان‌تان بازی ولورانت موبایل را تجربه می‌کنید، می‌توانید به طور مداوم و با همکاری با یکدیگر، فرآیند یادگیری بازی ولورانت موبایل را لذت‌بخش‌تر نیز کنید.

امتحان اسلحه‌های مختلف در راهنمای بازی ولورانت موبایل و پیدا کردن سلاحی که تیراندازی و هدف‌گیری با آن برای‌تان راحت‌تر است، راهی مناسب برای درک مکانیک‌های بازی ولورانت موبایل به حساب می‌آید. می‌توانید امتیازات خود و تمام نقشه‌های در دسترس را بررسی کنید تا زوایایی که شلیک کردن از آنها مناسب‌تر است را پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید که به طور بهینه در نقشه حرکت کنید، باید یاد بگیرید که چگونه از گوشه ساختمان‌ها سرک بکشید. معمولا، آنهایی که اینکار را می‌کنند، زودتر می‌توانند حریف خود را ببینند.

به همین ترتیب، هنگامی که در مناطقی قرار گرفته اید که احتمال حضور حریفان، بیشتر است هدف خود را آماده هدشات کردن‌شان نگه دارید تا بتوانید به سرعت به حساب‌شان برسید. سرعت عملکرد در این مواقع بسیار مهم است، ممکن است هدف‌گیری‌تان در اوایل بی‌نقص نباشد، اما نگران نباشید. به مرور زمان و با تکرار امور یاد شده، قطعا پیشرفت خواهید کرد و به تیراندازی حرفه‌ای تبدیل خواهید شد. به یاد داشته باشید، هر چه برای هدف‌گیری نیاز به حرکت کمتری داشته باشید، احتمال از بین بردن حریف‌تان بیشتر است.

آپدیت Valorant

راهنمای بازی ولورانت موبایل | تسلط بر قوانین و آپدیت‌های بازی

توسعه دهندگان بازی ولورانت موبایل برای دستیابی به یک فرمول مبارزات مناسب، قوانینی طراحی کرده اند. این بازی به طور مداوم آپدیت می‌شود. ممکن است قدرت و توانایی‌های اسلحه‌ها و ماموران بازی، برای ایجاد تعادل، کم یا زیاد شوند. بهتر است متون و توضیحات مربوط به هر آپدیت را مطالعه کنید تا از تغییرات ایجاد شده مطلع شوید. این متون به طور کامل هر تغییری که در توانایی ماموران، قدرت اسلحه‌ها و هر تغییر دیگری که در مکانیک‌های بازی ایجاد شده را توضیح می‌دهند.

یکی از تغییرات اساسی که شیوه بازی کردن ولورانت موبایل را تغییر داده، حرکت و شلیک کردن است. با تغییرات ایجاد شده دقت در هدف‌گیری‌تان به توانایی شما در حرکت، تغییر مکان و تیراندازی به هدف تعریف می‌شود. این مکانیک‌ها در ترکیب با توانایی‌های به خصوص هر مامور، می‌تواند به سرعت برای هر بازیکنی که چندان بر اصول بازی مسلط نیست، پیچیده و گیج‌کننده شود. بنابراین وجود راهنمای بازی ولورانت موبایل در اینجا ضروری است.

اصول اولیه هر بازی چیزی است که برای استاد شدن در آن، نیاز به یادگیری‌اش دارید. راه دیگر و آسان‌تری که به شما کمک می‌کند تا دانش‌ بازی‌تان را افزایش دهید، پیدا کردن فردی حرفه‌ای و تمرین با اوست. این به شما کمک می‌کند تا به رتبه‌های بالاتر بروید و در آنجا، چالش‌هایی سخت‌تر برای آزمودن توانایی‌های‌تان در بازی ولورانت موبایل پیدا کنید.

اگر فردی حرفه‌ای را نمی‌شناسید تا با شما تمرین کرده و به عنوان راهنمای بازی ولورانت موبایل برای‌تان عمل کند، می‌توانید استریمرهای این بازی و مسابقات کامل بازی ولورانت موبایل را تماشا کرده و یادداشت برداری کنید. تماشای مسابقات و استریمرها به شما در درک مکانیک‌ها و شیوه بازی کمک می‌کند، اما با یادداشت برداری می‌توانید مطمئن شوید که هیچ نکته‌ای را از دست نداده و فراموش نخواهید کرد.

