تعداد زیادی از بازی‌های ویدیویی این روزها ایده اصلی خود را از بازی‌های قدیمی و نوستالژی گرفته‌اند. فرمولی که برای خیلی از بازی‌ها از جمله Tic Tac Toe Glow و بازی دوز جوابگو بوده است.

این شکل بازی‌ها در بین بازی‌های داخلی هم وجود دارند و اتفاقا استقبال خوبی هم توسط کاربران داشتند. امروز اگر کمی در مارکت‌های داخلی بچرخید بازی‌هایی مثل منچرز را خواهید دید که دارای محبوبیت زیادی در بین کاربران هستند.

امروز در بازیاتو قصد معرفی یکی از همین بازی‌ها را داریم که با استفاده از دومینه توانسته عنوانی جذاب و سرگرم کننده باشد. این بازی Domino Smash نام دارد و می‌تواند انتخاب مناسبی برای سرگرمی آرامش بخش شما باشد.

تصویر 1 از Domino Smash

درست شلیک کن

درست است که Domino Smash مربوط به دومینو می‌شود اما بازی شباهتی به بازی اصلی دومینو نیست و رقابت آنلاینی مثل مارکرفت در کار نیست. بلکه شما با یک عنوان تفننی رو به رو هستید.

در واقع در Domino Smash قرار نیست دومینو بازی کنید. بلکه قرار است با شلیک درست توپ دومینو‌ها را بریزید. کل گیم پلی بازی همین است و کاری بیشتر از این به عهده شما نیست.

گرچه این شلیک درست توپ چندان هم کار آسانی نیست. در اکثر مراحل موانعی در مقابل شما قرار دارند که مانع برخورد توپ با دومینو‌ها می‌شوند. این مراحل زمانی که موانع متحرک هستند چالش برانگیز تر هم می‌شوند.

تصویر 2 از Domino Smash

اشکال زیبا در پس دومینوهای ریخته شده

احتمالا همه ما تا به حال ویدیوهایی که در آن‌ها تعداد زیادی دومینو با برخورد به هم یکی پس از دیگری در حال ریختن هستند را دیده‌ایم. ویدیوهایی که حس خوبی را به بیننده منتقل می‌کنند و دیدنشان لذت بخش است.

در Domino Smash شما این حس را بارها و بارها تجربه می‌کنید. پس از هربار برخورد توپ با دومینوها آن‌ها شروع به ریختن کرده و شما می‌‌توانید ریختن لذت بخش دومینوها را تماشا کنید.

سازندگان Domino Smash خلاقیت زیادی به خرج داده‌اند و در اکثر مراحل وقتی دومینوها به طور کامل میریزند شکلی زیبا و جالب تشکیل می‌دهند.

از دیگر جذابیت‌های بازی میتوان به ویبره گوشی همزمان با ریختن دومینوها اشاره کرد که حس واقعی بودن بیشتری به کاربر القا می‌کند.

تصویر 3 از Domino Smash

بازی تعداد مراحل زیادی دارد. اما ضعف بزرگ بازی شاید چندان سخت نبودن مراحل باشد. گرچه همین مورد می‌تواند نقطه قوت بازی هم محسوب گردد.

زیرا شما بدون استرس و هیجان اضافی می‌توانید به بازی مشغول شوید و سرگرمی آرامش بخشی در روزهای شلوغ خود داشته باشید.

Domino Smash از آن دسته بازی‌هایی است که در آن هیچ اتفاق ویژه‌ای نمیفتد اما با اینحال جذاب و سرگرم کننده است. شاید رسالت بازی‌های تفننی هم همین باشد گه این عنوان به خوبی توانسته از پس آن بربیاید.

تصویر 4 از Domino Smash

در کنار تمام نکاتی که ذکر شد شما می‌توانید توپ خود را هم تغییر دهید. توپ‌ها شبیه سیاره‌ها هستند و بازی را از یکنواختی خارج می‌کنند.

تغییر شکل توپ‌ها؛ مراحل متفاوت و اشکال مختلفی که دومینو‌ها تشکیل می‌دهند همراه با تغییر رنگ و تعداد مراحل زیاد می‌توانند تا مدت‌ها شما را سرگرم و مجذوب Domino Smash کنند.

اگر به دنبال یک عنوان تفننی هستید که صرفا سرگرم کننده و آرامش دهنده باشد Domino Smash یکی از برتریت گزینه‌هاست. این بازی تنها 28 مگابایت حجم دارد و با 10 میلیون دانلود و نمره 4.1 انتخاب مناسبی برای روزهای خسته کننده شماست.