امروزه بازار بازی های آنلاین مخصوصا بر روی پلتفرم گوشی های هوشمند به شدت داغ است. ما در گذشته شاهد بازی هایی نظیر Quiz of Kings، زاواران و… بوده ایم که در حال حاضر مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده اند. در این مقاله ما میخواهیم نگاهی به بازی Guns of Boom بیندازیم و با همراهی شما خوانندگان عزیز این بازی زیبا را با یکدیگر بررسی کنیم. این بازی در سبک شوتر اول شخص بوده و به صورت آنلاین اجرا میشود.

باید در نظر داشته باشیم که طراحی و توسعه ی یک بازی شوتر اول شخص آنلاین کار راحتی نیست؛ زیرا از طرفی پیاده سازی گیم پلی و گرافیک و بهینه سازی آن برای پلتفرم اندروید و از طرفی دیگر نحوه ی پیاده سازی اجرای آنلاین بازی به اتّصال بازیکن ها به یکدیگر کاری مشکل است.اما در این مقاله میخواهیم این بازی رو مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم که آیا سازندگان بازی توانسته اند از عهده ی چالش های مختلف بازی به خوبی بر بیایند؟!

بازی Guns of Boom

قبل از شروع هر چیزی بهتر است یک نگاه کلی به گیم پلی بازی داشته باشیم:

همان طور که گفته شد، بازی به صورت آنلاین انجام می شود. در هر دور بازی، سرور به صورت تصادفی هشت نفر از بازیکنان را در دو تیم در مقابل هم قرار میدهد. دو تیم در طی مدت زمان کوتاهی با مبارزه علیه یکدیگر امتیاز کسب میکنند و در نهایت، تیمی که امتیاز بیشتری کسب کرده باشد برنده ی دور محسوب میشود.

گیم پلی بازی حالت نرمالی دارد و عیب و ایراد خاصی در آن دیده نمیشود. از ویژگی های جالب گیم پلی بازی میتوان به شلیک اتومات توسط پلیر، گرفتن اسلحه ی دیگران، پرتاب نارنجک و حمله با سلاح سرد را ذکر کرد. در کل سازندگان بازی به خوبی استاندارد های گیم پلی یک بازی شوتر اول شخص را به خوبی رعایت کرده اند.

نقد و بررسی بازی Guns of Boom

یکی از ویژگی های منحصر به فرد بازی Guns of Boom، اتحاد بازیکن ها با یکدیگر در بازی و بازی دوستانه است. همچنین در بازی شاهد سلاح ها و آیتم های متنوعی هستید که میتوانید با جمع آوری سکه از هر دور بازی آن ها را خریداری کنید یا میتوانید اسلحه هایی را که دارید ارتقا دهید. از نقاط ضعف گیم پلی میتوان به راحت نبودن کنترل پلیر اشاره کرد که در برخی موارد پلیر را اذیت میکند.

بررسی بازی Guns of Boom

اکنون کمی به گرافیک و صداگذاری بازی می پردازیم. محیط های بازی طراحی خوبی دارند. در هر دور بازی شما شاهد محیط های گوناگونی برای مبارزه هستید. طراحی کاراکتر های بازی و همچنین طراحی اسلحه های بازی نیز جذاب است و نمیتوان ایراد خاصی بر آن ها وارد کرد. همچنین افکت های بازی (شامل انفجار، آتش جلوی اسلحه و…) بسیار جالب هستند. رابط های کاربری نیز از طراحی خوبی برخوردار هستند.

Guns of Boom

تکسچر های بازی با توجه به اینکه بازی برای پلتفرم گوشی های هوشمند عرضه شده است میتوان گفت از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار هستند. اما متاسفانه بازی بر روی برخی سیستم ها لگ دارد و شاید به راحتی نتوانید هنگام لگ بازی کنید. صداگذاری بازی از هر لحاظ به غیر از قسمت صداهای افکت بهینه هستند. زیرا برخی اوقات صدا های شلیک اسلحه ها باعث اذیت بازیکن میشود. موزیک های داخل بازی نیز مناسب سبک بازی های شوتر و رقابتی است.

بازی Guns of Boom

بازی Guns of Boom را یکبار هم که شده تجربه کنید.

در نهایت باید بگویم بازی جذاب Guns of Boom ارزش حداقل یکبار امتحان کردن را برای کاربران و مخاطبان بازی های آنلاین و رقابتی دارد. سازندگان این بازی شاید فقط در قسمت های صداگذاری و گرافیک فنی با کیفیت پایین تری کار کرده اند اما گیم پلی این بازی از المان و آیتم های جذابی برخوردار است که بازی را به یک تجربه ی خاص برای کاربر تبدیل میکند. امیدواریم که در آپدیت های آینده ی این بازی، ایراداتی که در این مقاله ذکر شد رفع گردند.