مبارزات Valorant

راهنمای بازی ولورانت موبایل | تنظیمات بازی

بازیکن‌های حرفه‌ای معمولا از حساسیت موس کمتری استفاده می‌کنند، این موضوع به آنها کمک می‌کند تا هدف‌گیری دقیق‌تری داشته باشند و تسلط بیشتری بر چرخش موس خود پیدا کنند. اما این بدان معنی نیست که تمام بازیکن‌های حرفه‌ای از این فرمول پیروی می‌کنند. برخی از بازیکن‌ها حساسیت موس خود را در حالت بالا قرار می‌دهند.

اگر پس از مطالعه راهنمای بازی ولورانت موبایل به عنوان یک تازه‌کار بازی را شروع می‌کنید، باید هدفی واقع‌بینانه را برای خود تعیین کنید. کار خود را با تنظیمات حساسیت موس بالا شروع کنید و از آنجا کم‌کم تنظیمات را مناسب با سلیقه‌تان کم‌تر یا بیشتر کنید. هرگاه حس کردید که موس‌تان برای هدف‌گیری، سریع‌تر از حد نیازتان حرکت می‌کند، می‌توانید حساسیت موس خود را کم کنید.

با کم کردن حساسیت موس، نیاز به حرکت دست و بازو بیشتر می‌شود. به یاد داشته باشید که استفاده از راهنمای بازی ولورانت موبایل یا نظرات استریمرها و بازیکن‌های حرفه‌ای مختلف درباره حساسیت موس مناسب، چندان به کارتان نمی‌آید. این موضوع کاملا سلیقه‌ای بوده و باید بر اساس توانایی شما در هدف‌گیری تنظیم شود. فرآیند دست‌یابی به درجه حساسیت مناسب، ممکن است به سختی و کندی صورت بگیرد. اما به یاد داشته باشید در حین انجام این‌کار و تکرار مکانیک‌های بازی، می‌توانید به بازیکن بهتری تبدیل شوید.

مطمئنا استفاده از تنظیمات بالای گرافیکی، به سخت‌افزارتان فشار بیشتری وارد کرده و در نتیجه ممکن است منجر به کاهش عملکرد بازی شود. بنابراین بهتر است کمی تنظیمات گرافیکی بازی‌تان را کاهش دهید تا یک بازی روان و سریع را تجربه کنید. بازی ولورانت بسیار بهینه طراحی شده و با سخت‌افزارهای بسیاری سازگار است. اما بهترین راه تجربه این بازی، به صورت شصت فریم بر ثانیه بوده و ممکن است برای اینکه بخواهید به این عدد برسید، کمی از تنظیمات گرافیکی بازی‌تان کم کنید.

راهنمای بازی ولورانت موبایل

راهنمای بازی ولورانت موبایل | اسلحه‌ها و زره

هنگامی که بدون هیچ زرهی، مستقیما وارد نبرد می‌شوید، ممکن است به راحتی صدمه دیده و کشته شوید. حتی بازیکن‌های حرفه‌ای نیز مقداری زره تهیه می‌کنند تا در شرایط مختلف، زنده بمانند. برای محافظت از جان با ارزش‌تان، قطعا به زره نیاز پیدا خواهید کرد. زره در برخی موارد از اسلحه‌ها نیز مهم‌تر است. ممکن است بر تمام اسلحه‌های بازی تسلط داشته باشید، اما اگر حریف‌تان، هم سطح یا حتی بهتر از شما باشد، نمی‌توانید جلوی تیر خوردن و حذف شدن خود را بگیرید. بنابراین یکی از مهم‌ترین نکات راهنمای بازی ولورانت موبایل این است که خریدن زره را فراموش نکنید.

در اکثر موارد، باید خود را به سرعت و زودتر از تیم حریف به مکانی مورد نظر برسانید تا بتوانید آن مکان را تحت کنترل خود درآورید. سریع‌ترین راه این است که هنگام دویدن، چاقوی خود را انتخاب کنید. بهتر است حین مبارزه از پریدن پرهیز کنید، چراکه در این صورت کنترل اسلحه‌تان و هدف‌گیری با آن سخت‌تر می‌شود. به جای پریدن، بهتر است نشسته حرکت کنید.

