بازی Evo Pop محصول دیگری از استودیو ZeptoLab در سبک استراتژیک است. اگر به بازی‌های فکری علاقه‌مند باشید حتما اسم بازی‌های دیگر این استودیو یعنی Cut the Rope ،CATS و King of Thieves را شنیده‌اید. بازی Evo Pop که طراحی شبیه به بازی‌های قبلی این استودیو دارد برای گوشی‌های اندروید و آی او اس با حجم 142 مگابایت عرضه شده است.

با اینکه بازار بازی‌های آنلاین چندنفره با طراحی‌ و گرافیک‌های وصف‌ناپذیر گرم است اما ممکن است برایتان پیش آمده باشد که بخواهید برای مدتی یک بازی آرام، متفاوت و جذاب را امتحان کنید یا اینکه به دنبال یک بازی فکری بدون تنش یا خشونت برای کودک خود باشید. در هر دو صورت بازی Evo Pop می‌تواند یک انتخاب سرگرم کننده برای شما باشد.

Evo ها موجوداتی مربع شکل، رنگارنگ و بامزه هستند که سرعت رشد و تکثیر بسیار بالایی دارند که اگر به اندازه‌ی مد نظر خودشان برسند می‌توانند Evoهای دیگر را نوش جان کنند. شما به عنوان یک Evo همراه با دو Evo دیگر در یک محیط قرار می‌گیرید و هدف اصلی شما به دست گرفتن کنترل محیط زندگی است. در واقع باید سعی کنید جمعیت Evo های خود را به میزان تعیین شده برسانید یا اینکه رقیب‌های خود را بخورید و جای آن‌ها را بگیرید.

هنگامی که وارد بازی می‌شوید یک نوار امتیاز در پایین صفحه برای شما وجود دارد که با گذشت زمان پر می‌شود هم‌چنین تعدادی کارت در بالای این نوار امتیاز قرار دارد که استفاده از آن‌های مقداری از امتیازات موجود در نوار را مصرف می‌کند. هر کدام از این کارت‌ها فرمان متفاوتی به Evo می‌دهند و به تکثیر و رشد آن‌ها کمک می‌کنند. احتمالا هدف بازی آسان به نظر می‌رسد اما با پیشرفت در بازی کنترل محیط زندگی و غلبه بر رقیب سخت‌تر می‌شود.

گیم‌پلی بازی Evo Pop وابسته به قوانین فیزیک است و شما تنها در صورتی می‌توانید برنده شوید که استراتژی مناسبی داشته و به درستی از کارت‌هایتان استفاده کنید. البته علاوه بر کارت‌ها در محیط زندگی موجود تک سلولی شما ویژگی‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید برای مثال اگر جمعیت Evo خود را به سمت درختان یا کنار آب حرکت دهید سرعت رشدشان افزایش پیدا می‌کند. نکته مهم اینجاست که این قوانین برای رقیب شما نیز صادق است؛ پس باید علاوه بر حرکت خود حرکت Evo های رقیب را نیز زیر نظر بگیرید.

اما همه چیز به اینجا ختم نمی‌شود. پیشرفت در بازی و کسب امتیاز به شما این امکان را می‌دهد تا کارت‌های جدید با دستورات متفاوت خریداری کنید که این کارت‌ها هر کدام استراتژی مخصوص به خود را دارند پس با اضافه شدن هر کارت باید روش خود را تغییر داده و با یک استراتژی جدید بازی را جلو ببرید. علاوه بر کارت دنیاهای مختلفی در بازی وجود دارند که در مراحل بالاتر برای شما باز می‌شوند. این دنیاها ویژگی‌های مخصوص به خود را داشته و می‌توانند به شما در رسیدن به پیروزی کمک کنند یا بلای جان شما باشند. این ویژگی‌ها باعث شده تا هر بازی با بازی قبل متفاوت باشد و از تکراری و خسته‌کننده شدن بازی جلوگیری می‌کنند.

بازی‌های فکری می‌توانند جذاب و بی نهایت سرگرم کننده باشند که با درگیر کردن ذهن ساعت‌ها شما را پای گوشی نگه می‌دارند. اگر به این سبک از بازی‌ها علاقه دارید بازی Mekorama و Where’s My Water را از قلم نیاندازید.