بازی‌های کارتی جزو پر طرفدارترین بازی‌ها هستند که چه در دنیای واقعی و با دوستان، و چه در نمونه‌های دیجیتال مثل ™!UNO طرفداران خود را دارند و گزینه‌ای مناسب برای اوقات فراغت و سرگرمی هستند. این بازی‌ها بسیار متنوع هستند و مدل‌های بسیار مختلفی از آن‌ها در بازار وجود دارد.

با ورود بازی‌های کارتی به دنیای ویدیو گیم‌ها، شاهد ارتقای این شکل بازی‌ها بودیم و بازی‌های بسیار جذابی منتشر شدند. توسعه دهندگان ایرانی هم مثل همیشه همگام با تب و تاب بازار جهانی بازی‌های ویدیویی بازی‌هایی مثل باباشاه را روانه بازار کردند.

یکی از محبوب‌ترین انواع بازی‌های کارتی، بازی محبوب و پر طرفدار و بسیار هیجان انگیز حکم است که به احتمال زیاد با آن آشنا هستید. حالا حکم باز آمده تا این بازی جذاب را با خود به گوشی‌های هوشمند ما بیاورد. اگر شما هم طرفدار بازی‌های کارتی و به خصوص حکم هستید این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا با یکی از بهترین بازی‌های حکم موبایل آشنا شوید.

اگر از طرفداران بازی حکم باشید حتما از تجربه حکم باز لذت خواهید برد. گیم پلی حکم باز دقیقا شبیه و با قوانین بازی اصلی و معروف حکم است. چهار بازیکن در هر بازی وجود دارند که دو به دو یار هستند و به بازی با یکدیگر میپردازند. البته این نکته را باید مد نظر قرار دهید که این بازیکنان همگی ربات هستند و بازی به صورت آفلاین و با هوش مصنوعی اجرا می‌شود و تنها دلیلی که شاید نیاز به اینترنت داشته باشد دیدن تبلیغات برای دریافت الماس است. این گیم پلی به بهترین شکل و به صورت کاملا روان پیاده سازی شده و از بازی کردن لذت خواهید برد.

البته برخی جزئیات در بازی پیاده نشده‌اند. به طور مثال اگر در بازی اصلی حکم، شما حاکم باشید و در بین کارت‌های اولی که دریافت می‌کنید هیچ آس یا شکلی وجود نداشته باشد می‌توانید دست را بریزید و مجدد کارت بگیرید. اما در حکم باز این مورد پیاده نشده و کارت‌هایتان هرچه که باشد باید حکم کنید.

به جز این مورد تمامی قوانین دیگر بازی در حکم باز وجود دارند و می‌توانید یک حکم واقعی و جذاب را روی گوشی موبایل خود تجربه کنید و از بازی کردن آن لذت ببرید.

برای شروع هر بازی در حکم باز نیاز به پنج الماس دارید. در ابتدای بازی صد الماس دارید و در کنار آن بازی هر شش ساعت یک بار پنج الماس به رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد. اما تنها منبع درآمد شما همین الماس‌های رایگانی است که می‌توانید به شکل روزانه و ساعتی دریافت کنید و حتی با پیروزی در بازی‌ها الماسی دریافت نخواهید کرد.

بهتر بود سازنده میزانی الماس در ازای هر برد به کاربر اختصاص دهد اما این طور نیست و در صورت برد یا باخت شما پنج الماس ورودی به بازی را از دست می‌دهید و نه تنها الماسی نمیگیرید بلکه با هر بار بازی کردن تعدادی الماس هم از دست می‌دهید و این نکته باعث می‌شود کاربر بعد از مدتی با کمبود الماس مواجه شود و با توجه به اینکه در روز می‌تواند تنها ۱۵ الماس، یعنی هزینه سه بازی را دریافت کند ممکن است موجب ریزش کاربران بازی شود.

بازی گرافیک بسیار خوبی دارد و رابط کاربری نیز مناسب و کاربر پسند است و به بهترین شکل ممکن راحی شده است. حضور در فضای بازی حس خوبی به کاربر منتقل می‌کند و برخی انیمیشن‌های کوچک مانند انداختن ورق به جذابیت‌های بصری بازی افزوده است.

رنگ‌های به کار رفته در بازی هم با هم در تناسب اند و فضای زیبایی را ساخته‌اند. البته در این بخش مشکلاتی جزئی هم وجود دارد. به طور مثال نتیجه بازی به خاطر رنگ سفید نوشته و بک‌گراند نقره‌ای خوانایی بسیار پایینی دارد. همچنین بهتر بود تعداد دست‌های گرفته شده در هر طور هم به شکل عددی نمایش داده شوند.

ظاهر کارت‌ها و میز بازی هم قابل تغییر هستند و شما می‌توانید با خریداری کردن بسته‌های جدید از فروشگاه ظاهر مورد نظر خود را برای میز بازی و یا کارت‌ها انتخاب کنید. البته تعداد این بسته‌ها بسیار کم هستند و حق انتخاب زیادی ندارید.

علاوه بر این‌ها شما می‌توانید آمار بسیار دقیقی از عملکرد و بازی‌های خودتان ببینید و مو به مو و با جزئیاتی بسیار دقیق عملکرد خود را بررسی کنید. جدول رتبه بندی بسیار خوبی هم در بازی قرار دارد و شما می‌توانید از بخش لیدربرد بهترین بازیکنان و همچنین رتبه خود بر اساس امتیاز و درصد پیروزی را ببینید.

به طور کلی می‌توان حکم باز را بازی‌ای خوش ساخت و جزو بهترین عناوین حکم آفلاین بازار دانست که با گیم پلی روان و رابط کاربری خوب می‌تواند کاملا شما را راضی کند. به گفته سازنده بازی به صورت پیاپی به روز خواهد شد و امیدواریم در نسخه‌های بعدی حکم باز بهتری را شاهد باشیم.

اگر شما هم عاشق بازی حکم هستید و برای زمان‌های آزاد خود که حتی ممکن است به اینترنت نیز دسترسی نداشته باشید به دنبال یک بازی کارتی آفلاین و خوش ساخت می‌گردید، می‌توانید همین حالا از این صفحه حکم باز را دانلود و نصب کنید.


معرفی ویدیویی بازی حکم باز