اکثر بازیکن‌های حرفه‌ای بازی ولورانت این موضوع را تایید می‌کنند. نشستن گزینه قابل اعتمادتری در مبارزات است، چراکه بازیکن‌های حریف را مجبور می‌کند که هدف‌های خود را برای صدمه زدن به شما پایین بیاورند. این تغییر چند ثانیه‌ای می‌تواند نتیجه هر مبارزه را عوض کند. بنابراین به شما در راهنمای بازی ولورانت موبایل توصیه می‌کنیم که گزینه نشستن در مبارزات را، مدنظر قرار دهید.

حفظ آرامش در مبارزات یکی از نکات بسیار مهم است که به بازیکن‌ها کمک می‌کند تا چند نفر را در هر نبرد حذف کنند. همواره به تنفس خود دقت کرده و این‌کار را با آرامش انجام دهید. هرگاه به دلیل هیجان بالا، روند تنفس‌تان به هم خورد، با نفس‌های عمیق آن را دوباره تنظیم کنید. به راحتی می‌توانید با تمرین، آرامش خود را در لحظات دشوار و پرتنش بازی حفظ کنید.

با حفظ آرامش راحت‌تر می‌توانید فکر کنید و تاکتیک‌های مختلف تیم حریف و الگوهای حرکتی‌شان را تشخیص دهید. در غیر این صورت، نمی‌توانید از هر فرصتی که در بازی پیش می‌آید استفاده کنید. یکی از نکات مهمی که هر مربی، بازیکن حرفه‌ای یا راهنمای بازی ولورانت موبایل به شما خواهند گفت، این است که آرامش خود را در شرایط مختلف بازی حفظ کنید.

راهنمای بازی ولورانت موبایل

راهنمای بازی ولورانت موبایل | چگونه پول‌های خود را در بازی خرج کنیم؟

ولورانت بازی اکشن اول شخصی است که بر مدیریت اقتصاد و نحوه خرج کردن پول‌هایی که در طول مسابقه به دست می‌آورید، تاکید دارد. برای پیروزی در این بازی، باید بدانید که در چه زمانی اسلحه بخرید و چه زمانی پول‌های‌تان را در جیب خود نگه دارید. پول‌هایی که به دست می‌آورید را بلافاصله خرج نکنید. نکته‌ای مهم در راهنمای بازی ولورانت این است که ابتدا به تجهیزات تیم خود نگاهی بیندازید، اگر هم‌تیمی‌تان برای خرید امکانات لازم پول نداشت، بخشی از پول‌‌های خود را برای تهیه امکانات برای او، خرج کنید.

اولین آیتمی که در بازی باید تهیه کنید، زره است. پس از خرید زره می‌توانید به سراغ خریدن اسلحه‌ها یا هر آیتم اضافه‌ای که می‌خواهید بروید. سعی کنید آیتم‌های اضافی را بر اساس توانایی مامور خود و هم‌تیمی‌های‌تان تهیه کنید. با پیشروی در بازی ممکن است راندهایی وجود داشته باشد که در آن پول زیادی به دست نیاورده و مجبور به تهیه زره و یک سلاح کمری کوچک بشوید.

در برخی راندهای دیگر با پول‌های خود می‌توانید زرهی سنگین‌تر و اسلحه‌هایی بهتر بخرید. اما در بعضی از راندها پول زیادی در جیب دارید که با استفاده از آن می‌توانید برای خود بهترین تجهیزات ممکن را تهیه کنید. به شما در راهنمای بازی ولورانت موبایل توصیه می‌کنیم که مبلغ پول خود را بین آیتم‌های مختلف تقسیم کنید، هیچ‌گاه به‌خاطر تهیه اسلحه، از خریدن زره خودداری نکنید.

از نکات مثبت تمرین در میدان تیر، این است که می‌توانید بر سلاح‌های مختلف ارزان یا گران مسلط شوید تا در شرایط اقتصادی مختلف، برای انتخاب سلاح مناسب خود و تناسب آن با قابلیت‌های مامور مورد علاقه‌تان، اقدام کنید.

