هر ساله شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی در جهان، برای جذب بازیکنان و ترویج فرهنگ بازی و بازی‌سازی در بین مردم، شروع به برگزاری مسابقات بین المللی و اهدای جوایز ارزنده به برترین‌های این حوزه می‌کنند. یکی از معتبرترین و معروف‌ترین مسابقات که تقریبا بین همه‌ی گیمر‌ها شناخته شده است، سری مسابقات eSport یا مسابقات ورزش‌های الکترونیکی است، که بازیکنان را از سر‌تا‌سر دنیا گرد هم آورده و رقابت هیجان انگیزی را بوجود می‌آورند.

رویداد esport

در ایران اما، شاید حوزه‌ی گیم همچنان ناشناخته و عجیب به حساب بیاید و نیاز مبرم به فرهنگ‌سازی، در آن حس می‌شود. در حال حاضر اگر به افراد بگوییم که از حوزه‌ی گیم می‌توان درآمدزایی کرد، شاید به نظرشان بسیار عجیب برسد. به همین دلایل نیز، شاید نتوان بستر‌های مناسبی برای اینگونه مسابقات یافت. حال رسانه‌های مختلف در ایران نیز به این ضعف عملکرد پی برده و به همین جهت، دست روی دست نگذاشته و شروع به ترویج فرهنگ گیمینگ و حتی درآمد‌زایی از این حوزه‌ی گسترده کرده‌اند.

بازی کالاف دیوتی به عنوان یکی از بهترین بازی‌های موبایلی در چند سال اخیر، اولین بازی‌ای بوده که کافه‌بازار تصمیم گرفته لیگ آنلاین آن را برگزار کند؛ این بازی به دلیل دیتادار بودن توسط بازار منتشر نشده بود و به تازگی از طریق اپلیکیشن بازار نیز قابل دریافت و بروزرسانی شده است.

esport در ایران

برگزاری اولین دوره‌ی مسابقات eSport موبایل در ایران توسط کافه بازار

حال انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران با همکاری کافه بازار بنیانگذار اولین سری مسابقات eSport موبایل در ایران شده‌اند. در اولین دوره‌ی این مسابقات شرکت کنندگان باید در بازی Call Of Duty Mobile، شروع به رقابت با یکدیگر کنند.

در این سری مسابقات می‌توانید به صورت فردی و یا تیمی متشکل از 4 نفر شرکت کنید. روز اول مسابقات به مسابقات انفرادی اختصاص یافته و در روز 22 آبان برگزار می‌شود.

روز 23 آبان به مسابقات گروهی اختصاص یافته است. درست یک هفته بعد یعنی 30 آبان، افراد و تیم‌های شرکت کننده، پس از از پشت سر گذاشتن یک رقابت نفس گیر، در برج میلاد تهران وارد مسابقه‌ی قهرمان قهرمانان می‌شوند، که در آن سه تیم برتر و ۸ نفر اول مسابقات انفرادی در جام قهرمان قهرمانان با یکدیگر رقابت خواهند کرد که در نهایت منجر به مشخص شدن قهرمان قهرمانان و اهدای جوایز می‌شود.


اگر شما هم از طرفداران بازی کالاف دیوتی موبایل هستید، همین حالا در مسابقه ثبت‌نام کرده تا شاید شما برنده‌ی خوش شانس 60 میلیون تومان جایزه‌ی نقدی این مسابقات باشید.
در انتها جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در مسابقه به صفحه ویژه این رویداد مراجعه کنید.

اطلاعات بیشتر و ثبت نام

با اخبار تکمیلی این رویداد همراه بازیاتو باشید.