بازی‌ها آموزشی دسته بندی ارزشمندی هستند. این بازی‌ها صرفا چیزی برای سرگرمی نیستند و در کنار سرگرمی مفاهیمی را هم به کاربر یاد می‌دهند. همین نکته باعث تفاوت این سبک بازی با سایر بازی‌ها شده است.

این بازی‌ها به خصوص برای کودکان بسیار مناسب است. یادگیری که مسئله‌ای مهم برای کودکان است همراه با بازی میتواند سریعتر و بهتر اتفاق بیفتد.

پیش از این هم بازی‌هایی مثل قطار شادی یا فسقلی‌ها در مهدکودک را در سایت معرفی کرده‌ایم. امروز هم عنوانی دیگر در دسته بندی آموزشی برای کودکان را با هم بررسی خواهیم کرد. همراه بازیاتو باشید.

تصویر 1 از بازی غولک

به غول‌ها غذا بده

بازی گیم پلی ساده و مناسب و جذابی برای کودکان دارد. در بازی حروف به کودک نمایش داده می‌شوند و همزمان تلفظ درست حرف نمایش داده شده پخش می‌شود. در بعضی مراحل هم صرفا تلفظ حروف پخش میشود و خبری از نمایش حروف نیست.

سپس چند حرف به صورت گزینه به کودک نمایش داده میشوند که کودک باید حرف درست را انتخاب کند. این حروف انتخابی در واقع غذای غول هستند و شما باید حرف درست را به عنوان غذا به غول دهید.

اگر حرف انتخابی اشتباه باشد غول از خوردن آن اجتناب می‌کند و غذا را بین میندازد. وجود این غول‌ها در بازی و اینکه حروف به عنوان غذای غول در نظر گرفته شده ایده خلاقانه‌ای بوده و برای جذب و یادگیری به کودک بسیار مناسب است.

تصویر 2 از بازی غولک

بازی امکانات جالبی هم دارد و تنها به این گیم پلی ساده ختم نمی‌شود. شما میتوانید در بازی غول‌های متنوعی داشته باشید و غول خودتان را از بین غول‌های موجود انتخاب کنید.

همچنین نکته جالب رشد و بزرگ شدن غول هاست. به مرور و با پیشرفت مراحل و بیشتر غذا دادن به غول‌ها، غول‌ها کم کم رشد کرده و بزرگ می‌کنند.

هر کدام از غول‌ها رنگ و ظاهر متفاوتی دارند و برای کودکان جذابند. محیط بازی هم بعد از هر چند مرحله تغییر میکند و از خسته شدن کاربر از بازی جلوگیری می‌کند.

تصویر 3 از بازی غولک

بازیکن‌های متفاوت

در کنار نکات بالا امکان انتخاب بازیکن هم وجود دارد. در بازی 4 کاراکتر متفاوت وجود دارد که با انتخاب هرکدام بازی به صورت جدا و تنها برای همان بازیکن پیش می‌رود.

در واقع شما میتوانید به طور همزمان بازی را برای چهار کودک در گوشی خود داشته باشد و هر چهار کودک بتوانند تمام مراحل را بازی کنند. همچنین بخشی برای دیدن سطح پیشرفت هر کاراکتر در هر بخش در دسترس است که میتوانید کودک خود را محک بزنید.

در بازی غولک پس از عبور از بیست مرحله، شما باید بازی را خریداری کنید تا بتوانید از لذت تجربه‌ی 100 مرحله‌ی بعدی بازی بهره‌مند شوید. البته که قیمت بازی بسیار مقرون به صرفه در نظر گرفته شده است تا هر قشری از توان خرید بازی بر بیاید.

تصویر 4 از بازی غولک

رابط کاربری بازی از طراحی خوب و قوی بهره می‌برد و از جمله نقاط قوت بازی به حساب می‌آید. در عین حال غول‌ها و محیط بازی به خوبی طراحی شده اند و ضعف بازی در رابط کاربری را جبران میکنند.

انیمشن‌های بازی هم روان و جذاب هستند. این انیمیشن‌ها به خوبی طراحی شده‌اند و جذابیت بازی را برای کودک دو چندان می‌کنند. در کنار آموزش شکل و تلفظ حروف آموزش چگونگی درست نوشتن حروف هم در بازی وجود دارد.

جدا از نکات ذکر شده در مراحل بالاتر بازی پازل هم برای کاربر آزاد می‌شود. وجود دو گیم پلی متفاوت در بازی از دیگر نقاط قوت بازی به شما می‌آید.

در برخی مراحل هم کمک‌ها و جایزه‌هایی در نظر گرفته شده است. این کمک‌ها به کاربر در انتخاب حروف درست کمک میکنند و به طور مثال در یکی از این کمک‌ها حروف اضافه حذف می‌شوند.

تصویر 5 از بازی غولک

بازی از نظر صدا گذاری نیز، عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهد و سازنده سعی کرده است با استفاده از گویندگان حرفه‌ای، جذابیت بازی را برای بچه‌ها دو چندان کند. وجود صداها در بازی و تشویق به وسیله گفتن جملات آفرین و مشابه آن به شدت میتواند برای کودک کمک کننده و جذاب باشد. استفاده از جوایز هر مرحله برای تزیین لانه‌ی غول از جمله خلاقیت‌های این استودیو است.

تعداد مراحل بازی بالاست و کودک شما میتواند تا مدت‌ها با بازی سرگرم باشد و به خوبی حروف را یاد بگیرد. مراحل بالا تر شامل صداها و پیدا کردن حروف با استفاده از کلمات و ترکیب چند حروف و کلمه هم هستند. انیمیشن‌های جذاب که به معرفی داستان بازی می‌پردازند و مینی گیم‌ها نیز از نقاط قوت بازی به حساب می‌آیند.

انتخاب و طراحی مراحل با کمک معلمین و کارشناسان بوده و کاملا مطابق با کتاب درسی بچه‌ها بوده است. این نکته در یادگیری بهتر بچه‌ها تاثیرات به سزایی دارد. علاوه بر این یک راهنما به نام معلم غولک نیز در بازی وجود دارد که از سردرگمی کودک در منوی بازی جلوگیری می‌کند.

با غولک میتوانید از یادگیری حروف توسط کودکتان اطمینان حاصل کنید. اگر کودکی دارید که در حال یادگیری حروف الفباست غولک میتواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.