راهنمای بازی ولورانت موبایل

راهنمای بازی ولورانت موبایل | ماموران را بشناسید

ماموران مختلف با قابلیت‌هایی متنوع، بخش هیجان‌انگیز بازی ولورانت هستند. هر مامور مناسب یک سبک بازی بوده و توانایی‌های‌شان در مقطعی از نبردهای تاکتیکی بازی به کار می‌آید. برای اینکه بتوانید تاثیر مناسبی در نبردهای بازی بگذارید، انتخاب ماموری که توانایی‌های او با سبک بازی‌تان هم‌خوانی داشته باشد، ضروری است. اما انتخاب مامور مناسب به تنهایی کافی نیست. استفاده مناسب و به موقع از قابلیت‌ها نیز بسیار مهم است. بخش مهمی از راهنمای بازی ولورانت انتخاب مامور صحیح و استفاده به موقع از توانایی‌های اوست، چراکه می‌توانند پیروزی یا شکست شما در یک مسابقه را رقم بزنند.

چهار کلاس مختلف از ماموران، در بازی ولورانت حضو دارند:

  • کنترل‌ کننده‌ها: اینگونه ماموران توانایی منحصربه‌فردی در کنترل میدان نبرد برای جلوگیری از صدمه دیدن هم‌تیمی‌ها یا مجبور کردن دشمنان به تغییر موقعیت خود دارند.
  • دوئلیست‌ها: ستاره هر تیم، معمولا دوئل کننده‌های آن است. این ماموران با قابلیت‌های پر زرق و برق‌شان صدمات زیادی به تیم حریف وارد آورده و راه را برای رسیدن تیم‌شان به هدف، هموار می‌کنند.
  • آغاز کننده‌ها: همان‌طور که از نام‌شان پیداست، ماموران آغازگر با به عقب راندن عناصر دفاعی تیم حریف، شرایط را برای حمله مهیا کرده و نبردها را شروع می‌کنند.
  • نگهبانان: نیروهای دفاعی تیم که حملات تیم حریف را دفع کرده و نقاطی از نقشه که از آنجا ممکن است حمله صورت بگیرد را می‌بندند. این کلاس از ماموران، در هر دو حالت تدافعی و تهاجمی، به کار می‌آیند.

قابلیت‌های همه ماموران حاضر در بازی ولورانت، با یکدیگر هم‌خوانی ندارد، بنابراین انتخاب مامورانی که قابلیت‌های‌شان، ترکیب مناسب‌تری است، به پیروزی شما کمک بسیاری می‌کند. اگر برای اولین بار پس از مطالعه راهنمای بازی ولورانت موبایل می‌خواهید یک مامور را انتخاب کنید، به شما توصیه می‌کنیم که تمام مامورانی که در دسترس دارید را در میدان تیر آزمایش کنید تا با توانایی‌های آنها آشنا شده و ماموری که مورد علاقه‌تان است را راحت‌تر انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اسلحه‌های انتخابی معمولا تاثیری در قابلیت‌های هر مامور ندارد، اما برخی اسلحه‌ها برای استفاده با بعضی از ماموران، مناسب‌تر هستند.

راهنمای بازی ولورانت موبایل

راهنمای بازی ولورانت موبایل | بهترین ماموران برای بازیکن‌های مبتدی

کنترل کننده‌ها | Omen: اگر از به دام انداختن دشمنان گیج شده لذت‌ می‌برید، اومن (Omen) مامور مخصوص شماست. قابلیت دود او به راحتی و با دقت بسیار بالا عمل می‌کند و می‌توانید حتی آن را در ارتفاعات و سطوح مختف نیز قرار دهید. به علاوه، این قابلیت‌ بدون هیچ هزینه اضافی شارژ می‌شود و می‌توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

بهترین قسمت توانایی‌های اومن، کور کردن دشمنان و تلپورت کردن به فاصله‌ای نسبتا نزدیک است. این به بازیکن‌های مبتدی اجازه می‌دهد که استراتژی‌های مختلف را امتحان و دشمنان را بدون دردسر، کور کنند. همچنین می‌توانید دشمنان را با قابلیت اولتیمیتی که هر لحظه می‌توان آن را متوقف کرد، غافلگیر کنید.

دوئلیست‌ها | Jett و Reyna: حالا که در راهنمای بازی ولورانت موبایل با یک مامور مناسب کنترل‌گر آشنا شده اید، وقت آن رسیده که به ستاره تیم‌ها، یعنی دوئلیست‌ها بپردازیم. آنهایی که سرعت را می‌پسندند، از مامور جت (Jett) خوش‌شان خواهد آمد. او می‌تواند مقابل قابلیت‌های سایر ماموران جاخالی داده و با قابلیت‌های منحصربه‌فرد خود، آنها را در آسمان و زمین، غافلگیر کند. این به شما کمک می‌کند تا بتوانید هدشات کردن و هدف‌گیری دوباره را تمرین کنید، چراکه به ارتفاع رفته اید و حالا باید هدف‌تان را دوباره تنظیم کنید. دیگر قابلیت‌های این مامور، می‌توانند برای سایر هم‌تیمی‌های‌تان، سنگر ایجاد کنند. قابلیت نهایی جت، ضربه‌ای مرگبار وارد می‌کند که می‌تواند هر حریفی را با یک ضربه، از بین ببرد.

