انواع و اقسام بازی‌ها که با کارت (ورق) انجام میشوند در طول سال‌ها همواره همراه مردم بوده اند. از حکم بگیر تا بازی‌های ساده تر و شیرین کاری‌هایی که با ورق های کارت انجام میشوند. این موج محبوبیت بازی کارتی با پیشرفت دنیای اینترنت و تکنولوژی نیز همراه و همگام بوده است.

امروز بازی‌های گوناگون کارتی به اشکال متنوع به صورت آنلاین و آفلاین برای دستگاه‌های مختلف وجود دارند. بازی‌هایی که گاهی به اندازه نسخه فیزیکی و یا حتی بیشتر از آن برای کاربران جذاب هستند. باباشاه نیز یکی از همین بازی‌هاست.

در ادامه با معرفی و بررسی باباشاه جدیدترین ساخته استودیو مدریک با ما همراه باشید.

ورق بازی بابا شاه

نوستالژی بومی سازی شده

حتما سال‌ها پیش که ویندوز xp همچنان جزو محبوب ترین سیستم عامل ها بود را به خاطر دارید. از جذابیت‌های این سیستم عامل قدیمی و محبوب میتوان به بازی‌های پیش فرض که با خود همراه داشت اشاره کرد. یکی از این بازی‌ها به این صورت بود که شما میبایست ورق‌ها را به ترتیب روی هم میچیدید.

اگر این بازی محبوب و معروف ویندوز را یادتان باشد قطعا از باباشاه خوشتان خواهد امد. در باباشاه نیز گیم پلی تا حدودی شبیه به ان نسخه قدیمی کارت بازی ویندوز است. در این بازی نیز شما باید ورق‌ها را به ترتیب زیاد به کم و یا کم به زیاد بچینید.

استودیو مدریک که پیش از این بازی‌های موفقی مثل گلمراد و خروس جنگی را تولید کرده است توانسته با استفاده از یک ایده ساده بازی جذاب و کاربرپسندی ارائه کند. تلفیق ایده یک بازی نوستالژی با المان‌های ایرانی و بومی سازی شده عنوان تحسین برانگیزی را روانه بازار کرده است.

ورق بازی آنلاین

از سیبیل تا محبوبیت

گرافیک و شخصیت پردازی در باباشاه به بهترین شکل ممکن انجام شده و در کنارش موسیقی و صداگذاری قوی از باباشاه یک بازی بی نقص خلق کرده است. در کنار زیبایی، ایرانی و بومی بودن گرافیک و شخصیت‌ها و موسیقی و استفاده از دیالوگ‌های طنزآمیز بازی را چندبرابر جذاب تر کرده است.

در کنار این‌ها باباشاه داستان خودش را هم دارد و شما باید برای رهایی از اتاق شاه خواسته‌های درباریان را براورده کنید. این خواسته‌ها نیز به نوع خود جالب هستند و از رشد سبیل بانوی دربار تا درخواست کمتر شدن محبوبیت سوگلی شاه هستند.

برای براورده کردن این خواسته ها شما باید دست به کار شوید و ورق‌ها را به ترتیب روی هم بچینید. در برخورد با هر عضو دربار و در راه براورده کردن درخواست‌ها تعداد زیادی مرحله رو به روی شماست.

بازی حکم بابا شاه

تعداد مراحل بازی خیلی زیاد نیست اما آنقدری هست که بتواند مدتی شما را سرگرم کند و طبق گفته و ادعای سازنده به زودی مراحل بازی نیز بیشتر میشوند.

در گیم پلی بازی در کنار کارت‌های اصلی که باید روی هم بچینید کارت‌هایی هم برای کمک به شما وجود دارند. کارتی نیز به نام باباکارت وجود دارد که میتواند روی هرکارتی قرار بگیرد. برای استفاده از باباکارت باید سکه هزینه کنید. سکه‌ها نیز به صورت روزانه و پس از هر مرحله به شما تعلق میگیرد.

شاید وجود بخشی آنلاین و یا حداقل جدول رتبه بندی میتوانست جذابیت بازی را افزایش دهد اما چنین بخشی در بازی وجود ندارد.

دانلود بازی باباشاه

باباشاه در مجموع عنوانی قوی و راضی کننده برای هر سلیقه ای است. گرافیک، صداگذاری مناسب و گیم پلی روان نوید عنوان سرگرم کننده ای را به شما میدهند. میتوانید از همین صفحه باباشاه را دانلود کنید.