بازی‌های ویدیویی این امکان را برای بازیکنان فراهم می‌کنند که بتوانند بسیاری از رویاهای خود را تجربه کنند و برای ساعتی هم که شده در دنیایی زندگی کنند که دوست دارند و کارهایی که به آن‌ها علاقه‌مند هستند را انجام دهند.

تجربه رویای یک راننده حرفه‌ای بودن در آسفالت، تجربه یک مبارزه حرفه‌ای در Brothers in Arms 3 و تجربیات و حس‌های زیبایی که دیگر عناوین به ما هدیه می‌دهند، شاید همین توانا بودن در بازی‌های ویدیویی است که ما را تا این حد عاشق این دنیاهای مجازی کرده.

امروز در بازیاتو قصد معرفی عنوانی داریم که می‌تواند تجربه‌ای از یکی از بزرگترین رویاهای بشر را برای شما بسازد، Doodle Alchemy نام عنوانی است که امکان تجربه‌ی کیمیاگری و کار با عناصر مختلف را برایتان فراهم می‌کند.

در ادامه با معرفی Doodle Alchemy با ما همراه باشید.

دانلود بازی Doodle Alchemy

عناصر چهارگانه در خدمت شما

Doodle Alchemy گیم پلی به شدت ساده‌ای دارد، در ابتدای بازی عناصر چهارگانه که در بسیاری از افسانه‌ها و عقاید بومی، به خصوص در یونان باستان عناصری هستند که جهان از آن‌ها تشکیل شده است. شما به عنوان کیمیاگر باید این عناصر را ترکیب کنید.

از ترکیب این عناصر، عناصری جدید به وجود می‌آیند، و حالا شما می‌توانید با استفاده از عناصر اولیه و عناصری که ساختید و ترکیب آن ها عناصر جدیدتری بسازید و بازی به همین شکل پیش می‌رود. Doodle Alchemy راهنما هم دارد که زمانی که نتوانستید عنصر جدیدی بسازید به شما در ساخت عناصر کمک می‌کند.

در ابتدا کارتان چندان سخت نیست، شما به سادگی می‌توانید عناصری که تعدادشان محدود نیست را ترکیب کنید و از اکثر ترکیب‌ها عناصری جدید به وجود می‌آیند. اما به مرور و با زیادتر شدن عناصر، ترکیب کردن آن‌ها و پیدا کردن فرمولی برای ساخت عناصر جدیدتر سخت‌تر خواهد شد و با اینکه عناصر بیشتری دارید اما پیدا کردن یک ترکیب درست که منجر به تولید عنصری تازه شود شمکل است.

معرفی بازی Doodle Alchemy

گاهی منطقی؛ گاهی بی منطق

کل گیم پلی بازی در ترکیب کردن عناصر و آنچه گفته شد خلاصه می‌شود و گیم پلی بسیار ساده‌ای را در Doodle Alchemy شاهد هستیم، اما همین گیم پلی توانسته بیشتر از 10 میلیون کاربر را در گوگل پلی جذب این بازی کند.

می‌توان Doodle Alchemy را از آن دسته بازی‌ها دانست که بیشتر باب میل سلیقه‌های خاص است و کاربران ویژه خود را دارد.

جالب است بدانید که نمره این بازی هم مانند تعداد نصبش عددی بالاست و در گوگل پلی 4.6 است که بسیاری از بازی‌های بزرگ با گیم پلی‌های پیچیده چنین نمره‌ای کسب نکرده‌اند، شاید گیم پلی بازی ساده به نظر برسد اما چالش پیدا کردن فرمول‌ عناصر جدید به خوبی شما را سرگرم کرده و جذب بازی می‌کند.

فرمول ساخت عناصر در Doodle Alchemy گاهی بسیار منطقی و قابل حدسند، اما در برخی مواقع عناصر جدید از ترکیباتی عجیب و به دور از ذهن و حتی گاهی بی ربط و کاملا غیر منطقی به وجود می‌آیند.

بازی کیمیاگری اندروید

Doodle Alchemy مانند گیم پلی ساده‌ای که دارد رابط کاربری و گرافیک ساده‌ای هم دارد. اما این سادگی کاملا به جا و در عین حال جذاب است و فضای زیبایی در Doodle Alchemy برقرار کرده است.

شاید Doodle Alchemy مثل بازی‌های پر زرق و برق و عناوین پر سر و صدا نباشد اما اگر عاشق حل معما هستید و به خصوص به شیمی علاقه مندید، Doodle Alchemy گزینه بسیار منابی برای شماست و می‌تواند تجربه‌ای از رویایتان را برایتان بسازد.

این بازی توسط سازنده بازی Sea Battle 2 ساخته شده که در ساخت بازی‌های ساده جذاب تخصص دارد و تنها 20 مگابایت حجم دارد. پیشنهاد می‌کنم Doodle Alchemy برای یک بار هم که شده تجربه کنید و خودتان را به چالش حل فرمول‌ها و یافتن عناصر جدید دعوت کنید.