مامور Jett

مامور دوئلیست دیگر پیشنهادی ما در راهنمای بازی ولورانت موبایل، رینا (Reyna) است. رینا ساده اما بسیار کارآمد است، بنابراین زمان زیادی برای یادگیری او صرف نخواهید کرد. این سبب می‌شود که رینا، به ماموری مناسب افراد تازه وارد تبدیل شود. قابلیت‌های رینا، موقعیت دشمنان را لو می‌دهد و سبب می‌شود تا در حیاتی‌ترین لحظات حمله‌شان، ترسیده و عقب‌نشینی کنند. چنین لحظاتی با گیم‌پلی تاکتیکی بازی ولورانت هم‌خوانی زیادی دارند. بنابراین اگر بتوانید بر قابلیت‌های رینا مسلط شوید، پیروزی‌های بسیاری را کسب خواهید کرد.

دیگر قابلیت‌های رینا می‌توانند او را بسته به موقعیتی که در آن قرار دارد، درمان کنند. این برای بازیکن‌های مبتدی که به دنبال دوئل کردن هستند مناسب است، چراکه درمان به موقع در لحظات حیاتی نبرد، بسیار به کمک‌شان خواهد آمد. قابلیت نهایی رینا سبب می‌شود که هر بازیکنی که بکشید، امتیازات ویژه‌ای به شما بدهد. این امر، تشویق‌تان می‌کند تا با قدرت، بازی را ادامه دهید.

آغاز کننده | KAY/O: مامور آغازگری که در راهنمای بازی ولورانت موبایل برای‌تان در نظر گرفته ‌ایم، کی او (KAY/O) نام دارد. بازیکن‌های مبتدی از امتحان این مامور لذت زیادی خواهند برد. او از چاقوی خود برای معلوم کردن موقعیت دشمنان استفاده می‌کند. نارنجک‌های فلش‌بنگ او موقعیت ماموران را به خطر انداخته و نقشه‌های‌شان را به هم می‌زند. قابلیت نهایی کی او، امواجی را به اطراف می‌فرستد که سبب می‌شود مامورانی که در نزدیکی کی او هستند، نتوانند قابلیت‌های‌شان را استفاده کنند. وجود ماموری چون کی او برای هر تیمی حیاتی است.

نگهبان | Sage: بازی‌هایی که در ولورانت تجربه می‌کنید، می‌توانند به سرعت به آشوب کشیده شوند. این سبب می‌شود که بازیکن‌های زیادی گیج شوند. با سیج (Sage) می‌توان به راحتی روند بازی را آهسته کرد و جلوی بازیکن‌های حریف ایستاد. قابلیت دیوار یا توپ‌های کند کننده که این مامور استفاده می‌کند، به تیم‌تان فرصت نفس‌ گرفتن و تغییر موقعیت می‌دهد.

دیوار او همچنین می‌تواند به عنوان یک سنگر عمل کند. در مناطق کور، با استفاده از دیوار می‌توانید مسیر دید حریفان‌تان را ببندید و آنها را به دردسر بیندازید. می‌توانید با قابلیت درمان کردن هم‌تیمی‌تان، بازیکن‌های مهم را زنده نگه دارید. اما این شما را نیز به هدف تبدیل می‌کند، بنابراین آماده دفاع از خود باشید. سیج، مامور نگهبان مهمی است که به دلیل سادگی بازی با او، گزینه مناسبی برای مبتدیان به حساب می‌آید. بنابراین اگر پس از مطالعه راهنمای بازی ولورانت موبایل به دنبال یک مامور مناسب نگهبان برای خود می‌گردید، حتما سیج را امتحان کنید.

راهنمای بازی ولورانت موبایل

راهنمای بازی ولورانت موبایل | بهترین اسلحه‌ها برای بازیکن‌های مبتدی

سلاح‌های شکاری | Phantom: میان دو اسلحه فانتوم (Phantom) و وندال (Vandal) در این دسته رقابت سنگینی در گرفته است. در حالی که عده‌ای سلاح وندال را ترجیح می‌دهند، گزینه بهتر برای افرادی که به تازگی با این بازی آشنا شده اند، فانتوم است. این اسلحه مجهز به صداخفه‌کن و هدف‌گیری بهبود یافته است که به شما در هدف‌گیری از هر فاصله‌ای، کمک می‌کند. اگر می‌خواهید دقت خود در تیراندازی را افزایش دهید، حتما سلاح فانتوم را امتحان کنید.

اس‌ام‌جی‌‌ها| Spectre: اگر به دنبال قدرت می‌گردید و در عین حال، نمی‌خواهید برای سلاح های شکاری پول بدهید، اس‌ام‌جی‌ها گزینه مناسبی هستند. سلاحی که در راهنمای بازی ولورانت موبایل در دسته اس‌ام‌جی‌ها به شما پیشنهاد می‌کنیم، اسپکتر (Spectre) است. این اسلحه به خصوص در دستان ماموران سریعی همچون جت، بسیار کارآمد است. با این اسلحه می‌توانید در زمانی کم، تیرهای بسیاری شلیک کرده و هر زرهی را از فاصله نزدیک ذوب کنید. هدف‌گیری با این اسلحه نیز دقیق است، بنابراین اگر به دنبال اسلحه‌ای سریع و مرگ‌بار در دسته اس‌ام‌جی‌ها می‌گردید، حتما اسپکتر را امتحان کنید.

سلاح‌های ‌کمری | Ghost: هیچ سلاح کمری به اندازه گوست (Ghost) بی‌صدا و کارآمد نیست. اگر به عنوان بازیکنی تازه‌کار، پس از مطالعه راهنمای بازی ولورانت موبایل می‌خواهید با یک اسلحه‌ تمرین هدف‌گیری کنید، سلاح Ghost مناسب‌ترین گزینه برای تمرین هدشات و هدف‌گیری دقیق است. با سلاح گوست می‌توانید از فاصله سی متری، دشمنان را هدشات کنید. اما چیزی که سبب ارزشمندی بسیار این اسلحه می‌شود، قیمت بسیار ارزان آن است.

سلاح شاتگان Judge

شات‌گان‌ها | Judge: با این اسلحه تنها کافی است که شلیک کنید. نیازی نیست که هدف‌گیری‌تان دقیق باشد، فقط به دشمنان نزدیک شوید و ماشه را بکشید تا به راحتی آنها را از بین ببرید. اگر در یک راند، در طرف مهاجم قرار گرفته اید، به راحتی می‌توانید با اسلحه جاج (Judge) به خط دفاعی دشمنان یورش برده و آنها را در هم بشکنید.

اسنایپرها | Marshall: سلاح اپراتور (Operator) گران‌ترین سلاح بازی است و می‌تواند توانایی هدف‌گیری شما را به رخ حریفان‌تان بکشد (البته اگر هدف‌گیری بسیار دقیقی داشته باشید). در مقابل، برای استفاده از سلاح مارشال (Marshall) نیازی ندارید که یک اسنایپر حرفه‌ای باشید.

این سلاح توانایی هدف‌گیری شما را به چالش می‌کشد. با استفاده از دوربین مارشال می‌توانید موقعیت دشمنان را ببینید. از طرفی این اسلحه بسیار ارزان‌تر بوده و زمان خشاب‌گذاری آن نیز کوتاه‌تر است. اگر خود را یک بازیکن مبتدی می‌دانید ولی علاقه‌مند به سلاح‌های اسنایپر هستید، در راهنمای بازی ولورانت موبایل به شما پیشنهاد می‌کنیم که از همان اول به سراغ هدشات کردن حریفان نروید. ابتدا با هدف گرفتن بدن حریفان، کار خود را آغاز کنید و با به دست آوردن اعتماد به نفس، کم‌کم هدشات کردن آنها را تمرین کنید. حتی می‌توانید با تسلط بر سلاح مارشال، آرام‌آرام به سمت استفاده از اپراتور نیز بروید.

آیا تازگی بازی ولورانت موبایل را آغاز کرده اید؟ نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود از سلاح‌ها و ماموران این بازی را با ما در میان بگذارید.